Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux/EWTS 13620 W - Dziura w plastikowej obudowie bębna

18 Oct 2014 20:43 4227 9
 • Level 10  
  Witam
  Dzisiaj zaraz po włączeniu pralki, przy nabieraniu wody, zaczęła woda lecieć spod pralki, szybko wyłączyliśmy pralkę. Myślałem że może z jakiejś uszczelki leci albo z węża doprowadzającego wodę ale spradzałem i nic. zdjąłem obudowę i moim oczom ukazała się dziura w plastikowej osłonie bębna, nie wiem jakim cudem taka dziura mogła się zrobić, ponieważ przy obracaniu bębna i wibracjach przerwa pomiędzy bębnem a plastiokową osłoną nie zmienia się, na amortyzatorach to chodzi cały bęben wraz z tą plastikową osłoną. Czy da się coś zrobić z taką dziurą? Można ją jakoś zakleić? może gdzieś kleją plastik? bo pewnie wymiana jest nieopłacalna bo prawie nowa pralka w tej cenie by była.
  Electrolux/EWTS 13620 W - Dziura w plastikowej obudowie bębna Electrolux/EWTS 13620 W - Dziura w plastikowej obudowie bębna Electrolux/EWTS 13620 W - Dziura w plastikowej obudowie bębna
 • TermopastyTermopasty
 • TermopastyTermopasty
 • Level 28  
  Myślę, że lepsze od kleju będzie spawanie plastiku.
 • Level 13  
  To dość duża dziura. Klejenie czarno widzę, ale próbuj - nic nie tracisz. Najlepiej wyklepać łatę z blachy (dobrze ocynkowanej, lub nierdzewnej) większą od dziury o 15 - 20 mm na stronę, wywiercić ok. 5 mm od krawędzi ciasne otwory pod blachowkręty (np. 2,9 mm pod "trójki"). Optymalna odległość między otworami to ok. 15 mm. Brzeg łaty posmaruj klejem epoksydowym i wkręć blachowkręty. Dociągaj stopniowo.
  Skuteczności takiej naprawy nie gwarantuję. Jeśli nie pomoże - trzeba się wybrać na złom i zakupić taką obudowę bębna. Koszty żadne, tylko dużo roboty z przekładką. Jeśli trafisz bęben w dobrym stanie (łożyska) - lepiej kupić cały. Będzie mniej roboty.
 • Level 10  
  Ale tego bębna chyba z obudowy nie da się wyjąć? tak mi się wydaje. Jeśli wkręcę blachowkręty to wydaje mi się że wtedy będą o bęben chaczyły.
  A na złomie można dostać takie części do pralki??
  Szukam na OLX i na Allegro ale do mojego modelu nic znaleźć nie mogę.
  Załatać to się raczej nie da ponieważ ta dziura jest akurat przy tym rancie :/
  Gdzie mam szukać oznaczenia bębna żeby taki sam poszukać? Czy musi być dokładnie takie samo oznaczenie by pasował? Chyba znalazłem oznaczenie ale ostatnie chyba 3 cyfry są pod obciążeniem
 • Level 13  
  Bęben z obudowy na pewno można wyjąć, ale jest to dość pracochłonne. W tym modelu nie powiem Ci dokładnie jak, bo tego nie widzę. Czy to jest pralka ładowana od góry? Jeśli tak, to tym gorzej. Dlatego nalegam, żebyś spróbował załatać. Blachę trzeba wziąć taką, żeby dało się ukształtować. Może aluminiowa, lub miedziana. Nie musi być gruba. Jeśli będzie bardzo delikatna - daj pod spód gumę (np. z dętki) i klej na silikon, a pod łby wkrętów podkładki, albo jeszcze lepiej większe blaszki. Coś takiego jak ogniwka łańcucha. Wkręty mają być krótkie, tak aby załapały plastik na 1,5 - 2 obroty. Obcinać nie polecam, bo są zazwyczaj hartowane. Trzeba takie znaleźć, ale z tym nie powinno być problemu. Jak już pisałem - gwarancji na taką naprawę nie daję, ale szanse są spore.
  Na złomie można szukać, ale można i nie znaleźć. A jeśli już znajdziesz - trzeba się na miejscu zastanowić - co do czego będzie najłatwiej przełożyć. Może naprawić tę "złomową" przy pomocy Twoich części?
  Karol pisał o spawaniu plastiku. Może też warto się zastanowić. Spróbowć najpierw na podobnym detalu - jak będzie szło. Ja bym do tego celu użył lutownicy kolbowej.
  Wybór sposobu naprawy należy do Ciebie.
 • Home appliances specialist
  Poxilina i ew. kawałek plastiku. Jeżeli jest ten wyrwany, to można go wkleić na poxipolu. Wymontuj zabierak bębna, to będzie możliwość wyrównać spoiwo od środka. Bębna nie wymontujesz, bo zbiornik jest nierozbieralny. Większe dziury tak kleiłem.
 • Level 10  
  Dzięki za wszystkie porady
  ten kawałek jest w 5 częściach więc raczej nie bardzo poxipolem
 • Level 29  
  Żywica do zderzaków + nałożyć na to siatkę?
  Siatkę taką zwykłą budowlana, co się daje na styropian pod elewacje, używa się jej nawet przy klejeniu zderzaków i taki zderzak potem do kolejnego dzwona wytrzymuje spokojnie.
 • Level 10  
  Dzięki wszystkim za rady, do naprawy użyłem kawałek blaszki:
  Electrolux/EWTS 13620 W - Dziura w plastikowej obudowie bębna
  potem poxilina od zewnątrz i od wewnątrz:
  Electrolux/EWTS 13620 W - Dziura w plastikowej obudowie bębna
  i jak na razie jest ok, 2 prania na razie nic nie leci i oby tak już zostało. Dzięki wielkie. Pozdrawiam[/img]