Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner dwustrefowy - jaki kupić?

20 Paź 2014 23:22 2190 10
  • Poziom 6  
    Witam,
    Chcę kupić amplituner dwustrefowy (1. strefa to salon, głośniki 5 szt- przód, tył i środek) druga strefa to zwykle podwieszane w suficie w innym pokoju.
    Jaki amplituner moglibyście polecić oraz jakie głośniki do salonu?
    Pozdrawiam
  • Moderator Akustyka
    Jaki masz budżet? Czy masz już zestawy głośnikowe?
  • Poziom 6  
    Budżet rzędu 7 tyś. Chcę kupić zarówno amplituner jak i zestaw głośnikowy.
  • Moderator Akustyka
    rafaole napisał:
    zestaw głośnikowy.

Jedną sztukę?
    O ile dobrze rozumiem za 7 tysięcy chcesz kupić zestaw KD do salonu, głośniki sufitowe do reszty mieszkania i amplituner KD z dwiema strefami?
    Sprzęt nowy czy używany również wchodzi w grę?
    Jaki metraż salonu. Coś już posiadasz?
    Wstępnie na przykład Denon AVR-1912.
  • Poziom 6  
    Salon ma 3 m szerokości i 5 m długości.
    Za ok 7 tyś chcę kupić amplituner dwustrefowy oraz głośniki: lewy przód, prawy przód, lewy tył, prawy tył oraz środkowy.
    Głośniki sufitowe w pozostałych dwóch pokojach (chcę je zrobić jako druga strefa) będą z oddzielnego budżetu ale będą to głośniki najzwyklejsze.
    Raczej wolałbym nowy sprzęt.
  • Moderator Akustyka
    W takim razie może np. Denon avr-x4000 który kosztuje około 4 tysięcy złotych.
    Do tego np. Tonsil Maestro II zestaw KD za 2500zł. Ten zestaw zagra zarówno w KD jak i w stereo.
  • Poziom 6  
    A jak się ma sama marka amplitunerów Denona do innych np Yamaha czy Onkyo ?

Dlaczego aż taka duża część budżetu na AT?
    Czy jakość amplitunera jest ważniejsza niż głośników ?
  • Moderator Akustyka
    rafaole napisał:

Dlaczego aż taka duża część budżetu na AT?
    Już tłumaczę. Otóż piętą achillesową amplitunerów KD jest stereo. W najtańszych jest absolutnie beznadziejne, w sprzęcie za 2 tysiące takie sobie. W sprzęcie za 4 kawałki masz stereo takie jak we wzmacniaczach stereo za 2 tysiące PLN i bardzo dobre KD. Po prostu taki sprzęt jest dużo bardziej uniwersalny niż układ droższe zestawy głośnikowe i tańszy amplituner. Maestro w stereo są na prawdę dobre i powinny dobrze zgrywać się z tym Denonem. W kinie domowym oczywiście również zagrają dobrze.
    rafaole napisał:

Czy jakość amplitunera jest ważniejsza niż głośników ?
    Obu tych elementów. Tylko popatrz że amplituner KD to tak na prawdę kilka wzmacniaczy w jednej obudowie. Do tego przetworniki cyfrowe i masa innej elektroniki. To nie jest sprzęt stereo, gdzie gdy ceny wzmacniacza i zestawów głośnikowych są porównywalne, to można przyjąć że sprzęt jest tej samej klasy. W tym przypadku uważam że zestaw Denon + Maestro to ta sama klasa brzmieniowa.
    rafaole napisał:

A jak się ma sama marka amplitunerów Denona do innych np Yamaha czy Onkyo ?
    Do Yamahy jestem zrażony, bo rynek jest wprost zalany masą tanich i złych amplitunerów tej marki. Nie wiem jak grają droższe ale mnie od niej odrzuca.
    Onkyo też robi dobry sprzęt. Odpowiadając Ci porównywałem parametry Denona do jednego z modeli Onkyo w podobnej cenie i Denon to porównanie wygrał.

Niby mówi się że lepiej zaoszczędzić na amplitunerze a kupić droższe zestawy głośnikowe, ale w tym przypadku uważam że zestaw jest dobry. Podkreślam, to jest moja subiektywna ocena. Maestro kosztują 2500zł, więc masz jeszcze pole manewru i możesz kupić nieco droższe zestawy głośnikowe.
  • Poziom 6  
    Byłem wczoraj w sklepi denona i zaproponowali mi taki zestaw:
    AT: denon AVR-X2100W (2,5 tyś)
    KD: Dali zensor 5/1 vocal (4 tyś) lub Dali zensor 7/1 vocal (4,8 tyś)

Co sadzisz o takim zestawie?

Powiem, że nie jestem znawcą audio ale podobało mi się brzmienie obydwu zestawów?
    Tylko pytanie czy za ta sama cene nie kupiłbym innych głośników o jeszcze lepszym brzmieniu lub tańszych głośników o podobnym brzmieniu?
  • Moderator Akustyka
    Jeżeli Ci się podobało brzmienie do kup. Jednak moja rada jest taka. Przed zakupem przesłuchaj więcej zestawów i wybierz ten który Ci się najbardziej będzie podobał.
  • Poziom 6  
    Witam,

Przesłuchałem kilka różnych konfiguracji (różne amplitunery i głośniki). W rezultacie zakupiłem amplituner Denon AVR-X2100W oraz zestaw głośników Dali lektor 6 + 1 + lcr.
    Jestem bardzo zadowolony z powyższego zestawu i polecam przed kupnem przesłuchać różnych marek.