Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

electrolux/EWS106410W - Wymiana fartucha

18 Paź 2014 19:29 3639 4
  • Poziom 7  
    Witam

mam pytanie

zakupiłem ze 3 lata temu pralkę electrolux ews106410w

do prania zaczęły dostawać się farfocle, przy bliższemu przyjrzeniu się sprawie okazało się że fartuch w najniższym położeniu jest miejscami mocno spleśniały i jakby trochę zsunął się ze zbiornika, fartuch jest do porządnego wyczyszczenia (dziwi mnie to trochę bo przecież dbaliśmy jednak za słabo - chyba), jak podwinąłem fartuch to pod nim na bębnie jest mnóstwo brudu,

chciałem wymienić fartuch na nowy ale może wystarczy go wyczyścić porządnie, okaże się to po zdjęciu go z bębna (z uszczelką zewnętrzną poradziłem sobie ale z wewnętrzną - ją też trzyma jakaś opaska -to nie wiem jak się do niej dobrać, więc wolę podpytać)

Zatem jak wygląda wymiana i ponowny montaż fartucha i czy ktoś zna cenę usługi w serwisie

za wskazówki dziękuję
  • Poziom 7  
    narazie ściągnąłem tylko uszczelkę zewnętrzną przy drzwiach i nie chce ruszać dalej

wracam do pytania czy trzeba ściągać przednią obudowę pralki by się dostać do uszczelki , proszę o odpwiedź osób co majstrowały przy tym modelu
  • Poziom 7  
    Witam

dobra podpowiedź i od tego zacząłem .

Sprawa nie jest trudna nawet dla laika (jak ja) zatem polecam wymianę samemu .

taki manual jakby ktoś próbował , być może można wymienić bez rozkręcania pralki ale nie powycieramy bębna z brudów , więc polecam rozkręcać

najpierw wyłączamy kabel od prądu i zamykamy zawór z wodą
    następnie ściągamy zewnętrzną uszczelkę od fatucha (od dołu jest klips - śmiało go wyciągamy i rozpinamy ) i wywijamy go do środka pralki
    1.Zaczynamy od zdjęcia blatu (2 śróbki z tyłu)
    2) odkręcamy od góry w sumie 6 śrub (2 po środku pralki i 4 trzymające panel , tych dwóch narożnych co trudne podejście kluczykiem jest wcale nie trzeba odkręcać )
    3. stajemy przed bębnem , podnosimy panel i pod nim po bokach ukryte są 2 śrubki trzymające przednią obudowe
    4 przechylamy pralkę do tyłu (najlepiej ją oprzeć o ścianę ) i odkręcamy 3 śruby trzymające przednią obudowę , znajdują się od spodu przy przednich nóżkach
    5. obudowę przesuwamy delikatnie do prawej - najlepiej pod kątem 90 stopni (tylko delikatnie aby nie zerwać przewodu )
    6. pięknie teraz mamy wszystko na dłoni, ściągamy sprężynę trzymającą fartuch i ściągamy do wymycia ów fartuch lub do wymiany , czyścimy bęben na rantach
    7 . fartuch można obrócić też "na lewą " stronę ,żeby dokładnie go wymyć

składamy wszystko w odwrotnej kolejności , do zamontowania sprężyny warto kogoś poprosić by pomógł przy naciąganiu ale samemu też można spokojnie dać radę , (nie demontujemy też drzwiczek bo nie ma takiej potrzeby)

przy montażu fartucha zwrócić uwagę na strzałki na pralce i faruchu które muszą się ze sobą łączyć

czas pracy - na spokojnie i bez nerwów 1-2 h

powodzenia