Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy opłaca mi się kupić i przerobić drona syma x6

20 Paź 2014 16:52 1893 4
  • Poziom 5  
    Jak myślicie czy opłaca mi się kupić dron Syme X6, słyszałem że jest słaby, ale ale jest duży co daje duże możliwości. Chce go przerobić, wymienić silniki, domontować kamerę (może kupie fpv) i domontuje jakąś mocną baterie. Jak myślicie opłaca mi się?
  • Poziom 41  
    Nie opłaca się lepiej dołożyć i kupić coś porządnego.
    Każda przeróbka wiąże się z nieprzewidzianymi dodatkowymi problemami i zwiększeniem kosztów nawet więcej o 100%.
  • Moderator Robotyka
    Raz, że nie jest to konstrukcja "duża", tylko raczej mała. Wymiary są podnoszone przez wielką osłonę wirników.
    Dwa, konstrukcja całości jest słaba i nie wytrzyma większych obciążeń.
    Silniki są szczotkowe, z przekładnią.
    Elektronika nie jest dostosowana do zasilania silniejszych silników - tam jest zintegrowany sterownik.
    Słowem - wywalić musiałbyś wszystko, a zostałaby tylko marna, delikatna ramka, którą z powodzeniem można zrobić samemu wg potrzeb, albo zakupić gotową, za niewielkie pieniądze.
    Przeróbki o których mówisz to już drugie tyle co za samą Symę + FPV jeszcze droższe.
    Słowem kosztowałoby cię to ok 1500 zł za słaby i delikatny dron o małych wymiarach.
    A ze te pieniądze spokojnie można kupić coś porządnego.
  • Poziom 5  
    To w takim razie jaki polecacie duży model drona.
  • Poziom 41  
    Szukaj z silnikami bezszczotkowymi z osadzonymi śmigłami bezpośrednio na osi silnika,
    i z dostępem do części zamiennych. Musisz ustalić ile możesz wydać na taki model.