Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung le32a551p2r - Samsung LE32A551P2R brak dźwięku z hdmi

Cristiano 19 Paź 2014 01:51 2472 22
  • #1 19 Paź 2014 01:51
    Cristiano
    Poziom 9  

Witam. Zakupiłem tv taki jak w temacie, wszystko jest z nim w porządku poza tym, że nie mogę uzyskać dźwięku po hdmi. Problem pojawia się gdy podłączam tv do tunera sat Dreambox lub bluray LG. Natomiast gdy podłącze tuner dvbt do tv, to obraz i dźwięk jest po hdmi. Tuner i bluray na innym, nowszym Samsungu chodzą po hdmi bez problemu.

Co do tej pory zrobiłem, żeby rozwiązać problem:

1. Sprawdzałem urządzenia na kablach hdmi 1.3 i 1.4.
    2. Zaktualizowałem soft ze strony producenta.
    3. Zrobiłem kalibrację hdmi w menu service-owym.
    4. Przypisywałem poszczególne nazwy gniazdom hdmi (tuner sat itd.)

Powyższe zabiegi nie przyniosły efektu. W dalszym ciągu brak głosu poza tunerem dvbt. Dodam jeszcze, że na złączu scart jest ok.

Czy ktoś wie co można jeszcze z tym zrobić?

0 22
  • #2 19 Paź 2014 03:47
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę podać model tego tunera Dreambox i odtwarzacza Blu-Ray.

0
  • #3 19 Paź 2014 10:36
    Cristiano
    Poziom 9  

Polon_us napisał:
    Proszę podać model tego tunera Dreambox i odtwarzacza Blu-Ray.

Witam. Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Dreambox 800 HD i Bluray LG BP440

0
  • #4 19 Paź 2014 18:19
    Polon_us
    Poziom 40  

Potrzebuję dodatkowe informacje:

1 - Dreambox 800HD - zgodnie z instrukcją nie ma on wyjścia HDMI. Mógłby kolega to skomentować? I zamieścić zdjęcie tylnego panelu tego tunera SAT.

2 - proszę podać model tunera DVB-T. Chcę porównać specyfikację i ewentualnie znaleźć różnice powodujące, że tuner DVBT poprawnie współpracuje, a pozostałe urządzenia nie.

0
  • #5 19 Paź 2014 21:33
    Cristiano
    Poziom 9  

Polon_us napisał:
    Potrzebuję dodatkowe informacje:

1 - Dreambox 800HD - zgodnie z instrukcją nie ma on wyjścia HDMI. Mógłby kolega to skomentować? I zamieścić zdjęcie tylnego panelu tego tunera SAT.

2 - proszę podać model tunera DVB-T. Chcę porównać specyfikację i ewentualnie znaleźć różnice powodujące, że tuner DVBT poprawnie współpracuje, a pozostałe urządzenia nie.

1.Nie wiem czy kolega miał kontakt z Dreamboxem 800 HD, ale doprecyzuję, że nie ma on złącza hdmi tylko dvi. Kabel którym łączy się dreamboxy z telewizorami jest z jednej strony zakończony wtykiem dvi a z drugiej ma złącze hdmi.
    2. Model tunera dvb-t - KORR HD 128

Dzisiaj zrobiłem jeszcze próby na tunerze satelitarnym Azbox Premium HD. Oczywiście głosu nie ma. Funkcja AC3 DTS downmix włączona i wyłączona bez efektu. Nic to nie daje. Ten tuner ma typowe złącze hdmi.
    Oraz podłączyłem kolejny tuner dvb-t firmy Cabletech model URZ0083Q z nowym procesorem ALI3801. Oczywiście dźwięk i obraz jest.
    Reasumując tunery dvb-t dają radę a reszta nie...

0
  • #6 19 Paź 2014 22:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Cristiano napisał:
    1.Nie wiem czy kolega miał kontakt z Dreamboxem 800 HD, ale doprecyzuję, że nie ma on złącza hdmi tylko dvi. Kabel którym łączy się dreamboxy z telewizorami jest z jednej strony zakończony wtykiem dvi a z drugiej ma złącze hdmi.

I jest kolega pewien, że DM na porcie DVi wystawia audio?... ;) .
    Cristiano napisał:
    Funkcja AC3 DTS downmix włączona i wyłączona bez efektu. Nic to nie daje

Proszę w sprzęcie ustawić PCM.

0
  • #7 19 Paź 2014 22:09
    Polon_us
    Poziom 40  

Cristiano napisał:
    wszystko jest z nim w porządku poza tym, że nie mogę uzyskać dźwięku po hdmi.

Cristiano napisał:
    Nie wiem czy kolega miał kontakt z Dreamboxem 800 HD, ale doprecyzuję, że nie ma on złącza hdmi tylko dvi.

Tak trzeba było od razu mówić/pisać. Złącze DVI nie przenosi dźwięku, tylko video. Kolega, mówiąc delikatnie, był mało precyzyjny w opisie swego problemu.
    W takim przypadku dodatkowe połączenie połączenie audio jest potrzebne. Tutaj przejściówka SCART -> 2 x CINCH (Audio Out) jest potrzebna.
    Lub adapter (na poniższym zdjęciu) + 2 przewody CINCH.

Adapter do Scart w dekoderze, ustawiony na OUT, a przewody podłączone pod DVI IN (HDMI2) Audio w telewizorze. Kabel HDMI/DVI koniecznie podłączony pod HDMI2.

0
  • #8 19 Paź 2014 22:51
    Cristiano
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    Cristiano napisał:

I jest kolega pewien, że DM na porcie DVi wystawia audio?... ;) .
    Cristiano napisał:
    Funkcja AC3 DTS downmix włączona i wyłączona bez efektu. Nic to nie daje

Proszę w sprzęcie ustawić PCM.

Jestem pewien, że wystawia audio bo takimi kablami podłącza się Dreambox-y 800 HD.
    Dreambox 800 HD podłączony do Samsunga D6500 działa prawidłowo. Jest obraz i dźwięk na kablu dvi-hdmi..
    Natomiast, mówiąc o funkcji AC3 DTS downmix miałem na myśli Azboxa Premium z oryginalnym wyjściem hdmi. Nie widzę w nim opcji audio żeby przestawić AC3 na PCM. Jest tylko ustawienie typu: "Ogólne opóźnienie PCM". Domyślny parametr jest ustawiony na 0.
    Tak jak pisałem wcześniej, funkcję AC3/DTS downmix włączałem i wyłączałem i nic to nie dawało. Nawet po restarcie tunera.
    Azbox Premium HD podłączony jest normalnym kablem hdmi.

Dodano po 12 [minuty]:

Polon_us napisał:
    Cristiano napisał:
    wszystko jest z nim w porządku poza tym, że nie mogę uzyskać dźwięku po hdmi.

Cristiano napisał:
    Nie wiem czy kolega miał kontakt z Dreamboxem 800 HD, ale doprecyzuję, że nie ma on złącza hdmi tylko dvi.

Tak trzeba było od razu mówić/pisać. Złącze DVI nie przenosi dźwięku, tylko video. Kolega, mówiąc delikatnie, był mało precyzyjny w opisie swego problemu.
    W takim przypadku dodatkowe połączenie połączenie audio jest potrzebne. Tutaj przejściówka SCART -> 2 x CINCH (Audio Out) jest potrzebna.
    Lub adapter (na poniższym zdjęciu) + 2 przewody CINCH.

Adapter do Scart w dekoderze, ustawiony na OUT, a przewody podłączone pod DVI IN (HDMI2) Audio w telewizorze. Kabel HDMI/DVI koniecznie podłączony pod HDMI2.

Nad takim mykiem myślałem, ale chyba dalej sie nie rozumiemy co do złącza dvi w tym tunerze. Otóż jest możliwość przesłania dźwięku i obrazu jednym kablem.
    Proszę sobie wpisać w google, "dreambox 800 dvi hdmi kabel".
    Firma która stworzyła ten tuner ponoc nie dostała licencji na zastosowanie gniazda hdmi. Więc wymyślili dvi-hdmi i jednym kablem idzie dźwięk i obraz w tym tunerze.
    Mnie interesuje żeby ten dźwięk odpalić obojętnie czy to będzie kabel dvi-hdmi czy kabel hdmi-hdmi. Żeby to w ogóle zagrało z którymś z tych tunerów.
    Na razie bez skutku.

0
  • #9 20 Paź 2014 03:31
    Polon_us
    Poziom 40  

Tak a propos DVI w tym Dreambox ...

Poczytałem sobie generalnie o standardzie DVI. I faktem jest, że jest możliwe przesłanie sygnału audio poprzez te połączenie. Spotyka się to niezmiernie rzadko, ale się spotyka. Nawet niektóre karty nVidii miały taka możliwość.

Cóż, zakładając, że ten Dreambox ma taką możliwość, to przede wszystkim nie używałbym gniazda HDMI2, tylko HDMI1. Dla każdego gniazda HDMI zwykle można przypisać nazwę urządzenia z którym współpracuje. Wiem, że to nie tylko samo przypisanie, czasami to wiąże się z dodatkową funkcją telewizora. W każdym razie, proszę przypisać SAT lub C-BOX, byle nie DVI.

Inną sprawą jest to, że jak wyczytałem na forach anglojęzycznych, że przesłanie audio po DVI jest możliwe tylko w konfiguracji kabel HDMI-HDMI + przejściówka HDMI/DVI. Nie wiem, jakie to ma znacznie, ale parę osób to wspominało na tych forach.

Kolega wspomniał, że ten dekoder działał z Samsungiem D6500. Być może ta przejściówka nie jest potrzebna. Trudno mi powiedzieć, nie mam osobistych doświadczeń przy tym rodzaju problemie.

Żeby było śmieszniej, instrukcja owego Samsunga D6500 również mówi, że przy połączeniu DVI/HDMI potrzebne jest dodatkowe połączenie audio :)

0
  • #10 20 Paź 2014 09:04
    grubs
    Poziom 32  

Do dreamboxa jest dołączony kabel (pewnie DVI - HDMI).
    Ogólnie zapewne dźwięk jest przesyłany przez DVI skoro kolega podłącza do innego TV i działa.
    Pytanie dlaczego nie działa z Azboxem który ma wyjście HDMI.
    W instrukcji TV jest opisany problem braku dźwięku przy podłączaniu urządzeń z wyjściem HDMI w wersji poniżej 1.3. Tu zdaje się mamy wersje 1.4 podobnie jak w blurayu więc teoretycznie nie powinno być problemu.
    Czy kolega ma opcję default audio format - AC3/off oraz Dolby output compressed/uncompressed w Azboxie?
    Proponuję sprawdzić różne kombinacje.
    Oczywiście dla pewności proszę podłączyć do gniazd HDMI1 lub 3 tak jak pisano powyżej.
    Ciekawe jaki efekt dało by podłączenie konsoli.

0
  • #11 20 Paź 2014 11:47
    Cristiano
    Poziom 9  

Polon_us napisał:
    Cóż, zakładając, że ten Dreambox ma taką możliwość, to przede wszystkim nie używałbym gniazda HDMI2, tylko HDMI1. Dla każdego gniazda HDMI zwykle można przypisać nazwę urządzenia z którym współpracuje. Wiem, że to nie tylko samo przypisanie, czasami to wiąże się z dodatkową funkcją telewizora. W każdym razie, proszę przypisać SAT lub C-BOX, byle nie DVI.

Ja już sprawdzałem na każdym gnieździe hdmi od 1 do 3. Przypisywałem różne nazwy dla każdego gniazda. W tej chwili mam ustawione nazwy wszystkich gniazd w tv , na domyślne "----". Kalibracja hdmi robiona kilka razy i dalej nic.
    W menu service-owym widnieją wpisy:
    HDCP - SUCCESS
    Kalibracja HDMI - SUCCESS

Polon_us napisał:
    Kolega wspomniał, że ten dekoder działał z Samsungiem D6500. Być może ta przejściówka nie jest potrzebna. Trudno mi powiedzieć, nie mam osobistych doświadczeń przy tym rodzaju problemie

Tak jak wcześniej wspomniałem to jest kabel który ma z jednej strony wtyk męski dvi a z drugiej wtyk hdmi. Jest on niezbędny, żeby podłączyć Dreama do każdego tv w jakości cyfrowej.

grubs napisał:
    Pytanie dlaczego nie działa z Azboxem który ma wyjście HDMI.

Jeden i drugi tuner mają teoretycznie takie same funkcje w oprogramowaniu bo softy dla nich napisała ta sama "stajnia". Oczywiście różnią się specyfikacją.
    grubs napisał:
    Czy kolega ma opcję default audio format - AC3/off oraz Dolby output compressed/uncompressed w Azboxie?
    Proponuję sprawdzić różne kombinacje.

Jeśli chodzi o ustawienia Audio to mam funkcję AC3/DTS downmix włączona TAK lub wyłączona NIE i nic to nie daje, nawet po restarcie sprzętu.
    Są jeszcze: "ogólne opóźnienie AC3" i "ogólne opóźnienie PCM" ale w nich tylko zmienia się wartości.
    No i to tyle...

0
  • #12 20 Paź 2014 12:20
    grubs
    Poziom 32  

A w blue Rayu LG digital output jest ustawione na auto?
    Spróbuj na pcm oraz zmień samplin frequenzi.

0
  • #13 20 Paź 2014 16:55
    Polon_us
    Poziom 40  

Cristiano napisał:
    Tak jak wcześniej wspomniałem to jest kabel który ma z jednej strony wtyk męski dvi a z drugiej wtyk hdmi. Jest on niezbędny, żeby podłączyć Dreama do każdego tv w jakości cyfrowej.

Nie tak do końca. Może kolega użyć kabel HDMI-HDMI + przejściówka DVI/HDMI. Nie wierzę, żeby to był jakiś specjalny kabel. Fakt, że DVI w Draembox ma sygnał audio nie oznacza, że tam jest jakieś dodatkowe połączenie. To tylko kwestia "upakowania" danych przesyłanych do telewizora. Zamiast tylko video, jak to jest w przypadku typowego DVI, dodatkowo przesyłane jest audio. W tym samym pakiecie danych. Tak jak to jest robione w typowym połączeniu HDMI.
    Ale to tylko na uboczu.

Po zastanowieniu się nad tym wszystkim doszedłem do wniosku, że na miejscu kolegi odpuściłbym sobie. Mam tu na myśli kwestię audio poprzez te połączenie.

Przecież w sumie, zakładając, że to by zadziałało, kolega uzyskał by tylko dźwięk stereo w telewizorze. Co, przy głośnikach telewizora praktycznie różnica jakości dźwięku jest niezauważalna w porównaniu z sygnałem analogowym. I sugerowałbym podłączenie audio, tak jak opisałem powyżej.

Czy warto "walczyć" z tym? Nie sądzę. Zaoszczędzi kolega sobie czasu i nerwów:) Sądzę, że zdrowy rozsądek powinien wziąść górę. "Skórka nie jest warta wyprawki" jak mówi stare polskie przysłowie.

A kwestię dlaczego nie działa zostawić w sferze niewyjaśnionych problemów czy innych zagadek technicznych :) Czasami tak się zdarza.

0
  • #14 20 Paź 2014 17:28
    grubs
    Poziom 32  

No ale tu raczej nie chodzi o ten konkretny dekoder, który powiedzmy podłączamy niestandardowo, tylko o to że nie działa również inny sprzęt który ma wyjście HDMI czyli jest normalnie podłączany do owego TV. Wszystko wskazuje jednak na problem z telewizorem.
    Nie działa bluray oraz inny dekoder co szczerze mówiąc może być irytujące.

0
  • #15 20 Paź 2014 21:16
    Cristiano
    Poziom 9  

grubs napisał:
    A w blue Rayu LG digital output jest ustawione na auto?
    Spróbuj na pcm oraz zmień samplin frequenzi.

W blurayu zmieniałem już na PCM i też nie rozwiązało problemu.
    Jest jeszcze opcja "Powtórne kod. DTS", ona też nic nie daje.
    I jest częstotliwość próbkowania 48 Khz,96 Khz,192 Khz
    i ostatnia funkcja w opcji audio "DRC"- czyli zabezpieczenie przed nagłym wzrostem głośności.
    Wszystko włączane/wyłączane, nic nie daje.
    Ciekawe jest to, że w tunerach dvbt ustawione jest audio na "PCM" i dźwięk idzie.
    Polon_us napisał:
    Nie tak do końca. Może kolega użyć kabel HDMI-HDMI + przejściówka DVI/HDMI. Nie wierzę, żeby to był jakiś specjalny kabel. Fakt, że DVI w Draembox ma sygnał audio nie oznacza, że tam jest jakieś dodatkowe połączenie. To tylko kwestia "upakowania" danych przesyłanych do telewizora. Zamiast tylko video, jak to jest w przypadku typowego DVI, dodatkowo przesyłane jest audio. W tym samym pakiecie danych. Tak jak to jest robione w typowym połączeniu HDMI.
    Ale to tylko na uboczu.

Nie mam przejściówki dvi/hdmi mam tylko kabel dedykowany do dreama dvi-hdmi i kable hdmi-hdmi wersji 1.3 i 1.4
    Polon_us napisał:
    Po zastanowieniu się nad tym wszystkim doszedłem do wniosku, że na miejscu kolegi odpuściłbym sobie. Mam tu na myśli kwestię audio poprzez te połączenie.

Z reguły nie odpuszczam i nikomu nie zawracam głowy na elektrodzie tylko sam szukam rozwiązania. A tutaj dałem sobie szansę bo widzę obraz. Gdyby go nie było to być może inaczej podchodziłbym do tej sprawy.
    grubs napisał:
    No ale tu raczej nie chodzi o ten konkretny dekoder, który powiedzmy podłączamy niestandardowo, tylko o to że nie działa również inny sprzęt który ma wyjście HDMI czyli jest normalnie podłączany do owego TV. Wszystko wskazuje jednak na problem z telewizorem.
    Nie działa bluray oraz inny dekoder co szczerze mówiąc może być irytujące.

Kolega Grubs trafił w sedno, nie chodzi o jeden sprzęt który działa z niepopularnym kablem ale o inne urządzenia ze standardowym wyjściem hdmi.

Technik z Samsunga twierdzi, że już wszystko zrobiłem w domowych warunkach.
    Ja walczyłem ale też powoli myślę, że winny jest tv.

0
  • #16 20 Paź 2014 21:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Adminie, Moderatorze wybacz moje pytanie.
    Nie chce mi się przebijać przez cały wątek ;) .
    Więc, jeśli pytanie padło i odpowiedź, to przepraszam.

Cristiano
    Kolega zresetował tv do ustawień fabrycznych?.
    I zaprogramował go ponownie, łącznie z portami HDMI?.

0
  • #17 20 Paź 2014 21:39
    Cristiano
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:

To jest ostatnia opcja o której myślę, ale jakoś nie mam pewności, że potem się wszystko dobrze przywróci.

0
  • #18 20 Paź 2014 21:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Cristiano napisał:
    nie mam pewności, że potem się wszystko dobrze przywróci.

To po co by robili taką opcję w tv?.

0
  • #19 20 Paź 2014 22:13
    Polon_us
    Poziom 40  

KOCUREK1970 napisał:
    Cristiano

Dodatkowo zaaplikowałbym telewizorowi fizyczne odłączenie od sieci zasilającej na kilkanaście minut. Może to wydaje się głupie, ale ma swój sens.

I przyznaję się, że zapomniałem o odtwarzaczu Blu-Ray, kiedy pisałem mój uprzedni wpis.

0
  • #20 21 Paź 2014 00:32
    Cristiano
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    To po co by robili taką opcję w tv?.

Po tym co widziałem w internecie, mimo zrobionych zdjęć ustawień itd. to niektórzy nie są zadowoleni po wybraniu "factory reset"...
    Polon_us napisał:
    Dodatkowo zaaplikowałbym telewizorowi fizyczne odłączenie od sieci zasilającej na kilkanaście minut. Może to wydaje się głupie, ale ma swój sens.

Już to robiłem po 2, 10 lub 24 godziny. Czasami najprostsze metody są najlepsze, ale nie tym razem : )

0
  • #21 21 Paź 2014 02:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Cristiano napisał:
    Po tym co widziałem w internecie, mimo zrobionych zdjęć ustawień itd. to niektórzy nie są zadowoleni po wybraniu "factory reset"...

Jeśli majstrują w menu serwisowym, to nie ma co się dziwić.
    Normalny reset z poziomu menu odbiornika, nie ma prawa go uszkodzić.

0
  • #22 21 Paź 2014 03:22
    Polon_us
    Poziom 40  

Ja jeszcze na wszelki wypadek sprawdziłbym AnyNet+ w telewizorze. Powinno być wyłączone. Jak również SimpLink w odtwarzaczu Blu-Ray. Żeby niepotrzebnie nie mieszały się te systemy.

Tak samo jak SRS TS XT audio - jakiś wirtualny dźwięk przestrzenny generowany przez telewizor.. Na czas prób można to wyłączyć, o ile to jest włączone.

0
  • #23 21 Paź 2014 17:45
    Cristiano
    Poziom 9  

Polon_us napisał:
    Ja jeszcze na wszelki wypadek sprawdziłbym AnyNet+ w telewizorze. Powinno być wyłączone. Jak również SimpLink w odtwarzaczu Blu-Ray. Żeby niepotrzebnie nie mieszały się te systemy.

Już sprawdzałem na początku, całe menu przewertowałem żeby znaleźć problem.
    Polon_us napisał:
    Tak samo jak SRS TS XT audio - jakiś wirtualny dźwięk przestrzenny generowany przez telewizor.. Na czas prób można to wyłączyć, o ile to jest włączone.

To też sprawdzałem...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo