Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung PS-42Q96HD - Pilnie potrzebny wsad pamięci.

mix elektron 20 Oct 2014 20:49 1227 0
    mix elektron
    Level 8  
    Witam . Jak w temacie bardzo pilnie potrzebuję wsadu pamięci 24c256 do tego modelu.
    Main Board BN41-00813D - BN94-01178C.
    Zasilacz BN44-00194A

Miałem ten TV jakieś miesiąc temu w naprawie bo chodził chwilę a później sam się wyłączał i włączał, problem okazał się bardzo banalny wybulone kondensatory w zasilaczu w gałęzi +5,2V i +12V, telewizor pracował prawidłowo tylko miesiąc, teraz wrócił ponownie ale już z innymi problemami mianowicie po włączeniu do sieci dioda cały czas miga i słychać tylko klikanie przekaźników w zasilaczu.
    Napięcie Stand-by +5V prawidłowe na PS-ON pojawia się i znika napięcie 3,3V i to jest właśnie przyczyną włączania i wyłączania zasilacza, Po odłączeniu przewodu PS-ON i Main Board i połączeniu go z masą zasilacz pracuje prawidłowo daje wszystkie napięcia i pojawia się na ekranie obraz ale tylko same kolorowe kratki i u góry ekranu na żółtym kwadracie wyświetla numer programu, oczywiście nie jest to stabilne bo co chwile wszystko ginie i pojawia się z powrotem.
    Moje podejrzenia podły w takim przypadku na Main Board wymieniłem na nim 4 kondensatory smd 1000μF 10V i po takim zabiegu pojawił się prawidłowy obraz ale tylko na około 15 sek. i dalej wszystko powróciło do stanu poprzedniego , czyli kolorowe prostokąty na ekranie. Postanowiłem podmienić wsad pamięci 24C256, może to coś pomoże. Znalazłem używany main- board na ebay za około 50 eur.
    Ale chciałbym coś pokombinować z tym starym może uda się go postawić na nogi dla tego jest mi potrzebny nowy wsad pamięci no chyba w tym modelu można wsadzić czystą pamięć i procesor sam sobie ja zaprogramuje .
    A tak w ogóle to nie podoba mi się to płytka ba przez pewien czas telewizor ten chodził na zewnątrz w pewnym barze i płytka main-board nie wygląda za dobrze , tak że podejrzewam że nie obejdzie się bez jej wymiany.

Dodano po 2 [godziny] 42 [minuty]:

Podmiana na czystą pamięć nic nie dała dalej jest tak jak było, jednym słowem wymiana kondensatorów i pamięci na czystą nic nie dała, po podłączeniu przewodu PS-ON z zasilacza do płyty głównej dalej zasilacz się włącza i wyłącza. Jutro poinformuję właściciela telewizora o konieczności wymiany płyty głównej. Zastanawia mnie tylko co się takiego stało że po wymianie kondensatorów na main-board telewizor podjął prawidłową pracę przez 15 sek. o później dalej powróciło wszystko do stanu początkowego.