Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS-42Q96HD - Pilnie potrzebny wsad pamięci.

mix elektron 20 Paź 2014 20:49 1101 0
    mix elektron
    Poziom 7  
    Witam . Jak w temacie bardzo pilnie potrzebuję wsadu pamięci 24c256 do tego modelu.
    Main Board BN41-00813D - BN94-01178C.
    Zasilacz BN44-00194A

Miałem ten TV jakieś miesiąc temu w naprawie bo chodził chwilę a później sam się wyłączał i włączał, problem okazał się bardzo banalny wybulone kondensatory w zasilaczu w gałęzi +5,2V i +12V, telewizor pracował prawidłowo tylko miesiąc, teraz wrócił ponownie ale już z innymi problemami mianowicie po włączeniu do sieci dioda cały czas miga i słychać tylko klikanie przekaźników w zasilaczu.
    Napięcie Stand-by +5V prawidłowe na PS-ON pojawia się i znika napięcie 3,3V i to jest właśnie przyczyną włączania i wyłączania zasilacza, Po odłączeniu przewodu PS-ON i Main Board i połączeniu go z masą zasilacz pracuje prawidłowo daje wszystkie napięcia i pojawia się na ekranie obraz ale tylko same kolorowe kratki i u góry ekranu na żółtym kwadracie wyświetla numer programu, oczywiście nie jest to stabilne bo co chwile wszystko ginie i pojawia się z powrotem.
    Moje podejrzenia podły w takim przypadku na Main Board wymieniłem na nim 4 kondensatory smd 1000μF 10V i po takim zabiegu pojawił się prawidłowy obraz ale tylko na około 15 sek. i dalej wszystko powróciło do stanu poprzedniego , czyli kolorowe prostokąty na ekranie. Postanowiłem podmienić wsad pamięci 24C256, może to coś pomoże. Znalazłem używany main- board na ebay za około 50 eur.
    Ale chciałbym coś pokombinować z tym starym może uda się go postawić na nogi dla tego jest mi potrzebny nowy wsad pamięci no chyba w tym modelu można wsadzić czystą pamięć i procesor sam sobie ja zaprogramuje .
    A tak w ogóle to nie podoba mi się to płytka ba przez pewien czas telewizor ten chodził na zewnątrz w pewnym barze i płytka main-board nie wygląda za dobrze , tak że podejrzewam że nie obejdzie się bez jej wymiany.

Dodano po 2 [godziny] 42 [minuty]:

Podmiana na czystą pamięć nic nie dała dalej jest tak jak było, jednym słowem wymiana kondensatorów i pamięci na czystą nic nie dała, po podłączeniu przewodu PS-ON z zasilacza do płyty głównej dalej zasilacz się włącza i wyłącza. Jutro poinformuję właściciela telewizora o konieczności wymiany płyty głównej. Zastanawia mnie tylko co się takiego stało że po wymianie kondensatorów na main-board telewizor podjął prawidłową pracę przez 15 sek. o później dalej powróciło wszystko do stanu początkowego.
  • Relpol przekaźniki