Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite C855D - Niskie FPS w grach pomimo zmiany detali.

mtaton 20 Oct 2014 22:39 903 1
 • #1
  mtaton
  Level 21  
  Witajcie
  Posiadam laptopa Toshiba Satellite C855D
  Problem jaki z nim posiadam to niska wydajność, i zastanawia mnie czy nie jest to spowodowane jakimś nie odpowiednim sterownikiem lub może coś go blokuję, wiem że nie jest to laptop do gier, lecz instaluję mu gry mniej wymagające i problem wygląda nietypowo, otóż normalnie gdy gra ma niską ilość FPS to zmniejszamy detale gry, rozdzielczość aby gra nie pochłaniała takiej ilości zasobów, tutaj obojętnie czy grę włączę z wysokimi detalami czy niskimi wciąż mam około 20FPS.
  Podam przykład :
  Gra League Of Legends, wszystko na minimum, rozdzielczość najniższa, cienie wyłączone i mam około 24FPS co uniemożliwia grę, po ustawieniu najwyższej rozdzielczości i ustawieniu maksymalnych detali nadal mam 20FPS.
  Left 4 Death, ta sama sytuacja, zmiana wszelkich detali nic nie daję, jak by coś blokowało laptopa i nie wyświetla więcej niż 24FPS w grze, obojętnie czy dam rozdzielczość 800x600 czy maksymalną jaką laptop pozwala wyświetlać, zdaję sobie sprawę że nie jest to laptop do gier, lecz wyżej wymienione tytuły z powodzeniem działały na moim starym laptopie który miał zintegrowaną kartę graficzną 64Mb od Intela.

  Specyfikacja laptopa :
  Procesor AMD E 300 APU 1,3GHz
  6GB pamięci RAM
  Dysk twardy 500Gb
  Grafika AMD Radeon HD6310 384MB
  Wersja Toshiby bez HDMI i USB 3.0

  System to Windows 8 nowo postawiony, zainstalowane najnowsze sterowniki ze strony AMD do grafiki, resztę zainstalował Windows, w menadżerze urządzeń brak pytajników czyli sprzętowo wszystko jest.
  Sytuacja dosyć dziwna, gry nie są bardzo wymagające, działały mi na dużo starszym sprzęcie, lecz dziwne jest to że zbicie detali nic nie daję, a powinno dużo. Może ktoś się już spotkał z taką sytuacją i mógłby doradzić.
  Pozdrawiam
 • #2
  ValValiantThor
  Level 33  
  Watpię zeby ten laptop dał więcej fps w tych grach. Grafa słaba, proc słaby.