Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 2001 1.4Mpi wadliwe LPG

Hunel 19 Paź 2014 13:28 2493 6
  • #1 19 Paź 2014 13:28
    Hunel
    Poziom 5  

Witam.

Od kilku miesięcy jestem właścicielem Skody Fabii 2001r z gazem. Z początku nie było z nią żadnych problemów, lecz jak na 13-letnie auto przystało, zaczęły się wręcz lawinowo. Udawało mi się nad nimi z początku panować, ale niestety teraźniejsze problemy wykraczają poza moją, niezbyt rozbudowaną w temacie mechaniki i elektroniki samochodowej, wiedzę. Stąd moja prośba o pomoc do bardziej doświadczonych forumowiczów, którzy wiedzą lub spotkali się z podobnymi problemami. A więc:

- wczoraj zauważyłem, że panel pokazujący poziom gazu (przełącznik z gazu na benzynę) nie działa. Początkowo myślałem, że tylko wina leży po stronie tego panelu, lecz benzyna schodzi, więc podejrzewam, że problem jest poważniejszy.

- co jakiś czas zapala się kontrolka akumulatora w trakcie jazdy. Dodawanie gazu nic nie daje.

- na wyłączonym silniku, mimo przekręconego kluczyka w stacyjce, gaśnie radio.

Mam radio ze wzmacniaczem i 2 głośnikami w tylnej desce. Możliwe, że akumulator nie uciąga? Czytałem wiele tematów na temat skody fabii i problemy z tym autem to norma, lecz nie spotkałem się z takimi jak ja mam. Bardzo proszę o pomoc. Jeśli nie podałem jakiś ważnych danych to proszę zwrócić uwagę, na pewno je dodam.

Pozdrawiam.

0 6
  • #2 19 Paź 2014 13:56
    jerry1960
    Poziom 34  

Sprawdź ładowanie akumulatora multimetrem , powinno być w zakresie 13,85 - 14,4V.
    Pojedź do sklepu z akumulatorami niech sprawdzą stan twojego pod obciążeniem.

0
  • #3 19 Paź 2014 13:59
    Hunel
    Poziom 5  

Tylko czy te problemy są powiązane? Czy niedziałająca instalacja LPG również może być kwestią akumulatora?

0
  • #4 19 Paź 2014 15:53
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Co do niedziałającego panelu LPG to daj jakieś zdjęcie żeby było wiadomo co to za panel a najlepiej zdjęcie sterownika LPG.
    Zacznij od sprawdzenia bezpieczników na wiązce od LPG.
    Co do radia to możliwe że ktoś przepiął jego złącze na zasilanie po stacyjce a nie po włożeniu klucza.
    Trzeba sprawdzić kostkę stacyjki bo możliwe że styk "S" jest uszkodzony w niej.

0
  • #5 19 Paź 2014 20:58
    Hunel
    Poziom 5  

Tak wygląda ten panel:
    Skoda Fabia 2001 1.4Mpi wadliwe LPG

Co do stacyjki to masz pewnie rację. I tu pojawia się moje pytanie: czy da się to przepiąć przed stacyjkę? Czyli włączenie radia byłoby niezależne od kluczyka w stacyjce, czy też jego przekręcenia.

Co do bezpiecznika to również była pierwsza rzecz o której pomyślałem, jednakże z tablicy nie potrafiłem odczytać, który bezpiecznik jest odpowiedzialny za instalację.

0
  • Pomocny post
    #6 20 Paź 2014 10:14
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Bezpieczniki będziesz miał dołożone pod maską, pewnie gdzieś w okolicy akumulatora.
    Daj nazwę sterownika LPG bo sam panel nic mi nie mówi w tym przypadku.

-1
  • #7 20 Paź 2014 21:35
    Hunel
    Poziom 5  

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Problem rozwiązany. Ku memu zdziwieniu nie leżał on po stronie bezpiecznika, lecz zerwanej masy podpiętej do akumulatora. Masa podłączona - problem z głowy :D

Pozdrawiam!

0