Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty projekt ramienia robotycznego

mi_ma 19 Paź 2014 21:36 2979 0
  • Prosty projekt ramienia robotycznego

W sieci pojawił się projekt prostego w budowie, ale dobrze wyglądającego ramienia robotycznego. Ramię ma sześć stopni swobody. Jego autorem ukrywa się pod nickiem jjshortcut. Dla osób, które chcą zbudować mechanizmy własnego autorstwa jest to z pewnością duże ułatwienie, które pozwoli na oszczędzeniu sporo czasu. Ktokolwiek próbował budować własne urządzenia z wykorzystaniem serwomechanizmów wie jak czasochłonne potrafi być projektowanie odpowiednich części mechanicznych.
    W tym wypadku wszystkie elementy zostały wykonane ze sklejki o grubości 4mm. Elementy są tak zaprojektowane i rozmieszczone, aby można było je wykonać zarówno przy użyciu frezarki CNC jak i wycinarki laserowej (co potwierdzono w praktyce).
    Jeśli chodzi o część elektroniczną, to nie znajdziemy tutaj nic odkrywczego. Urządzenie jest przystosowane do pracy z modułem Arduino. jjshortcut zaprojektował odpowiedni moduł pośredniczący w formie nakładki podłączanej bezpośrednio do Arduino odpowiedzialny za sterowanie serwomechanizmami. Wszystkie pliki dotyczące części mechanicznej jak i elektronicznej są dostępne na stronie źródłowej.

Prosty projekt ramienia robotycznego Prosty projekt ramienia robotycznego Prosty projekt ramienia robotycznego
    Prosty projekt ramienia robotycznego Prosty projekt ramienia robotycznego

Źródło http://jjshortcut.wordpress.com/2010/04/19/my-mini-servo-grippers-and-completed-robotic-arm/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 832 postów o ocenie 733, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
  • Computer Controls