Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fast 3764 - Słaba prędkość Wifi - co proponujecie? (dołączam schemat sieci)

19 Paź 2014 14:02 2967 13
  • Poziom 6  
    Fast 3764 - Słaba prędkość Wifi - co proponujecie? (dołączam schemat sieci)

Witam Państwa.
    Otóż na komputerze 192.168.1.11 pomimo karty N oraz prędkości podawanej przez Windows (opcja "stan" połączenia bezprzewodowego) 130Mb/s uzyskuje max 24Mb/s przy testach.
    Dodam że przy połączeniu przez LAN z routerem uzyskuje full prędkość prawie 80Mb/s.

To samo dzieje się w laptopach.

1.Czy jest to wina routera? (technicy Orange byli i nie stwierdzili uszkodzenia)
    2.Czy ten router ma faktycznie standard N 300Mb/s czy N 150 Mb/s?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 29  
    Ile innych sieci wifi znajduje się w otoczeniu?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Zacznij od diagnostyki sieci bezprzewodowej - Link - daj obrazki z wszystkich 3 testów.
  • Poziom 6  
    oki.

Fast 3764 - Słaba prędkość Wifi - co proponujecie? (dołączam schemat sieci) Fast 3764 - Słaba prędkość Wifi - co proponujecie? (dołączam schemat sieci) Fast 3764 - Słaba prędkość Wifi - co proponujecie? (dołączam schemat sieci)

Dodano po 1 [minuty]:

Darkdarkman napisał:
    Ile innych sieci wifi znajduje się w otoczeniu?

Nie na komputerze 192.168.1.11 widzę tylko moją sieć, na laptopach jest tak samo.
  • flexghzflexghz
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź jeszcze w ustawieniach WiFi na stronie konfiguracyjnej routera czy możesz ustawić kanał o szerokości 40 MHz.
  • Poziom 6  
    Przeczytałem ten temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2669517.html
    i śmiem twierdzić że jednak to wina routera.

małe sprostowanie neo jest 40.
    80 będzie za tydzień bo warunki techniczne są czekam na zwiększenie (umowa podpisana), ale to powinno być ok. 37-39 Mb/s a nie 20 czy 15 prawda?

zrobiłem tak.: podpiąłem na chwile sagemcom cs50001 (orange FunBox)

efekt.:

1. na stacjonarnym max 15Mb/s (dodam że karta ma dwa wejścia antenowe, ja mam tylko jedną antenkę podłączoną, druga gdzieś się zapodziała, ale siła sygnału bardzo dobra + stan sieci w windowsie 130Mb/s)

2. na laptopach jest 35 Mb/s

3. w firmie kompy internetu nie widzą, a ping do bramy 192.168.1.1 nie odpowiada

Dodano po 2 [minuty]:

mbo napisał:
    Sprawdź jeszcze w ustawieniach WiFi na stronie konfiguracyjnej routera czy możesz ustawić kanał o szerokości 40 MHz.

właśnie szukałem tej opcji ale nigdzie nie mogę znaleść.
    instrukcja http://setuprouter.com/router/sagemcom/3764-orange-pl/manual-1054.pdf
    mógłbyś sprawdzić czy ten router ma kanały 40MHz, jeśli tak to gdzie się to uruchamia?
    W instrukcji nie nie ma na temat szerokości kanału - wychodzi na to, że nie obsługuje router tej funkcji.

Podłącz drugą antenę - powinno się poprawić.
  • Poziom 6  
    no właśnie gdzieś zapodzialem druga antenę.

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Podłączyłem drugą antenę do karty na kompie 192.168.1.11 i na funboxie otrzymałem wynik w załączniku.
    ale zastanawia mnie jedno.
    1. dlaczego w dalszym ciągu połączenie miedzy kompem a routerem ma tylko 130 Mb/s gdzie oba urządzenia pracują w standardzie N???
    2. dlaczego w informacji o systemie funboxa jest max przepustowość 144 Mb/s? nie powinno być 300? przy Nce

Fast 3764 - Słaba prędkość Wifi - co proponujecie? (dołączam schemat sieci) Fast 3764 - Słaba prędkość Wifi - co proponujecie? (dołączam schemat sieci) Fast 3764 - Słaba prędkość Wifi - co proponujecie? (dołączam schemat sieci)
  • Specjalista Sieci, Internet
    logic123aaa napisał:
    dlaczego w dalszym ciągu połączenie miedzy kompem a routerem ma tylko 130 Mb/s gdzie oba urządzenia pracują w standardzie N???

Bo tak się zlinkowało połączenie.
    logic123aaa napisał:
    dlaczego w informacji o systemie funboxa jest max przepustowość 144 Mb/s? nie powinno być 300? przy Nce

To wartość maksymalna i to laboratoryjna,
    z faktyczną, rzeczywista prędkością nie ma nic wspólnego.
    300 wymaga po obu stronach 2x2, czyli dwu anten i dwu kanałów.

Przy obecnej szybkości raportowanej przez Windows 130 Mb/s użytkowo maksymalnie możesz uzyskać ~60 Mb/s transferu.

Możesz jeszcze eksperymentować czy transfer się zmieni na innych kanałach.
  • Poziom 6  
    mbo napisał:
    300 wymaga po obu stronach 2x2, czyli dwu anten i dwu kanałów.

jeśli dobrze rozumiem, mając kartę tą którą mam na schemacie (z dwiema antenami) gdybym zainwestował w własny modem/router(oczywiście w standardzie N) z dwiema antenami teoretycznie szybkość raportowana przez Win wzrośnie tak?

co za tym idzie z obecnym FunBoxem(który nie ma dwóch anten) nigdy nie osiągnę szybszego połączenia, tak?

p.s. na każdym kanale Windows raportuje to samo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    logic123aaa napisał:
    jeśli dobrze rozumiem, mając kartę tą którą mam na schemacie (z dwiema antenami) gdybym zainwestował w własny modem/router(oczywiście w standardzie N) z dwiema antenami teoretycznie szybkość raportowana przez Win wzrośnie tak?

Tak się połączyła karta sieciowa z routerem.
    Z prędkością internetu, nie ma to nic wspólnego.
    logic123aaa napisał:
    co za tym idzie z obecnym FunBoxem(który nie ma dwóch anten) nigdy nie osiągnę szybszego połączenia, tak?

Jeśli masz faktyczną, rzeczywistą prędkość usługi na poziomie np. DO 10 Mb, to i tak sieć, szybciej niż te 10 Mb działać nie będzie.
    To działa tak tylko w sieci wewnętrznej.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Funbox ma dwie anteny.
    Funbox nie obsługuje kanałów podwójnej szerokości (40MHz) zatem maksymalna dostępna przepustowość to 144Mbps.
    To samo dotyczy Fasta 3764.
  • Poziom 6  
    W takim razie podjąłem decyzje o zakupie porządnego swojego routera/modemu.

Obecnie (neo 40Mb/s) pracuje w technologi VDSL, za tydzień włączają mi 80Mb/s i nie wiem czy nie zmieni się technologia na VDSL2 czy pozostanie nadal VDSL

I tu moje pytanie.:

1. Jeśli zakupie dziś router/modem VDSL2 (na wszelki wypadek, jeśli miałby się zmienić technologia przy 80tcke) to obsłuży również VDSL(jeśli się nic nie zmieni w technologi i poprostu podwyższą prędkości) ?