Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet Minimax i Miniterm - jakie różnice, czy warto dopłacać

21 Paź 2014 13:31 3489 2
  • Poziom 9  
    Witam
    Zakładam ogrzewanie w mieszkaniu w kamienicy 70 m2. Na początku myślałem o Buderusie, ale ostatecznie chyba padnie na kocioł Termetu. Ponoć części dużo tańsze a i w mojej okolicy pełno autoryzowanych serwisantów z tej firmy. I teraz mam pytanie. Jakie są różnice między modelem Minimax i Miniterm. Chodzi o modele Turbo dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania o mocy 7-24 kW. Czy warto dopłacać 300 zł do Minimxa? I może ktoś podpowie orientacyjnie jaki będzie koszt rur miedzianych i złączek, przy 6 grzejnikach i powierzchni 70m2. Wiem że mieszkanie mieszkaniu nie równe, ale tak średnio +/- na ile trzeba się nastawiać.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Ze strony termet.com.pl
    Cytat:
    Pytanie: Jaka jest różnica między gazowym kotłem dwufunkcyjnym MINIMAX ELEGANCE a MINITERM
    ELEGANCE?
    Odpowiedź: Zasadnicza różnica pomiędzy urządzeniami polega na budowie wymienników ciepła.
    Kocioł MINIMAX ELEGANCE posiada główny wymiennik ciepła miedziany na cele c.o. oraz dodatkowo
    wymiennik płytowy ze stali szlachetnej na cele c.w.u. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy wstanie
    uzyskać dużą stabilność temperatury c.w.u. Wychładzanie układu po poborze c.w.u. odbywa się
    w obiegu wewnątrz kotła (wymiennika główny – wymiennik płytowy) uniezależniając obieg c.o. od
    obiegu c.w.u.
    W kotle MINITERM ELEGANCE występuje miedziany bitermiczny wymiennik ciepła „rurka w rurce”.
    Zewnętrzną częścią przepływa czynnik grzewczy (c.o.), natomiast wewnętrzną woda użytkowa (c.w.u.).
    W momencie poboru, woda użytkowa podgrzewana jest w głównym wymienniku kotła, co skraca do
    minimum czas podgrzewu. Po zakończeniu poboru ciepłej wody użytkowej wymiennik schładzany jest
    poprzez kilkunasto-sekundowe włączenie się pompy c.o.

Na chłopski rozum, c.w.u. w MiniMaxie jest trochę szybciej, ale nie wiem, czy to, aż taka różnica na 300 zł...
  • Poziom 9  
    Widziałem tą odpowiedź, bo szukałem informacji na internecie przed założeniem tematu. Tylko że nie wiele mi ona powiedziała, gdyż jestem laikiem mocnym w tej kwestii. Dlatego wolałem zapytać tutaj, by dostać jakąś rzeczową odpowiedź.