Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire - czarny ekran (+ zewnętrzny), niedziałający wentylator

Archound 18 Paź 2014 14:49 1656 1
  • #1 18 Paź 2014 14:49
    Archound
    Poziom 10  

Siema,

w nocy siedziałem na facebooku/necie, zamknąłem klapę laptopa, wstałem rano i ekran nie dawał najmniejszych oznak życia. Reset nic nie dawał. Wszystko natomiast buczy standardowo - poza wentylatorem.
    Podłączyłem zewnętrzny monitor - oznajmia mi (monitor), że nawet kabel nie jest podłączony (zerowy sygnał elektryczny?). Na innych laptopach działa monitor ;)

Rozkręciłem laptopa, którego czyściłem już 2 miesiące temu. Wentylator nie działa.
    Nie widać wizualnie, żeby coś było spalone, ale to o niczym nie świadczy.

Jak myślicie, spaliła się grafa, czy płyta główna? (Procek chłodzony jest w sumie tą samą miedzianą rurką co grafika...)
    Dziwi mnie to, że komp padł w takiej sytuacji... czytałem net, zamknąłem lapka, a rano już nie żyje.

Czy uszkodzenie wentylatora może powodować, że grafika się nie uruchamia (raczej nie?)?

Lapek kilkuletni, Acer Aspire 5552-7819, ma wlutowaną grafikę na płytę główną Radeon HD 4250.
    Chciałem go sprzedać w ten weekend, bo kupuję właśnie nowy laptop. Dobrze, że się zepsuł teraz, bo musiałbym się tłumaczyć klientowi i zwracać kasę :/
    Może na allegro ktoś kupi uszkodzony na części ;)

0 1