Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood KDC-W5541U - Czy te radia tak mają ?

mkpl 20 Oct 2014 16:07 1320 2
    mkpl
    Level 37  
    Witam

Samochód to Astra G z głośnikami GMS + Helix.

Generalnie pod oryginalnym CAR300 gra to rewelacyjnie jeśli chodzi o linie basu.
    Kupilem nowe radio KDC-W5541U z uwagi na USB.

Po podłączeniu jestem strasznie zawiedziony... Za dużo wysokich tonów bass bardzo pudłowaty...

Czy te modele tak mają? Da się to jakoś uratować? Loudness i korektorem już się bawiłem i właczając loud bass na +2 mid -6 twet -8 jestem w stanie tego słuchać ale dłuższe słuchanie rani uszy.

Sprawdzałem polaryzację głośników jest ok.

Czy ktoś miał podobne doświadczenie?

Zrobiłem pomiary tego cuda na moim stanowisku pomiarowym.... mam nadzieje, że jest to związane z kondensatorami sprzęgającymi stopień końcowy z preampem. Bo jeśli to wina stopnia mocy lub co gorsza preamp daje taki sygnał to to radio jest g**no warte.

Pomiary były robione dla szumu białego i z zerowymi nastawami regulatorów barwy oraz wyłączonym loudness.

Każdy z nich jest pomiarem dla innego ustawienia wstępnego głośników (kenwood ma takie cudo). Ustawienia to OFF, 5/4 6*9/6 i oem

Pozdrawiam i przestrzegam

Kenwood KDC-W5541U - Czy te radia tak mają ? Kenwood KDC-W5541U - Czy te radia tak mają ? Kenwood KDC-W5541U - Czy te radia tak mają ? Kenwood KDC-W5541U - Czy te radia tak mają ?
    pipałosia
    Level 26  
    Vectra B bo lifcie , wymieniłem radyjko CAR500. Sytuacja ta sama wysokie ,basy ładnie to grało i wiadomo sterowane z kierownicy co bardzo lubię. Zrezygnowałem jednak z tej wygody na rzecz radyjka LG model LCF800IR. Byłem zaskoczony efektem bas jakiś płaski nic ciekawego. Z ciekawości, wyjąłem i podpiąłem pod ZG 40. Zdziwienie po raz kolejny,zagrało bardzo fajnie mnie zadowoliło,podobało mi się więc nie wiem czy wina jest w głośnikach czy jak ,co prawda na innych radiach nie sprawdzałem ponieważ nie posiadam. W finale założyłem oryginalne poczciwe CAR 500 i tak zostanie.
    mkpl
    Level 37  
    Te Oplowskie radadia w stylu CAR500 CAR300 to maja brzmienie. Bass regulowany w okolicach 80Hz (nie jak wyżej 150Hz).

Co ciekawe CD30 i CD30MP3 z Astry H mają też bardzo obcięte basy. Myślę, że wynika to z ilości wytracanej mocy w stopniu końcowym.

Kenwood przy pełnym wysterowaniu jednego kanału na 4 Ohm i napięciu 13V miał temperaturę radiatora 78*C a gdzie tam jeszcze 3 końcówki?

Na wyjściu liniowym charakterystyka płaska jak stół. Spróbuję coś z tym powalczyć i pochwalę się w tym temacie bo pewnie nie jedna osoba się niemiło rozczarowała tym tandetnym brzmieniem (nie każdy chce subwoofera).

Ucywilizowałem drania. Ustawienie 5/4 + 4.7uF (10uF) na kondensatorach c500 do c503 które mają wartość 220nF. Modyfikacja powoduje, że zaczyna to grać naprawdę z sensem i basem w okolicach 40Hz (przedtem około 80hz). Pojawił się inny problem, z chłodzeniem ale to w następnych postach opiszę co i jak.

W planach mam zaadaptowanie radiatora z wentylatorem od pentium 2 (na slocie).