Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

amplituner dwustrefowy - jaki kupić?

rafaole 20 Oct 2014 23:22 2742 10
    rafaole
    Level 7  
    Witam,
    Chcę kupić amplituner dwustrefowy (1. strefa to salon, głośniki 5 szt- przód, tył i środek) druga strefa to zwykle podwieszane w suficie w innym pokoju.
    Jaki amplituner moglibyście polecić oraz jakie głośniki do salonu?
    Pozdrawiam
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Jaki masz budżet? Czy masz już zestawy głośnikowe?
    rafaole
    Level 7  
    Budżet rzędu 7 tyś. Chcę kupić zarówno amplituner jak i zestaw głośnikowy.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    rafaole wrote:
    zestaw głośnikowy.

Jedną sztukę?
    O ile dobrze rozumiem za 7 tysięcy chcesz kupić zestaw KD do salonu, głośniki sufitowe do reszty mieszkania i amplituner KD z dwiema strefami?
    Sprzęt nowy czy używany również wchodzi w grę?
    Jaki metraż salonu. Coś już posiadasz?
    Wstępnie na przykład Denon AVR-1912.
    rafaole
    Level 7  
    Salon ma 3 m szerokości i 5 m długości.
    Za ok 7 tyś chcę kupić amplituner dwustrefowy oraz głośniki: lewy przód, prawy przód, lewy tył, prawy tył oraz środkowy.
    Głośniki sufitowe w pozostałych dwóch pokojach (chcę je zrobić jako druga strefa) będą z oddzielnego budżetu ale będą to głośniki najzwyklejsze.
    Raczej wolałbym nowy sprzęt.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    W takim razie może np. Denon avr-x4000 który kosztuje około 4 tysięcy złotych.
    Do tego np. Tonsil Maestro II zestaw KD za 2500zł. Ten zestaw zagra zarówno w KD jak i w stereo.
    rafaole
    Level 7  
    A jak się ma sama marka amplitunerów Denona do innych np Yamaha czy Onkyo ?

Dlaczego aż taka duża część budżetu na AT?
    Czy jakość amplitunera jest ważniejsza niż głośników ?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    rafaole wrote:

Dlaczego aż taka duża część budżetu na AT?
    Już tłumaczę. Otóż piętą achillesową amplitunerów KD jest stereo. W najtańszych jest absolutnie beznadziejne, w sprzęcie za 2 tysiące takie sobie. W sprzęcie za 4 kawałki masz stereo takie jak we wzmacniaczach stereo za 2 tysiące PLN i bardzo dobre KD. Po prostu taki sprzęt jest dużo bardziej uniwersalny niż układ droższe zestawy głośnikowe i tańszy amplituner. Maestro w stereo są na prawdę dobre i powinny dobrze zgrywać się z tym Denonem. W kinie domowym oczywiście również zagrają dobrze.
    rafaole wrote:

Czy jakość amplitunera jest ważniejsza niż głośników ?
    Obu tych elementów. Tylko popatrz że amplituner KD to tak na prawdę kilka wzmacniaczy w jednej obudowie. Do tego przetworniki cyfrowe i masa innej elektroniki. To nie jest sprzęt stereo, gdzie gdy ceny wzmacniacza i zestawów głośnikowych są porównywalne, to można przyjąć że sprzęt jest tej samej klasy. W tym przypadku uważam że zestaw Denon + Maestro to ta sama klasa brzmieniowa.
    rafaole wrote:

A jak się ma sama marka amplitunerów Denona do innych np Yamaha czy Onkyo ?
    Do Yamahy jestem zrażony, bo rynek jest wprost zalany masą tanich i złych amplitunerów tej marki. Nie wiem jak grają droższe ale mnie od niej odrzuca.
    Onkyo też robi dobry sprzęt. Odpowiadając Ci porównywałem parametry Denona do jednego z modeli Onkyo w podobnej cenie i Denon to porównanie wygrał.

Niby mówi się że lepiej zaoszczędzić na amplitunerze a kupić droższe zestawy głośnikowe, ale w tym przypadku uważam że zestaw jest dobry. Podkreślam, to jest moja subiektywna ocena. Maestro kosztują 2500zł, więc masz jeszcze pole manewru i możesz kupić nieco droższe zestawy głośnikowe.
    rafaole
    Level 7  
    Byłem wczoraj w sklepi denona i zaproponowali mi taki zestaw:
    AT: denon AVR-X2100W (2,5 tyś)
    KD: Dali zensor 5/1 vocal (4 tyś) lub Dali zensor 7/1 vocal (4,8 tyś)

Co sadzisz o takim zestawie?

Powiem, że nie jestem znawcą audio ale podobało mi się brzmienie obydwu zestawów?
    Tylko pytanie czy za ta sama cene nie kupiłbym innych głośników o jeszcze lepszym brzmieniu lub tańszych głośników o podobnym brzmieniu?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Jeżeli Ci się podobało brzmienie do kup. Jednak moja rada jest taka. Przed zakupem przesłuchaj więcej zestawów i wybierz ten który Ci się najbardziej będzie podobał.
    rafaole
    Level 7  
    Witam,

Przesłuchałem kilka różnych konfiguracji (różne amplitunery i głośniki). W rezultacie zakupiłem amplituner Denon AVR-X2100W oraz zestaw głośników Dali lektor 6 + 1 + lcr.
    Jestem bardzo zadowolony z powyższego zestawu i polecam przed kupnem przesłuchać różnych marek.