Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy CTD 1365 - Śmierdzi Pralka

20 Oct 2014 10:31 1668 7
  • Level 14  
    Witajcie,

Szukałem w internecie sposobu na pozbycie się brzydkiego zapachu z pralki, jednak wiele nie znalazłem, nawet raz na elektrodzie był podobny problem, ale nie został rozwiązany - tu są potrzebne konkrety.

Wyczytałem, żeby zrobić pranie z proszkiem pustej pralki na 90c, ale to nie wiele pomogło.

po prostu śmierdzi z pralki ogólnie bym powiedziała, że CAŁA PRALKA.

Pomożcie
  • Level 14  
    U mnie pomogło 2 krotne pranie na 90 jakis starych szmat - recznikow z litrem "domestosa", szmaty potem nadawały sie do wyrzucenia :).
    "Pranie" pustej pralki nie pomogło.
  • Level 14  
    a to ciekawe czemu pustej pralki nie pomogło a ze szmatami jakimiś tak.

Powiedz ile wlałeś tego domestosu i jest to bezpieczne ? i lałeś do pojemnika na proszek czy płyn czy bezpośrednio do bębna?
  • Level 14  
    Powiedzcie mi,

a zamiast wybielacza-domestosu nie lepszy będzie ocet? i wlać go mam do bębna bezpośrednio czy do dozownika/szuflady też?.

Ewentualnie ile octu wlać

I tak jak kolega pisał lepiej zrobić puste pranie czy wrzucić kilka szmat?, na logikę byłby lepsze puste pranie, ale widze, że niekoniecznie jak to jest?

Taki ocet czy wybilacz jest bezpieczny dla pralki?

Czy brzydki zapach może być też z samych rur?, jak się domyślał z rury odprowadzającej wodę?, bo z rury, która idzie do kranu i pobiera wodę to chyba nie prawda?

i jeszcze jedno te rury są dość długie, ja je mam zawinięte w takie kółko - jest to dobre rozwiązanie?, bo wyprostowane nie mogą być, bo by zajeło to zadużo miejsca.

I rury najlepiej żeby były na wysokości dziury z odpływu tak?
  • Level 14  
    Wlałem po prostu butelkę takiego domestosa z biedronki za 5 zł. Zrobiło się masę piany ale pomogło, z tym że musiałem jeszcze domyć kołnierz bo nie wszedzie się wypłukał ten syf. Do będna bezpośrednio.
  • Level 20  
    A może z kanalizacji zaciąga te zapachy przez rurę spustową ?
  • Level 14  
    Dałem na 90c pranie z kostką, którą daje się do zmywarki oraz wlałem płyn do czyszczenia zmywarek trochę do dozownika na proszek.

Po tym wszystkim jest lepiej, ale nie efektu, którego oczekiwałem brak - nadal czuć brzydki zapach.

Rura odpływowa idzie do szamba z 1 piętra do piwnicy i napewno gdyby była otwarta to by smierdziało, ale jak jest rura to raczej nie?