Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 1.9 TDI 1998 Przełączanie biegu z 1 na 2 występuje stuk Automatyczna

crac3 20 Paź 2014 13:48 1056 1
  • #1 20 Paź 2014 13:48
    crac3
    Poziom 2  

Witam więc tak chciałbym zapytać czy miał ktoś już może taki problem i wie jak go rozwiązać:
    Miesiąc temu auto zaczęło drżeć okazało się ze uszkodziła mi się chłodnica i do skrzyni biegów dostał się płyn chłodniczy.
    Skrzynia została zregenerowana, zregenerowane sprzęgło. Auto działało 1 dzień bez zrzutu po czym wystąpiło stukanie w chwili zmiany biegu z 1 na 2. Początkowo zdarzało się sporadycznie jednak później po rozgrzaniu skrzynia zaczęła stukać (mocniej) i praktycznie zawsze w sytuacji zmiany biegu 1 na 2.
    Po kolejnej konsultacji z mechanikiem postanowiliśmy wymienić sterownik skrzyni biegów okazało się że jest dobrze ale nie do końca (stuk występuje bardzo sporadycznie) ale już nie tylko przy zmianie z 1 na 2 tylko przy wyższych biegach dzieje się podobnie ale rzadziej niż przy 1 na 2. Zauważyłem również że po wymianie sterownika auto zmienia biegi na najwyższy bieg przy prędkości 70 km \h.Nie ma płynności.

0 1
  • #2 25 Sty 2015 20:39
    crac3
    Poziom 2  

[b]Po dalszych poszukiwaniach przez mechaników kolejnym punktem zaczepienia było zwiększenie, zmniejszenie dawki paliwa, stuk ustępuje ale wiąże się to z utratą mocy. Zmniejszyliśmy nastawnikiem dawkę paliwa poniżej fabrycznej, bardzo poniżej, nie stuka ale nie ma czym jechać. Po obserwacji mojego problemu zauważyłem że : stuk występuje tylko przy mało energicznej jeździe tzw miejskiej (korkowej), przy dodaniu gazu konkretniej nie ma stuku nie mówię o maksymalnym wciśnięciu gazu. Przy maksymalnym gazie tez nie ma. Oraz na wciśnięcie delikatnie tzw na dziadka nie stuka. Stuka przy spokojnym ruszaniu i to mnie dziwi, dziwi to nawet osoby zajmujące się skrzyniami. Auto zaczyna stukać tylko wtedy gdy jest rozgrzane, na zimno działa idealnie zero stuku. Proszę o jakąkolwiek pomoc może ktoś miał podobny problem i wie w którą stronę pójść.

0