Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki mikser i dodatki do nagłośnienia sali gimanstycznej 700-1700zł

21 Paź 2014 13:48 1164 7
  • Poziom 21  
    Witam

W mojej pracy w zespole szkół otrzymaliśmy pewien budżet do rozdysponowania mianowicie ok 7000zł na zakup nagłośnienia sali gimnastycznej. Wszystko musi być nowe na gwarancji i najlepiej nie chińskie. Niestety cena też gra rolę.

Prawdopodobnie zakupimy zestaw nagłośnienia zaproponowany nam przez firmę STX ponieważ i serwisowanie i części mają "pod ręka" i raczej nam ta firma nie zginie po upływie gwarancji, ceny też nie są zbyt kosmiczne.
    Tak wiec po zakupie kolumn, kabli i wzmacniaczy w planie maksimum pozostanie nam ok 700zł a w planie minimum bez odsłuchów ok 1700.
    Do nagłośnienia jednak poza kolumnami potrzebne są jeszcze mikrofony (co w zasadzie mamy jakieś) i przede wszystkim konsola mikserska.

Tak wiec proszę o pomoc w doborze jakiegoś sensownego miksera na 8-10 wejść (z czego 2-4 niech mają możliwość wpięcia czegoś stereo, np laptop,lub odtwarzacz cd) coś do zdublowania sygnału do 3 wzmacniaczy stereo
    oraz proszę mi polecić jakieś mikrofony o szerokim kącie zbierani sygnału, chodzi o dynamiczne mikrofony do np chórków.

w zasadzie tyle, bardzo proszę o jakieś propozycje.
  • Poziom 20  
    Mikser to jedynie używka w tej cenie . Za 700 zł nie kupisz nowego , dobrego miksera . Nie wspominając o mikrofonach . Co do samego nagłośnienia to na sali gimnastycznej będzie taki pogłos , że szkoda gadać. Wybrałbym coś innego niż STX.
  • Poziom 21  
    Fajnie zobaczyć jakąkolwiek odpowiedź, ale jest ona typowo polska. Czyli krytyka bez alternatywy.
    Skoro nie podoba ci się firma stx, lub jej konkretne produkty, podaj powody i jakieś inne rozwiązanie. Ja zakładałem, że płacąc polskiemu producentowi przynajmniej nie będzie problemów w razie awarii plus będzie to lepsze niż kompletny przypał jakie zrobiło gimnazjum bez pytania kupując zestaw firmy debsi jak do karaoke (i teraz płaczą).

Zestaw nagłośnienia stx miał obejmować
    2x kolumna PA-1000-4-FR jako front
    2x kolumna PA-400-4-FR jako tył trybun
    1x kolumna PA-600-8-M jako odsłuch
    2x wzmacniacze PA-400 na tył i odsłuch
    1x wzmacniacz PA-800 do frontu

z kablami wychodzi jakieś 5850zł
    czyli w zasadzie mogę do tego dołożyć MACKIE PRO FX 12 USB i mam komplet bez mikrofonów albo rezygnując z jakości przedwzmacniaczy Behringer XENYX X1222USB i jakiś mikrofon+ stojak
    Pytanie tylko jaki, bo tutaj akurat nie mam pomysłu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Problem jak najbardziej istnieje. Ponieważ ode mnie dyrekcja oczekuje niewiadomo jakiego rozeznania w sprzęcie (jestem informatykiem, który z niewiadomych przyczyn awansował na nagłośnieniowa, tylko dlatego że uczniowie psuli stary sprzęt) i natychmiastowego zaprezentowania praktycznie z kapelusza mojej propozycji.
    To jest propozycja sklepu stx bo tylko oni z internetowych sklepów jakie znam (przez google) mi odpowiedzieli. Nic nie jest zamówione lub kupione.
    Nie jestem zdecydowany na nic, to jest tylko punkt odniesienia mniej więcej ile głośników chciał bym i mniej więcej rozkład mocy jako przykład.
    Co do miksera mam tylko opinie z internetu i rozmiar urządzenia.
    Odreagowałem, bo przez tydzień czekałem na jakąś odpowiedź a pierwsza jaka się ukazała, przeczyła temu co potrafię przez wyszukiwarkę znaleźć w sensie cena nowego miksera jakie znalazłem jest porównywalna z domniemanym budżetem.
    Natomiast zdanie "wybrał bym coś innego niż stx" można odbierać tak "znam sie więc wybrał bym sobie inne coś ale nie powiem jakie" Może to głupio zabrzmi ale dlaczego wybrał byś coś innego, czym rożni se stx od innych producentów, efektywność? cena? jakość wykonania? wytrzymałość?
    Ja stoję pod ścianą i się nie znam.

Więc może inaczej , czy za 7000 zł ktoś potrafi mi podać inną konfiguracje sprzętu, tym razem już z mikserem i jakimiś konkretnymi mikrofonami?
    Lub chociaż podał by mi namiary na jakiś sklep, na którego ekspertyzie można polegać?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Akurat nazwanie tego nagłośnieniem sali gimnastycznej bez podania konkretów było chyba z mojej strony zapomnianym ważnym szczegółem. a z tym apetytem... skąd ja to znam.
    Obecnie mamy ze starej sali 2 kolumny elestra 250W na 8 omach i powermikser smx8sc
    do tego jeden stary mikrofon dynamiczny Philipsa i stojak. Wraz z budową "nowej" sali dostaliśmy jeszcze ciekawsze nagłośnienie, Radiowęzeł o obłędnej mocy 200W (i nieznanej efektywności) 2 mikrofony shure na sznurku xlr , które sa stanowczo zbyt kierunkowe, oraz jakiś rozdłubany mikser beringera 1 stacje mikrofonów bezprzewodowych Bosch i 4! jednakowe mikrofony (z których można używać jednocześnie tylko jednego)
    Obecnie Gimnazjum , które od 4 lat jest na terenie zespołu szkół ale jest oddzielną szkołą!! Ma kasę a ja pracownik zespołu szkół mam im to wybrać. I obydwie dyrekcje oczekują cudów, bo rzeczywiście tylko to z naszym obecnym nagłośnieniem można robić aby akademie nagłośnić. (np dokładajac wzmacniacz od wierzy 2x60 i 2 kolumny znalezione w szkole jako tył lub nasłuch)

Niestety z układem głośników wielopunktowym był by wielki kłopot. Nagłośnienie jest używane do akademii i jest uważane za cudowny wynalazek pozwalający bez prób odwalić jakiś program artystyczny . ale to już inna bajka Z jakichś względów dyrekcja lubi mieć głośniki na widoku po bokach, widownia jest na poziomie parkietu w schodki do góry, wiec każdy głośnik będzie zasłaniać a brak odsłuchów jest jednym z najgorszych czynników w trakcie jakichkolwiek prób i występów wokalnych, których jest pełno. Zazwyczaj wykonawcy stoją w martwej strefie za głośnikami bo tak a ja nie mam wiele do powiedzenia Jaki mikser i dodatki do nagłośnienia sali gimanstycznej 700-1700zł do tej pory to tak wyglądało i w zasadzie wszystkie potencjometry musiały być na prawie max. Dyrekcja chciała by zachować ustawienie, tylko rozszerzyć je na cała salę a ja chciał bym mieć wreszcie odsłuch na scenie, żeby mieć spokój z "mikrofon nie działa" podczas gdy pół sali głuchnie a pół nic nie słyszy. Przesada, tył po bokach i środek z przodu ma problemy z echem

Niestety szkoła na zadupiu a ja nie mam samochodu i nie mogę od tak pojechać do sklepu przetestować x mikrofonów, mikserów i tak dalej. W zasadzie mam pomysł na ta sale ale na pomysł nie mam funduszy a gdy powiem to szefostwu odpowiedź jest proszę z czegoś zrezygnować. (przy zakupie nowego nagłośnienia)

Tak wiec lipa
  • Poziom 21  
    Temat zamykam. Dyrekcja została dokładnie przekonana, że naszej sali i temu budżetowi może nawet mądry akustyk po studiach nie podołać (co dopiero informatyk wrobiony w dj-owanie) Przekonałem ich też do oddania starego wzmacniacza i jak się okazało podsmażonego minera Behringer XENYX X1222fx (przyczyna całej afery w ogóle, bo poziom wyjścia miksu mu spada jak chciał) Oraz wymiany kabli kolumn na nie łączone w 3 miejscach na taśmę :].
    Tak więc mają znaleźć jakaś firmę do doboru nagłośnienia i to na nich będziemy potem wieszać psy.

Jeżeli ktoś zna jakieś sprawdzone firmy wykonujące adaptację nagłośnień do sal z okolic Lublina lub Puław proszę o podrzucenie na priva, ostatnio nie mam szczęścia do googlowania , panoramy firm i tym podobnych (albo na lubejszczyżnie rzeczywiście jest tylko jedna firma która tylko mniej więcej podchodzi).

Edit..........
    Albo jestem ślepy albo głupi , bo nigdzie nie widzę tej kłódki do zamykania tematów?