Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie przez VPN Orange Free

krzsza 18 Paź 2014 11:20 1821 3
  • #1 18 Paź 2014 11:20
    krzsza
    Poziom 2  

Mam internet mobilny Orange Free, używam modemu Huawei E3131. Potrzebuję się połączyć przy pomocy VPN'a (VPN Access Manager) z intranetem firmowym. Kiedy tworzę tunel rozłącza mnie w ogóle z Internetem. Ponoć można się dobrać do konfiguracji modemu, ale kiedy próbuję to zrobić dostaję Łączenie przez VPN Orange Free
    Stan po próbie tworzenia tunelu:
    Łączenie przez VPN Orange Free Łączenie przez VPN Orange Free Łączenie przez VPN Orange Free Łączenie przez VPN Orange Free Łączenie przez VPN Orange Free Łączenie przez VPN Orange Free
    Stan po zalecanym rozłączeniu:
    Łączenie przez VPN Orange Free
    Łączenie przez VPN Orange Free Łączenie przez VPN Orange Free Łączenie przez VPN Orange Free Łączenie przez VPN Orange Free
    Byłem umówiony na spotkanie z Orange Expertem (jedynym w moim mieście), ale ponoć z dnia na dzień zrezygnował z pracy. Zalecono mi dzwonienie na infolinię techniczną, ale lepiej żebym się na jej temat nie wypowiadał.

0 3
  • #2 18 Paź 2014 11:43
    KarizmoGSM

Poziom 24  

oczywiście wykupione VPN masz ?http://www.orange.pl/kid,4003367027,id,4003367038,title,Orange-VPN,article.html

0
  • #3 18 Paź 2014 15:02
    krzsza
    Poziom 2  

No właśnie tu jest pytanie, czy to jest konieczne. Włączono mi usługę VPN, która dla klientów indywidualnych (w odróżnieniu od klientów biznesowych) jest darmowa, ale to nie pomogło.

Cytat:
    Orange VPN to usługa, dzięki której uzyskasz zdalny dostęp do dowolnego urządzenia wyposażonego w kartę SIM

Nie sądzę żeby host, z którym chcę się połączyć był takim urządzeniem, więc nie wydaje mi się, żebym potrzebował jakiejś dodatkowej usługi, zważywszy na fakt, że osoby, które mają Internet "po kablu" nie mają z tworzeniem tunelu żadnych kłopotów. Nie bardzo wiem, czym miałoby się różnić tunelowanie przy użyciu modemu od tunelowania przy użyciu "typowego" łącza.
    Czyli albo ja czegoś nie wiem (proszę mnie oświecić dlaczego potrzebuję takiej usługi), albo to co chcę zrobić nie zostało zrozumiane.

0
  • #4 25 Paź 2014 15:27
    tum83
    Poziom 1  

Czy poza włączeniem usługi u operatora skonfigurowałeś program pod nowy punkt dostępu ?

Jeżeli nie to aktywacja usługi nic nie zmieniła bo łączysz się ciągle w ten sam sposób. Dalej ruch "do Ciebie" jest zablokowany i możliwe, że stąd Twoje problemy z VPN-em.

W aplikacji Orange z której korzystasz ciężko jest to zrobić więc moja rada jest taka byś zainstalowała aplikację Mobile Partner (oryginalny program od Huaweii).
    Po instalacji i uruchonieniu nie łącz się bo to zablokuje możliwości konfiguracji programu. Potem wybierz /narzędzia/opcje/zarządzanie profilem/nowy
    - nazwa profilu - dowolna
    - apn statyczny - i wpisujesz vpn (przy opcji ze zmiennym ip) lub vpn.static.pl (przy opcji ze stałym adresem ip) w zależności co włączyłeś w Orange.
    - numer dostępowy *99#
    ... a reszty nie wpisuj. Zapisz, ustaw jako domyślne a następnie wróć do głównego widoku programu, połącz się i sprawdz sytuację z VPN-em. Mam nadzieje, że to pomoże.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo