Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czujnik Halla dziwny stan niski i wysoki

kellyq 19 Oct 2014 16:19 891 4
    kellyq
    Level 9  
    Witam

Tak sobie eksperymentuję i mam pytanie odnośnie czujnika Halla. Dorwałem jakiś z starego wiatraczka komputerowego, ma oznaczenia 1B 704 (albo 18 704).

Podłączyłem go pod zasilacz DC 12V 500mA. Stan wysoki mam 3.1mV a niski 0mV

Czasem nie powinno być tak, że stan wysoki jest bliski napięciu zasilania czyli 12V?
    Wiecie może na co patrzeć w datasheet-ach żeby dobrać taki czujnik który na stanie wysokim ma powiedzmy 5V?

A i jeszcze jedno do wzbudzenia używałem zwykłego magnesu, czy zamiana na neodymowy dałaby większe napięcie?
    noel200
    Level 26  
    A masz do niego datasheeta? Bo coś mi się wydaję, że może już być zjarany. Wymiana magnesu prawdopodobnie nic nie zmieni. W wiatraczku przecież neodymowych nie ma.
    kellyq
    Level 9  
    Datasheet-a do tego halla akurat nie mam w ogóle nie mogę nic na jego temat znaleźć, tak ogólnie pytam jaki parametr w datasheet informuje o tym jakie napięcie na wyjściu w stosunku do podawanego.
    noel200
    Level 26  
    A różnie, to się będzie nazywać, pewnie coś w stylu output voltage.
    Ja jak kiedyś się takim małym bawiłem to przy 5V zasilania na wyjściu było prawie 4V gdy przykładałem magnes, ale to każdy ma inaczej.
    kellyq
    Level 9  
    Ano właśnie ten co ja mam ma na wyjściu 3.1mV a jak przystawię magnes to się zeruje. Tak czy inaczej dzięki za wskazówkę.
    =============

dzień później

Dzisiaj pozyskałem kolejny czujnik z wiatraczka SA 276, udało się odszukać notę katalogową. Jest to czujnik z dwoma wyjściami sygnałowymi.

Znalazłem w nocie coś takiego jak satruration voltage i mniej więcej to się zgadza z pomiarami, czy to ten parametr odpowiada za napięcie podawanego sygnału bo nie jestem pewien?

Poza tym w nocie są jakieś obwody testowe, ja testowałem bez tego, dobrze czy źle?