Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Lublin - brak zasilania 12V i dziwne wtyczki

qmell 18 Paź 2014 19:11 840 4
  • #1 18 Paź 2014 19:11
    qmell
    Poziom 2  

Witam, stanąłem przed problemem podłączenia radia samochodowego do powojskowego Daewoo Lublina z 1999 roku, w miejscu gdzie powinno być radio zastałem 2 złącza, jedno to OK8 z z 8 przewodami (obadałem-wszystkie od głośników) i drugą płaską z 4 przewodami, o ile udało mi się dojść do tego że:
    Masa idzie białym, napięcie po przekręceniu stacyjki pojawia się na szarym, a załączenie świateł wyzwala napięcie na czymś co kiedyś było żółte, to został mi brązowy przewód na którym napięcia niema nigdy, stąd pytanie czy to na tym brązowym powinno być zawsze 12V czy może jest jeszcze jakiś inny przewód który zalega gdzieś pod deską rozdzielczą. Czy ktoś się spotkał już z takim połączeniem, bo walka z Google nie przyniosła większych efektów.

• Pomocny post
    #2 18 Paź 2014 19:39
    pylos
    Poziom 21  

Wiele samochodów nie posiada plusa stałego na radio.Kolega jako technik telekomunikacji nie powinien mieć żadnego problemu z podłączeniem radia.żółty przewód,to najprawdopodobniej iluminacja(podświetlenie).Brązowy może służyć do wysuwania anteny,jeżeli takowa jest i radio tą funkcję obsługuje,bądź jest źródłem zasilania(wzbudzenia)wzmacniacza zewnętrznego.

• #3 18 Paź 2014 21:15
    qmell
    Poziom 2  

Dzięki za info, w motoryzacji nie jestem fachowcem więc skoro mówisz że może nie mieć stałego plusa to nie będę go na siłę szukał tylko kładę nowego-istotnie nie będzie to dla mnie problem :D
    Chodzi mi tylko o to czy np. jest sens podłubać pod deską rozdzielczą w poszukiwaniu jeszcze jakiegoś kabelka.
    Edit: antena jest zdecydowanie niewysuwalna i nawet w najśmielszych planach projektanta nie była

• #4 19 Paź 2014 21:50
    pylos
    Poziom 21  

Najprawdopodobniej nie znajdziesz stałego plusa.To prosty w zamyśle projektantów pojazd i w związku z tym po wyłączeniu stacyjki niema prawa działać nic zbędnego.

• #5 01 Lis 2016 08:10
    qmell
    Poziom 2  

W związku z tym, że radyjko które tam zostało założone jest delikatnie mówiąc nie najnowsze i bateria i tak nie trzyma pamięci, to kwestia podtrzymywania z akumulatora też odeszła na dalszy plan. Radio gra-to najważniejsze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME