Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uruchomienie iphone'a 3g/3gs bez baterii

adams1986 18 Paź 2014 22:47 1884 3
  • #1 18 Paź 2014 22:47
    adams1986
    Poziom 9  

Witam ! Potrzebuję uruchomić iphone'a 3g/3gs bez baterii. Chcę użyć tego smartphone'a do zbudowania sobie radia WI-FI bez potrzeby ładowania baterii. Przy okazji chcę dać nowe życie staremu radioodtwarzaczowi PANASONIC na kasety do którego mam sentyment. Wygląda jeszcze jakby wyszło dopiero z fabryki, ale jest już od kilku lat nieużywane, ponieważ czasy jego świetności mineły. Wejście na głowicy magnetofonu chcę podpiąć do wyjścia mini?Jack Iphona robiąc trochę coś w stylu Line In.
    Pytanie moje brzmi : jak podpiąć zewnętrzne źródło zasilania na płycie iphona żeby nie poszedł z dymem ?
    Najprościej byłoby podłączyć na stałe do niego ładowarkę, ale to rozwiązanie "dobre" na parę miesięcy max. Kiedy bateria padnie i może nie wybuchnie, to i tak telefonu nie uruchomię. Będę chciał zrobić układ przerzucający zasilanie. W przypadku odłączenia radia od zasilania z gniazdka układ przełączy się na zasilanie iphone'a z baterii żeby nie tracić ustawień godziny i tak dalej. To akurat to są szczegóły z którymi najprawdopodobniej sobie poradzę ale nie chcę eksperymentować z podłączeniem do płyty głónej bo szkoda by było żeby się ugotował telefon. Z góry dziękuje za pomoc. Mile widziane są również pomysły jak mogę usprawnić swój pomysł. Pozdrawiam !

0 3
  • #2 19 Paź 2014 12:55
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Iphone nie da się uruchomić bez baterii.

0
  • #3 21 Paź 2014 10:06
    adams1986
    Poziom 9  

Dzieki za odpowiedz wogole. A masz jakis pomysl jak zasymulowac mu obecnosc baterii ktora bedzie zasilaczem ? Jesli bateria ma jakis uklad informujacy telefon o stanie w jakim sie ona znajduje to moze przerobic baterie ? Tzn telefon otrzymuje informacje od baterii w jakim % jest naladowana (przykladowo 2 piny) a kolejne 2 piny pod zasilacz o odpowiednim napieciu. Nie wiem czy przekazalem dobrze to co mam na mysli. Uwazam ze jest bardzo nie wiele rzeczy ktorych sie nie da zrobic, tylko ze jest wiele ktore sie da ale czasami sie to zupelnie nie oplaca. Stad moje drazenie tematu. Moze orientuje sie ktos jak wyglada rozklad pinow w baterii? Czy jest tak jak wspominalem czy zupelnie inaczej ? Tematu odpuscic nie chce tak latwo.

0
  • #4 21 Paź 2014 13:59
    problem.z.ko
    Poziom 25  

2 piny w baterii to czujnik (temperatura? Naładowanie?). Między dwoma pinami (+ i -) jest prąd z baterii, ale przechodzi on też przez układ, który jest w baterii. Można spróbować tą baterie rozebrać, a w jeju miejsce dać zasilacz o odpowiedniej mocy. Nie wiem, czy to zda egazmin, ale raczej powinno.
    Uważaj jak bedziesz rozbierał baterie, bo to prawdopodobnie jest ogniwo litiwo-jonowe.

0
  Szukaj w 5mln produktów