Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica minolta c250 - Niebieskie kolory drukuje na różowo.

Jaro815 20 Oct 2014 16:57 1161 4
 • #1
  Jaro815
  Level 9  
  Witam. Problem zaczął się po transporcie kopiarki, żadne części nie były podmieniane.
  Gdzie zacząć szukać problemu?
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Najpewniej w rozsypanym wewnątrz deweloperze ... Jakbyś dołączył skan wydruku byłoby łatwiej coś zdiagnozować . Obstawiam jednak że unity nie były wyjęte i zrobił sie teraz w maszynie niezły bałagan ... Zacznij od dokładnego wyczyszczenia całej kopiarki.

  C.
 • #3
  Jaro815
  Level 9  
  Unity były wyjęte. :-) Czyli wyczyścić na początek niebieski (cyan) unit tak? Dodam jeszcze jak ręcznie dodałem trochę toneru do unit to zrobił mi kilka stron z niebieskim tłem...
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Przedrukuj jeszcze dla pewności test kolorów z menu serwisowego - dla każdego koloru. Istneje prawdopodobieństwo że z niebieskiego unitu wyszedł cały deweloper. Przedrukowanie takiego testu pozwoli wyeliminować to podejrzenie.

  C.
 • #5
  Jaro815
  Level 9  
  Unity przewozilem oddzielnie, były zawinięte w białe tkaniny, nic się nie wysypało. :-( Przypomniało mi się że tuż przed transportem gdy otworzyłem prawe drzwi na wyłączonej kopiarce zauważyłem że pas transferowy jest cały w niebieskim tonerze. Po włączenie oczywiście wyczyściło ale to był taki pierwszy ślad że coś z niebieskim nie gra... Teraz pytanie wina elektryki czy unitu?