Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samogłoskowy efekt VST. Poszukuję

zdzlh 21 Paź 2014 12:34 1278 4
  • #1 21 Paź 2014 12:34
    zdzlh
    Poziom 11  

Witam.
    Poszukuję programu lub wtyczki VST z efektem "o", "u", "i", "y", "a". Zawodowcy wiedzą o co chodzi. Jest coś w rodzaju filtru samogłoskowego zmieniającego dźwięk/głos na wymowę którejś z samogłosek. Gdzieś miałem ten efekt w jakimś programie ale nie pamiętam jakim. Gdzie mogę znależć coś takiego?

0 4
  • #2 21 Paź 2014 13:22
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Wokoder to się zwie.

0
  • #3 22 Paź 2014 11:20
    zdzlh
    Poziom 11  

Nie nie. To nie jest Vocoder. Są różne Vocodery ale mają one inną funkcję. Modulację danego dźwięku z syntezatora za pomocą ludzkiego głosu. A mi chodzi o aplikację/wtyczkę która ma przycisk bądź potencjometry (nie pamiętam dokładnie) z naniesionymi literami samogłoskami.
    Można było poddać fragment ludzkiego głosu tym parametrom, że dawało to ciekawy efekt wymawiania samogłosek. Miałem ten program. Ten efekt można usłyszeć w piosence Polychrome - Final Kiss. http://www.youtube.com/watch?v=gJKeX0jfMSg

0
  • #4 22 Paź 2014 12:08
    b00l3r
    Poziom 23  

Takie efekty można spokojnie opracować na edytorze tonalnym. Wrzucasz nuty wokalu na linie syntezatora i kształtujesz brzmienie każdej nuty. Na pewno szybciej niż szukać jakiejś wyspecjalizowanej wtyczki.

0
  • #5 22 Paź 2014 13:29
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

W takim razie szukaj "choir synth"

0