Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka electrolux ESF 66070 - zmywarka pobiera i wylewa wodę

armo 20 Oct 2014 21:02 6693 2
 • #1
  armo
  Level 2  
  witam,
  jak w temacie zmywarka pobiera i wylewa wodę jednocześnie, czujnik zalania został sprawdzony, w podobnych tematach diagnozą był hydrostat, niestety nie udało mi się go odnaleźc w moim modelu, proszę o pomoc, w zał. zdjęcie
  pozdrawiam
  Artur
 • #2
  Mirek374
  Level 1  
  Mam taki sam problem ze zmywarką ESL 46010. Po włączeniu najpierw wypompowuje, potem nabiera wody, znów wypompowuje i tak na przemian. Dodatkowo nie grzeje grzałka. Sprawdziłem ją i jest ok. A co do hydrostatów, to są na prawym boku (patrząc od przodu) przymocowane do podstawy z tworzywa. Trzeba zdjąć prawy bok, odkręcic wkręt mocujący tę podstawę i wtedy można mieć do nich dostęp. Żeby je wyjąć trzeba zdjąć z nich wężyki, bo są długością "na styk". Też nie wiem co zrobić dalej. oba wężyki są drożne.
 • #3
  Tomasz Jurgielewicz
  Level 12  
  Jeśli nie jest zawieszony przez syf któryś pływak hydrostatu, lub któryś mikroprzełącznik wyzwalany pływakiem nie jest non stop zwarty, to prognozuję uszkodzenie elektroniczne. U mnie pierwsza awaria była spowodowana właśnie zawieszonym pływakiem. Nabierała wody, czujnik przepełnienia był włączony przez pływak wklejony kitem ze szlamu, włączał pompę opróżniającą i tyle tego było.