Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell E6400 - Nie działa mikrofon

20 Paź 2014 19:51 2391 5
  • Poziom 13  
    Witam,

W moim laptopie nie działa również kamerka, jednak widzę, że internet aż huczy od tego problemu i za bardzo nie ma rozwiązania, kupię więc kamerkę zewnętrzną, mam jednak problem również z mikrofonem.

Mianowicie mówiąc najogólniej - nie działa.
    Potrzebuję komunikować się przez skype, w echo sound test cisza, wszystkie możliwe ustawienia w skype sprawdzone, dźwięki w systemie nie są powyciszane, generalnie do zarządzania dźwiękami jest program IDT, w którym też próbowałem różnych wariantów.

Postanowiłem więc kupić słuchawki z mikrofonem. Program IDT rozpoznaje podpięcie mikrofonu do Line IN, ustawia go jako domyślny, wszystko gra poza tym, że nie działa.... Ani w echo sound test w skype, ani w rejestratorze dźwięków.

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Windows 7
  • Poziom 23  
    Pokaż jak wyglądają u Ciebie urządzenia do nagrywania.

Start >> Panel Sterowania >> Dźwięk >> Nagrywanie. Powinien tam być Mikrofon, jeżeli jest podłączony i poruszający się wskaźnik jeżeli mikrofon coś zbiera.
  • Poziom 13  
    Po moich kombinacjach z próbami wgrania nowszej IDT Audio, program ten się wykłada przy starcie systemu i nie działa.
    Jednak wygląda na to, ze nie jest on konieczny.

Kombinowałem na wszelakie sposoby, postanowiłem wykluczyć kartę dźwiękową komputera, zakupując za grosze kartę dźwiękową usb z dwoma wejściami, słuchawkowym i mikrofonowym.

Oczywiście dalej nie działa, mimo, że windows pięknie rozpoznał urządzenie, wgrał sterowniki, a nowy mikrofon (z nowej karty dźwiękowej) pojawia się w dźwiękach.

Rzucam też zrzut jak to wygląda w menadżerze urządzeń. Próbowałem też wyłączać te pozostałe urządzenia (w menadżerze), tak aby "działała" tylko karta usb, nic to nie daje.

Jedyne co udało mi się uzyskać, to przeraźliwy pisk w głośnikach/słuchawkach przy odpowiednio zwiększonej głośności mikrofonu, jednak nie jest to pisk w żaden sposób zależny od tego, czy do mikrofonu coś się mówi.

Mam już trochę dość tego.... wyeliminowałem jeszcze słuchawki z mikrofonem podłączając je dzisiaj do innego PC. Tam od strzału mikrofon działał, a również był to windows 7

Generalnie w rejestratorze dźwięku nie pojawia się żaden wykres dźwięku z mikrofonu i siłą rzeczy, zapisany w ten sposób plik jest niemy.

Jeśli mowa o tym mikrofonie via USB, po jego podłączeniu słychać syczenie w głośnikach laptopa, którego głośnośc jest uzależniona od % głośności w ustawieniach mikrofonu w urządzeniach do nagrywania

Przy mikrofonie podpiętym bezpośrednio do wejścia w laptopie jest podobnie, głośność sygnału/głośności mikro w rejestratorze dźwięku zależy od głośności mikro w ustawieniach i od wzmocnienia, od zera aż do maksimum głośności w rejestratorze, jednak tak jak mówię zapisany plik jest całkiem niemy
  • Poziom 23  
    Czy wskaźnik wysterowania mikrofonu cały czas jest na maska? Jeżeli tak to masz problem z wewnętrznym mikrofonem. Podejrzewam zwarcie przewodów sygnałowych. Przeraźliwy pisk o którym wspomniałeś często nazywa się sprzężeniem zwrotnym a łopatologicznie mówiąc oznacza to że mikrofon słyszy to co emitują głośniki i stąd ten pisk.
  • Poziom 13  
    Czyli jedynym ratunkiem jest rozebranie laptopa i fizyczne odłączenie mikrofonu?
    Żadne uciszanie, wyłączanie go systemowe nie da rezultatu?

Laptop spadł ze dwa razy, stąd może to problemy.
    Wydaje mi się też, że jakiś czas temu, gdy podłączałem głośniki, po wpięciu chincha laptop zresetował się. Nie pamiętam już czy wynikało to z niewłaściwego podłączenia (do gniazda mikrofonu), czy po prostu tak się zdarzyło.
  • Poziom 23  
    Być może to nie da żadnych rezultatów, ale spróbuj podczas gdy widzisz wskaźnik wysterowania na ekranie poruszyć klapą najpierw minimalnie a potem maksymalnie otworzyć i maksymalnie zamknąć klapę i obserwować wskaźnik wysterowania, możesz się posłużyć dodatkowym monitorem. Być może w okolicach zawiasu, przez otwieranie i zamykanie klapy przetarł ci się przewód od mikrofonu.