Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renault scenic ll 2004 - usterki elektrycznego hamulca ręcznego scenic

szymon198312 19 Paź 2014 20:08 19236 6
  • #1 19 Paź 2014 20:08
    szymon198312
    Poziom 29  

Mam problem z naprawą hamulca ręcznego w renault scenic 2. Chodzi mi o jego elektryczna stronę tak więc temat kieruje do osób które przerabiały ten problem osobiście. Pierwotnie hamulec nie działał wcale, komputer pokazywal ze był odblokowany awaryjnie i ze występuje wewnętrzny problem elektroniczny. Po rozebraniu skrzynki hamulca podłączony na krótko silnik zaciagal i zwalnial hamulec. Miałem drugi moduł wiec przelutowalem przewody od silnika no i hamulec zaczął działać. Wszystko pozornie było dobrze ale problem był w tym ze hamulec zaciagal się dobrze ale nie cofal do końca. Po awaryjnym odblokowaniu można było jeździć do czasu zgaszenia silnika, po zgaszeniu hamulec się zaciagal samoczynnie i aby pojechać znowu trzeba było odblokowac rączką. Na tą chwilę przestał reagować, ale tym razem błąd pokazuje "silnik hamulca postojowego " ale silnik podłączony na krótko działa. Mam pytanie do tych którzy już to przerabiali jakie są standardowe usterki układu elektronicznego, które elementy ulegają uszkodzeniu, a może ktoś ma schemat tego modułu?

• #3 19 Paź 2014 22:28
    szymon198312
    Poziom 29  

Dzięki, lektura spora wiec poczytam i się okaże czy pomoże. Clipa posiadam ale zawodzi mnie ostatnio.

• #4 17 Gru 2014 16:09
    Wojtek32
    Poziom 27  

Minęło trochę czasu i przypuszczalnie już rozwiązałeś problem.
    Miałem podobne problemy z hamulcem ręcznym w moim scenicu.
    Problem w moim przypadku nie tkwił w elektryce a w mechanice.
    Zabrudzona linka hamulca która stawia o wiele za duże opory dla mechanizmu zwalniającego.
    Rozwiązanie poza nasmarowaniem linki jest zastosowanie dodatkowych sprężyn które wspomagają zwalnianie hamulca. Nie należy stosować bardzo mocnych sprężyn, dobrać doświadczalnie.
    U mnie się sprawdza już 3 rok.

Pozdrawiam Wojtek.

Moderowany przez Pawel wawa:

Naprawa mocno wątpliwa. Odradzam takie rozwiązanie! Hamulce powinny zostać doprowadzone do stanu fabrycznego.

• #5 17 Gru 2014 21:11
    jurekk55
    Poziom 34  

Wojtek32 napisał:
    Rozwiązanie poza nasmarowaniem linki jest zastosowanie dodatkowych sprężyn które wspomagają zwalnianie hamulca.

Zamiast naprawy zacisku ??!!

• #6 18 Gru 2014 08:33
    Wojtek32
    Poziom 27  

jurekk55
    Zacisk jest całkowicie sprawny i nie on stanowi problem w hamulcu elektryczny.
    Problemem są linki które ulegają zabrudzeniu co powoduje odczytanie przez system napędu silniczka jako przeciążenie, i mamy komunikat o błędzie.
    Skutkuje to wcześniejszym wyłączenie całego mechanizmu i nieodblokowanym do końca hamulcem ręcznym.

Ps. Można już kupić zestawy naprawcze linki w pancerzach + owe sprężynki.

• #7 18 Gru 2014 18:18
    jurekk55
    Poziom 34  

Wojtek32 napisał:
    urekk55
    Zacisk jest całkowicie sprawny i nie on stanowi problem w hamulcu elektryczny.

Jak to działa wiem dobrze , Podstawą prawidłowego działania są sprawne wszystkie detale tego mechanizmu. Skoro używasz wspomagania w postaci dodatkowej sprężyny znaczy że zaciski nie wracają do zerowej pozycji samoczynnie. więc układ nie funkcjonuje w sposób prawidłowy a pomiar siły zaciągu jest przekłamany . Koniec kropka

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME