Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA Exclusive 7e - Kuchnia elektryczna uszkodzony przełacznik piekarnika

bigle 20 Oct 2014 00:26 16809 6
 • #1
  bigle
  Level 11  
  Witam uprzejmie. Kuchnia ma kilkanaście lat a od pewnego czasu zacinał się przełącznik piekarnika w tym sprzęcie np wyłączał się podczas pracy na termoobiegu i trzeba było parę razy przekręcić aby piekarnik grzał. W końcu padł całkiem. Nie świeci żarówka, piekarnik nie działa na żadnym położeniu przełącznika. Tylko kontrolki się świecą. Moje pytania: czy można jeszcze kupić przełącznik do tego modelu - 9-cio pozycyjny, może ktoś posiada schemat tej kuchni i zna jego symbol? Pytanie drugie to jak dostać się do przełącznika - zdejmując płytę ceramiczną czy w inny sposób?
  Kuchnia model Exclusive 7e SEC 2.70 Tc
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  bigle
  Level 11  
  Po zdjęciu płyty ceramicznej udało mi się wymontować przełącznik. Okazało się, że jeden styk jest wypalony.
  Niestety wydaje się, że to zupełnie inny model niż podany w linku powyżej. Na moim jest symbol 30104/1 produkcji niemieckiej. Również układ mostków jest inny. Wrzuciłem symbol w Google i chyba gdzieś uda mi się zakupić nowy egzemplarz.
  Może ktoś ma jakiś leżak magazynowy?
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  bigle
  Level 11  
  Dzisiaj kupiłem ten przełącznik z linka w pobliskim serwisie.
  Fizycznie są to dwa różne urządzenia - mostki są inaczej ułożone na innych stykach a krzywki na wałku są w innych miejscach. Możliwe, że można oryginalny zastąpić tym drugim ale bez schematu to raczej ani rusz :( Wrzucam fotki obu przełączników z prośbą o ewentualną pomoc we wskazaniu odpowiadających sobie styków. Ten czarny to oryginał zdjęcia obu stron, ten brązowy to zamiennik
 • Helpful post
  #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  bigle
  Level 11  
  Dzięki za pomoc, jednakże udało mi się zakupić nowy, oryginalny przełącznik. Jak się okazuje nadal jest produkowany. Podłączyłem kabelki, przykręciłem i wszystko działa jak dawniej. Zamykam temat.