Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA Exclusive 7e - Kuchnia elektryczna uszkodzony przełacznik piekarnika

bigle 20 Paź 2014 00:26 11574 6
  • #1 20 Paź 2014 00:26
    bigle
    Poziom 10  

Witam uprzejmie. Kuchnia ma kilkanaście lat a od pewnego czasu zacinał się przełącznik piekarnika w tym sprzęcie np wyłączał się podczas pracy na termoobiegu i trzeba było parę razy przekręcić aby piekarnik grzał. W końcu padł całkiem. Nie świeci żarówka, piekarnik nie działa na żadnym położeniu przełącznika. Tylko kontrolki się świecą. Moje pytania: czy można jeszcze kupić przełącznik do tego modelu - 9-cio pozycyjny, może ktoś posiada schemat tej kuchni i zna jego symbol? Pytanie drugie to jak dostać się do przełącznika - zdejmując płytę ceramiczną czy w inny sposób?
    Kuchnia model Exclusive 7e SEC 2.70 Tc

2 6
  • #2 21 Paź 2014 06:39
    skryn
    Admin grupy AGD

bigle napisał:
    Moje pytania: czy można jeszcze kupić przełącznik do tego modelu - 9-cio pozycyjny

http://north.pl/s/?txtSzukaj=N906312&search_type=&search_id=

bigle napisał:
    Pytanie drugie to jak dostać się do przełącznika - zdejmując płytę ceramiczną czy w inny sposób?

Tak, zdejmując płytę plus tablicę.

2
  • #3 21 Paź 2014 21:06
    bigle
    Poziom 10  

Po zdjęciu płyty ceramicznej udało mi się wymontować przełącznik. Okazało się, że jeden styk jest wypalony.
    Niestety wydaje się, że to zupełnie inny model niż podany w linku powyżej. Na moim jest symbol 30104/1 produkcji niemieckiej. Również układ mostków jest inny. Wrzuciłem symbol w Google i chyba gdzieś uda mi się zakupić nowy egzemplarz.
    Może ktoś ma jakiś leżak magazynowy?

1
  • #4 22 Paź 2014 06:41
    skryn
    Admin grupy AGD

bigle napisał:
    Niestety wydaje się, że to zupełnie inny model niż podany w linku powyżej. Na moim jest symbol 30104/1 produkcji niemieckiej. Również układ mostków jest inny.

Mylisz się. Fizycznie się różni, ale elektrycznie jest identyczny.

0
  • #5 23 Paź 2014 01:13
    bigle
    Poziom 10  

Dzisiaj kupiłem ten przełącznik z linka w pobliskim serwisie.
    Fizycznie są to dwa różne urządzenia - mostki są inaczej ułożone na innych stykach a krzywki na wałku są w innych miejscach. Możliwe, że można oryginalny zastąpić tym drugim ale bez schematu to raczej ani rusz :( Wrzucam fotki obu przełączników z prośbą o ewentualną pomoc we wskazaniu odpowiadających sobie styków. Ten czarny to oryginał zdjęcia obu stron, ten brązowy to zamiennik

1
  • Pomocny post
    #6 23 Paź 2014 18:46
    skryn
    Admin grupy AGD

bigle napisał:
    Możliwe, że można oryginalny zastąpić tym drugim ale bez schematu to raczej ani rusz

Masz cztery grzałki na krzyż i dziesięć pozycji przełącznika (w tym zero):

- dolna
    - górna
    - opiekacz
    - termoobieg
    Plus do tego silnik rożna i wentylator termoobiegu.
    Nowy przełącznik podpinasz kabelkami według poszczególnych pinów (2-11; 2a - 11a). Są wyraźnie oznaczone na starym i nowym przełączniku.

Poniżej masz schemat (przełącznik multi):

Źródło:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic161997.html#785067

1
  • #7 27 Paź 2014 08:53
    bigle
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc, jednakże udało mi się zakupić nowy, oryginalny przełącznik. Jak się okazuje nadal jest produkowany. Podłączyłem kabelki, przykręciłem i wszystko działa jak dawniej. Zamykam temat.

3