Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia 1.9 TDI - Nie steruje nawiewami, brak podgrzewania foteli

Zbyniu123 20 Paź 2014 20:44 792 3
  • #1 20 Paź 2014 20:44
    Zbyniu123
    Poziom 12  

Witam wszystkich

Moj problem polega na tym ze panel od sterowania klima manualna dziala normalnie jak jest wlaczony tylko zaplon, po przekreceniu z zaplonu na odpalenie przestaje dzialac calkowicie, nie dziala ustawienie ciepla ani przyciski klimy, nawet jak mam wlaczone swiatla to gasnie podswietlenie.
    jak odpale silnik i zaczne krecic kierownica to jak krece to zaczyna dzialac,jak przestane krecic to przestaje.
    Problem jak widac tkwi gdzies w elektryce, alternator laduje ponad 14v, wszystkie bezpieczniki sa cale, przekazniki tez sa cale, po zdjeciu panelu i wyczyszczeniu dalej jest to samo, ten maly wiatraczek z tylu kreci sie normalnie, w kostkach prad zanika na niektorych pinach po wlasnie odpaleniu auta,ale nie mam schematu i nie wiem jak sprawdzic ktory pin jest od czego zasilany. Nawiew dziala tylko na 3 i 4.

Tak samo grzane fotele nie dzialaja wcale, ale jest prad na nie, wiec stawiam ze maty grzewcze sie przepalily.

Bardzo prosze was koledzy o pomoc, chociaz jakis schemat to moze do czegos dojde, coraz zimniej jest, a ciepla nie da sie ustawic idealnie, a jak chce zrobic cieplej czy zimniej to musze gasic auto i robic to na wlaczonym zaplonie z wylaczonym silnikiem

0 3
  • #2 22 Paź 2014 22:57
    Zbyniu123
    Poziom 12  

Nikt nie jest w stanie mi pomoc. Nikt nawet schematu nie posiada? naprawde tego potrzebuje...

0
  • #3 24 Paź 2014 09:23
    degenerat11
    Poziom 12  

Ja bym zaczął od sprawdzenia czy nie jest uszkodzona kostka stacyjki. Być może po powrocie z rozruchu nie zwierają się styczniki rozłączana na czas rozruchu.

0
  • #4 03 Lis 2014 20:30
    Zbyniu123
    Poziom 12  

Kostka jest ok, jak kreci sie kierownica to tez zapala sie to podswietlenie, czyli musi byc jakis impuls zeby to uruchomic.
    Blagam kogos o jakis jaki kolwiek schemat zebym mogl w jakis sposob do tego dojsc, mam male dziecko i jak z nim jade to musze zjezdzac z autostrady zeby zgasic auto i wlaczyc sam zaplon zeby przestawilo mi temperature:(

0