Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EWS10470W - Pralka Electrolux EWS10470W błąd E66

dragon.cizus 21 Oct 2014 00:21 11613 4
 • #1
  dragon.cizus
  Level 2  
  Witam, mam prośbę o pomoc w rozszyfrowaniu możliwej usterki.

  Podczas próby uruchomienia jakiegokolwiek programu, pralka wyświetla komunikat Err. W trybie serwisowym wyświetlił się błąd E66.

  Kilka dni temu wymieniłem grzałkę. Po kilku dniach od wymiany wypadł (zsunał się) jeden z przewodów zasilających grzałkę. Po założeniu przewodu, pralka dalej komunikuje E66. Jakiś problem z elektroniką czy dalej szukać przy grzałce?

  z góry dziękuję za podpowiedź.
 • #2
  urbanpl4_97
  Level 10  
  Rozumiem że błąd ten pojawił się po wymianie grzałki. Jeżeli zsunęła się, to może być coś nie tak właśnie tam, ale jeśli grzałka jest w porządku, to jest to jakiś błąd systemowy, którego można szukać w instrukcji, w internecie lub można serwisować. :)
 • #3
  dragon.cizus
  Level 2  
  Po wymianie grzałki pralka przez kilka dni działała. Błąd E66 był najprawdopodobniej rezultatem wyskoczenia kabla zasilającego grzałkę. Założenie kabla nie pomogło i błąd pozostał. Reset serwisowy nie wyeliminował problemu.

  Niestety po wprowadzeniu postu pralce "pogorszyło się" i przestała całkowicie działać wywalając korki przy próbie uruchomienia.

  Serwisowanie tej pralki jest bezsensowne bo np wymiana łożysk bębna którą już ta pralka przeszła, wiązała się z wydatkiem 900 pln (przy cenie pralki 1300 pln). Gdyby nie ubezpieczenie to już wtedy poszłaby na szrot.

  Jeśli błąd wymaga kolejnej wizyty serwisanta to jest to raczej argument żeby zeszrotować pralkę.
 • #4
  iskrownik
  Home appliances specialist
  Dobrze kolega grzałkę zamontował? Nie przetarło jej ?
 • #5
  dragon.cizus
  Level 2  
  Niestety nie udało mi się rozwiązać problemu i pralka musiała być wywalona.