Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router kupić do karty pracującej w play?

kamea100 20 Oct 2014 07:48 2589 10
    kamea100
    Level 8  
    Witam.Mam problem z wyborem routera i przyznam,że jestem w tym zielona :cry: otóż mam dwa komputery(laptop i stacjonarny) przez cały czas korzystaliśmy z internetu poprzez modemy i tu jest następny problem,ponieważ komputery muszą być w przed pokoju(tam jest tylko zasięg) Chciałabym kupić router w który mogę włożyć kartę z dużym pakietem GB(z play) Proszę o poradę jaki byłby najlepszy router. Z góry dziękuję. :|
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    matek451
    Conditionally unlocked
    Komputery czy router wcale nie muszą stać tam gdzie jest zasięg na dodatek słaby. Jeśli chcesz korzystać z internetu mobilnego w normalny sposób to musisz się liczyć z koniecznością zastosowania anteny zew. na wybrane pasmo, którą montujesz do modemu/routera. Zacznijmy od lokalizacji, skąd jesteś? Po drugie jaki masz modem i z jakiej technologii korzystasz w Play( 3G, LTE)?. Możesz do obecnych modemów dokupić router z ich obsługą i korzystać z sieci. Drugie rozwiązanie to zakup routera z wbudowanym modemem . Jaki budżet? jesli poziom sygnału jest niski to zakup anteny go poprawi, wzrosną prędkości i stabilność połączenia.
    kamea100
    Level 8  
    Witam ponownie.Korzystam z technologi 3G,na dodatek w miejscowości której mieszkam jest słaby zasięg(Bąblin k,Obornik wlkp.) i to mnie irytuje.Zastanawiam się nad Twoim drugim rozwiązaniem,mianowicie router z wbudowanym modemem.Fajnie by było gdybym nie przekroczyła 200zł. ale czym się kierować w wyborze tego routera? gdybyś mógł mi podać jakiś link do zakupu routera odpowiedniego dla moich potrzeb byłabym wdzięczna.
    matek451
    Conditionally unlocked
    W Bablinie swobodnie możesz korzystać z zasięgu 3G w Play. Zasięg na zewnątrz zapewnia BTS UMTS900 Play , Oborniki-Wybudowanie 58.Aby z niego korzystać potrzebujesz router domowy z UMTS900 oraz antenę kierunkową na 900MHz. Budżet trochę za niski. Polecany router to B-683 np. http://allegro.pl/router-huawei-b683-antena-gratis-i4719964964.html Do tego antena http://www.cybertech.com.pl/p89,antena-atk-10-13-5dbi-kabel-fme-z.html , kabel max. 10m i konektor http://www.cybertech.com.pl/p33,konektor-do-m...w-huawei-b593-b683-b260a-b970-wtyk-fme-m.html Koszt całości ok. 300 zł. Jest też szansa na LTE1800 w Play z tego samego BTS-a ale tutaj potrzebny inny router i antena a koszt ponad dwukrotnie wyższy. Jakie masz modemy, można popróbować dokupić do nich router z ich obsługa. Wtedy jest szansa na zmieszczenie się w budżecie 200 zł za router+ ATK-10/900. Funkcjonalnie będzie to działać tak samo jak na B-683.
    kamea100
    Level 8  
    Jejku...skąd Ty to wszystko wiesz... Powoli zaczynam "łapać". A więc tak, pierwszy modem to HUAWEI E3131 ,drugi chyba starszy HUAWEI E173
    matek451
    Conditionally unlocked
    Jesli masz E-3131 to spokojnie możesz korzystać z 3G w Play, zarówno na kartę jak i w umowie abonamentowej. Od 19.08 w Play można mieć internet bez limitu na 3G i LTE. Oferta bez sprzętu za 49,99 z tego pierwsze 6 m-cy za 29,99, umowa na dwa lata. Lub umowa na 18 m-cy za 29,99 masz 25+5GB z tego 6 m-cy jest bez limitu. Aby korzystać potrzebujesz wspomnianą antenę na 900MHz w komplecie z konektorem do E-3131 http://allegro.pl/antena-hspa-900mhz-do-huawei-e3131-e173-e353-i4679862998.html . Aby utworzyć sięc domową do E-3131 kup router z jego obsługą . Z tym modemem dobrze współpracuje MR-3220v2 lub MR-3420v2. Do kupienia http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-router-3g-wi-fi-tl-mr3220.html Całość 195 zł , czyli w założonym budżecie. Konfiguracja tego routera do Play to 5 minut, jest prosta i intuicyjna. W ten sposób masz w domu sieć bezprzewodową oraz 4 porty LAN do wykorzystania. W razie problemów pytaj.
    kamea100
    Level 8  
    Bardzo Ci dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    pkirylcz
    Level 11  
    Jezeli jeszcze nie wybralas sobie routera, to polecam produkty firmy DOVADO.
    Obsluguja wiekszosc modemow. Obsluga LTE, automatyczne przywrocenie polaczenie po utracie sygnalu, reboot urzadzenia jezeli modem nie odpowiada ... i wiele wiele innych opcji ktore czynia z tego urzadzenia po prostu Plug&Play.
    kamea100
    Level 8  
    Witam ponownie.matek451 Mam jeszcze jedno pytanie.Zastanawiam się nad umową w play do której jest router huawei e5377 z internetem lte,ale czy do niego można podłączyć antene? bo wydaje mi się że to tzw. router kieszonkowy? a może nie trzeba i będzie wszystko dobrze z zasięgiem?
    matek451
    Conditionally unlocked
    Po pierwsze to w Play nie opłaca się brać umowy ze sprzętem. Np ten E-5377 kosztuje 24x30 =720 zł. Na Allegro kupisz go o połowę taniej. Po drugie to router mobilny. nie nadaje się do zastosowań 24/7, nie ma LAN. Ma may zasięg WiFi, posiada delikatne gniazda anten zew. Jeśli już to bierz tylko SIM w Play. Do niego dokup na Allegro, OLX router stacjonarny B-593s-22. Koszt ok. 400 zł. To porządny sprzęt. Podobne ale gorsze E-5170, E-5180 czy MF28D kosztują 24x40=960 zł.
    kamea100
    Level 8  
    I tak też zrobiłam.Umowa w play tylko sim do tego router 3G/4G, standard N 150Mb/s Tp-Link TL-MR3220 . Pozdrawiam i dziękuję.