Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić czujnik zmany położenia?

19 Paź 2014 16:38 522 4
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich
    Mam problem - potrzebuję zrobić urządzenie które będzie informowało że zmieniła się jego pozycja. Najprościej mówiąc - jadę samochodem dioda informująca z tego urządzenia się nie świeci, jak stanę dioda się zapala.
    N razie nie mam pomysłu jak to zrobić. Może ktos z was wie jak to zrobić. Chodzi mi o najprostsze rozwiązanie.
    Z góry dzięki.
  • Poziom 33  
    Na początek zmiana położenie względem czego?
  • Poziom 34  
    Potrzebujesz czujnik wstrząsowy. Tą nazwą określa się zarówno sam sensor jak i kompletne urządzenie z wyjściem ON/OFF. Do samego sensora diody LED nie da się podłączyć. Musi być trochę elektroniki. Obecnie ze względu na niezawodność i stosunkowo niską cenę do budowy czujników wstrząsowych najczęściej używa się akcelerometrów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    wojtek_777 napisał:
    czy te wartości są na stałe w zależności w jakiej pozycji znajduje się układ czy zmieniają się w chwili zmiany połozenia układu a potem wracają do poprzedniej wartości?

Jeśli czujnik zostanie tak przesunięty, że jego położenie układu względem powierzchni ziemi się nie zmieni to zmierzone wartości przyspieszenia powrócą do pierwotnej wartości.