Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs & Stratton 450 Series - Glebogryzarka spalinowa ogrodowa nie odpala

18 Paź 2014 20:30 3600 2
  • Poziom 10  
    Mam problem z glebogryzarką. Jest w niej silnik briggsa 450 series 148cc powiedziałbym że praktycznie identyczny mam w kosiarce spalinowej różnica na pewno jest w kole magnesowym. Glebogryzarka ma jeden duży magnes, kosiarka dwa duże i jeden mały. Sprzęt ma około 4lat używany góra 5h w ciągu roku. Paliła świetnie i bez problemu ostatnio używana w maj-czerwiec. Dziś próbowałem ją zapalić i nic. Pierwsze co zauważyłem to na świecy nie ma w ogóle iskry.
    Rzeczy które robiłem itp.:
    -pompka ręczna paliwa działa bez zarzutu
    -cewka zapłonowa niby jest w porządku bo sprawdzałem na kosiarce spalinowej bo są identyczne i tam działa.
    -świeca w porządku w dodatku nawet nowa i sprawdzana na kosiarce
    -zapłon od kosiarki na glebogryzarce też nie daje rezultatu iskry dalej nie ma
    -magnes na kole przyciąga bardzo mocno
    Dodam że ostatnia praca maszyny była bez zarzutu normalnie zapaliła pracowała aż skończyłem prace w ogródku a dziś NEMO :/
    Gdzie można zaglądnąć i do czego się przyczepić skoro za iskrę odpowiada cewka i koło magnesowe.

Mam też pytanie co do cewki. Idzie od niej przewód do podłączenia świecy, sama cewka (płytki metalowe) przykręcone są do silnika czyli samo z siebie idzie przepływ prądu tzw. masa jeśli się nie mylę. Ale jaką rolę pełni czarny kabel podpięty pod cewkę który idzie gdzieś pod gaźnik wpięty na zatrzask po sprawdzeniu miernikiem czy obwód jest zamknięty między miejscem wkręcenia świecy na silniku a końcem tego kabla (wypiętego wcześniej z cewki), obwód jest zamknięty.

Sprzęt nigdy nie był naprawiany i tym bardziej nic nigdy nie było rozkręcane więc widocznie musiało tak być od początku ale od tak nagle nie ma iskry. Szukałem różnych problemów na google i forum elektrody ale nic co by mi pomogło nie znalazłem. Jeśli miał ktoś podobny problem albo wie może w czym może leżeć sedno sprawy byłbym bardzo wdzięczny.
    Dodam że część z GLEBOGRYZARKI mogę sprawdzić na KOSIARCE bo silnik jest ten sam a elementy typu cewka itp są takie same poza kołem magnetycznym o czym wspomniałem.[/s]
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie dobrze przepatrzyłem dziś ten kabel chodź go już wcześniej przeglądałem no ale nie wiedziałem że dokładnie może być jego wina ;) I faktycznie robił zwarcie cały czas wymieniłem na nowy i jest git zaklekotała za pierwszym razem :)