Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm + immobiliser - Montaż alarmu i immobilisera w Renault Koleos

20 Paź 2014 09:08 2313 11
  • Poziom 23  
    Witam!

Kupiłem wczoraj Koleosa i przymierzam się do jego zabezpieczenia.
    Samochód wyposażony jest w system "wolne ręce" więc nie chciałbym stracić tego dobrodziejstwa po instalacji alarmu.
    Rozważam instalację alarmu bezpilotowego, współpracującego z systemem "wolne ręce" oraz oddzielnie immobilisera z ukrytym przyciskiem, ewentualnie z obsługą dedykowanych kart.

Co polecacie do tego samochodu?

Czy dysponuje ktoś instrukcją montażu alarmu i odcięcia zapłonu?
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Polecam Tytana DS300R najlepsza analogowa bezpilotówka na rynku
  • Poziom 35  
    Tu jest "coś" do samodzielnego zbudowania i zamontowania:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1389941.html
    Uklad jest bez obsługowy, baterię w nadajniku przy pracy "bez przerwy" przez całą dobę trzeba zmieniać po około 12 miesiącach. W moim samochodzie sprawuje sie bardzo dobrze już sporo lat.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 23  
    carrier napisał:
    Polecam Tytana DS300R najlepsza analogowa bezpilotówka na rynku

Czy ten alarm współpracuje z CAN (bo chyba tak się ta linia nazywa) Renówki?

Z tego co widzę te alarmy mają piloty. Czy są też wersje bez pilotów współpracujące z oryginalnymi zamkami?

Co do ceny ... prawie 700zł za podstawowy zestaw ... łał...
    analogówka to nie can, renia ma renault-bus ale tu podłącza się analogowo, 700zł to chyba z montażem
  • Poziom 23  
    carrier napisał:
    analogówka to nie can, renia ma renault-bus ale tu podłącza się analogowo, 700zł to chyba z montażem

Z tego co widzę to jest to cena samego alarmu (na Allegro niedostępny).
    Jak mam rozumieć działa on w ten sposób, że po otrzymaniu sygnału z zamków centralnych wyłącza się. A co jeśli ktoś wybije szyb i wciśnie przycisk odblokowania drzwi? No i kolejny problem - jak odciąć zapłon, bo jeśli wepnę się w jeden z układów to po odcięciu zapłonu komputer wyrzuci błąd, który będzie trzeba skasować na clipie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    norbert.s. napisał:
    To jest cena z montażem. Proszę sobie poczytać na forum o zasadzie działania analogowej bezpilotówki i przewodach blokowania. Problemu odcięcia i błędów już nawet nie komentuję.

To przykładowa (najniższa) cena w jednym ze sklepów internetowych:

Autoalarmy Tytan DS300R / DS400 CAN, BS46 z własnym zasilaniem, ultradźwiękowy, bez dodatkowego pilota, bez karty antynapadowej, bez lokalizacji GPS, renault koleos 2008-xxxx - cena 600.00zł + koszty wysyłki, więc montażu raczej wysyłką nie zapewnią.

Jeśli znacie jakiś tańszy sklep to proszę o linka, bo tak jak pisałem, na Allegro jest niedostępny.

Jeśli chodzi o odcięcie zapłonu to zależy mi na dodatkowym module, niezależnym od alarmu, z ukrytym przyciskiem. NIGDZIE w sieci nie znalazłem instrukcji dla Koleosa, natomiast znalazłem kilka wpisów o problemach z błędami po próbie odpalenia samochodu przy odciętym zapłonie. Jeśli przeoczyłem jakiś wpis to proszę o linka, ale mam wrażenie, że w odniesieniu do Koeosa będzie z tym problem. Jest to samochód raczej rzadki i nigdzie nie mogę nawet schematów znaleźć, a o książce serwisowej to już nawet pomarzyć nie można...

Liczyłem na pomoc ze strony osób, które już przez to przechodziły w tym konkretnie samochodzie. Z renówkami nie ma łatwo. Mają tyle elektroniki, że nawet zwykłe przyłączenie czujników drzwiowych wiąże się z godzinami pracy i budowaniem układów z diodami odseparowującymi każdy z czujników drzwiowych. Łatwiej jest gdy ma się w garści ściągę niż szukać każdego przewodu samodzielnie :-(
  • Poziom 10  
    Temat trochę stary, ale może ktoś już wie co można w takim aucie bezpiecznie odciąć?
  • Poziom 10  
    Dziękuję za podpowiedź, a może coś bardziej finezyjnego w przedziale pasażerskim?
    przekaźnik rozrusznika jest właśnie tam, wewnątrz to ciachnij sobie przycisk start