Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5580B421 -> spalony tranzystor ma plycie sterujac

03 Maj 2005 11:32 6209 11
  • Poziom 11  
    Witam all

Nie jestem jakims pasjonata elektroniki raczej zajmuje sie komputerami (montazem i naprawa) niz sprzetem AGD. jednak nie pozwole sie okradac przez serwisy Amica.
    Zakupilem w.w praleke i od poczatku mam z nia powazne problemy. Po dostarczeniu pralki do domu juz byla zepsuta. -> uszkodzony rozdzielacz srumienia wody (spring - odpompowanie) nastepnie pralka niszczyla ubrania drac je na strzepy -> okazalo sie ze profil drzwi byl jakis przedzmianowy. Nastepnie mocowanie amortyzatorow sie wypracowalo -> znowu naprawa gwarancyjna. Po gwarancji -> problem z wlaczaniem niektorych programow ktory rozwiazalem sam (czytalem o tym na tym forum przed chwila -> doszedlem do tego sam) teraz spalil sie tranzystor na plytce sterujacej i nie moge dokupic go bo sa na nim jakies dziwne oznaczenia. Serwis chce za wymiane calego elementu 220 zl. To skandal i zlodziejstwo w bialy dzien. Jedno jest pewne... nie zakupie juz nigdy sprzetu marki Amica i dobrze sie zastanowie zanim kupe cokolwiek polskiego. Pisze tego posta bo mam nadzieje ze ktos ulzy mojej malzonce i udostepni mi schemat lub przynajmniej jego czesc ta na ktorej jest tranzystor z ukaldu otwarcia i zamkniecia drzwiczek.
  • Poziom 27  
    Jedyne co moge napisac to znajdz dobrego elektronika i on napewno to zrobi jesli jest to tranzystor od otwierania dzwiczek tak jak piszesz to prawdopodobnie bedzie to zrealizowane na elektromagnesie czyli jakis bd139 powinien załatwic sprawe jesli zaczep jest na napiecie mniejsze niz napiecie przewodzenia podanego tranzystora wiec sprawdz na jakie napiecie jest zaczep cos moze wymyslimy a jesli nie to tak jak napisałem wyzej znajdz kumatego elektronika
  • Poziom 11  
    nie mam niestety wystarczajacej ilosci punktow wiec nie moge skorzystac z tych zasobow ale dziekuje za zainteresowanie :-)
  • Specjalista AGD
    Po pierwsze: 220,-? To przecież poniżej kosztów. Za ta cenę nigdzie nie kupisz modułu.
    Po drugie: Jak już mowa o złodziejach, to moim zdaniem największymi są ci co składają komputery. Jeżeli siedzisz w tej branży, to nie muszę Ci tlumaczyć dlaczego.
    Po trzecie: Jak masz mało punktów, to możesz sobie je kupić.
  • Poziom 11  
    Zaplacilem za ta pralke 1600 zl!!!! 4 lata temu (to nowa pralka) za takie pieniadze mozna kupic niezla pralke zachodnia ktore przewazniue chodza lata. Zona uparla sie na polska TO MA. Czy ludzie skladajacy komputery okradaja innych nie wiem ja na pewno nie. Nie poto pisalem tego posta zeby ktos wytykal mi od zlodzieji. Przykre ze tak sie traktuje uzytkownikow tego forum no coz nie bede generalizowal wszedzie trafi sie jakas czarna owca.
    CZy 220 zl to ponizej kosztow nie wiem ale nie sadze zeby serwis dokladal do interesu. To FAKTY.. co do punktow dokupie ale nowa pralke NIE POLSKA. Dziwia sie ze jest bezrobocie w tym kraju.... Ale jak sie mysli jak ty zayzayer to tak jest jak jest. JA nie chce wymienic calego modulu. Takie praktyki stosuje sie w naprawach gwarancyjnych. Ja chce naprawic prosta metoda uszkodzony element w pralce ---> nie czytales dokladnie.
  • Poziom 14  
    Ta twoja pralka wcale nie jest taka nowa tylko raczej wyeksploatowana chyba że jej prawie nie używałeś. Sprzęt obecnie produkowany ma tylko taką trwałość żeby sie nie popsuł na gwarancji tylko najlepiej zaraz po. Jak sobie sam nie poradzisz z naprawą modułu to daj to elektronikowi do naprawy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 27  
    Panowie jesli komus cos takiego padło to przeciez mozna to zrobic na tz izolacji galwanicznej czyli zwykły optotriak lub tyrystor lub jak kto woli tranzystor i po problemie procek zostanie cały i wsad napewno wiec nie ma sie co rozczulac napewno jest wieksze prawdopodobienstwo ze w takiej konstrukcji nic nie ulegnie uszkodzeniu niz w konstrukcji pierwotnej a ten triak to zwykły na napieci powyzej 220 v wiec nic trudnego tak wyglada ze schematu
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie
    mam spalone, opisane zresztą na tym zdjęciu dwa rezystory ale interesuje mnie jeszcze co to jest za element, który również dostał małego kopa, wskazany strzałką.
    Amica PA5580B421 -> spalony tranzystor ma plycie sterujac
  • Poziom 1