Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kwalifikacja E12 Egzamin poprawkowy, styczeń 2015r.

04 Lut 2015 21:00 285501 1749
    Katonn
    Poziom 14  
    @NewName + Zrobić Autologin danego użytkownika ( czyli 2 konta a od razu przy starcie uruchamia się tylko np. Tester zamiast pojawienia się wyboru
    Win + R i wpisać control userpasswords2 - ważne do logowania bezpośredniego
  • OptexOptex
    NewName
    Poziom 9  
    @dhapollo
    To jak mam własnie sprawdzić np. Według ciebie
    k3- Zaawansowane zarządzanie energia - k=1 jeśli opcja dostępna
    k4 - Technologia odczytu kolejkowego(?) - k=1 jeśli opcja dostępna
    k5 - Zmniejszanie przeskoków (NCQ) - k=1 jeśli wartość dostępna
    k6 - Szybkość transmisji dysk<->RAM - k=1 najwyższy tryb pracy (?)
    k7 - Komunikacja między urządzeniami wejścia/wyjścia - k=1 najwyższy tryb pracy (?) .
    dhapollo
    Poziom 19  
    @NewName Pan techniczny wie jedynie jakiego dnia jaki zestaw jest ....
    karolinka12796
    Poziom 9  
    Jak zrobiles to autologowanie i z tym wzorem bo srednio ogarniam ;/
  • OptexOptex
    avada
    Poziom 9  
    CrisPell napisał:
    1. Sprawdzenie dwóch dysków który lepszy (2 różne) HDDScanem
    F(n)=Wk1+Wk2+Wk3+Wk4+Wk5+Wk6+Wk7
    Kiedy wartość dla jednego dysku jest większa k=1, kiedy równa również k=1, a kiedy wartość jednego z dysków jest niższa k=0

Tabelka:
    k1 - Szybkość złącza, którym podpięty jest dysk - k=1 jeśli wartość jest wyższa
    k2 - Bufor dysku - k=1 jeśli wartość jest wyższa
    k3 - Zaawansowane zarządzanie energia - k=1 jeśli opcja dostępna
    k4 - Technologia odczytu kolejkowego(?) - k=1 jeśli opcja dostępna
    k5 - Zmniejszanie przeskoków (NCQ) - k=1 jeśli wartość dostępna
    k6 - Szybkość transmisji dysk<->RAM - k=1 najwyższy tryb pracy (?)
    k7 - Komunikacja między urządzeniami wejścia/wyjścia - k=1 najwyższy tryb pracy (?)

rozumiem że ta tabela jest podana gdzieś na arkuszu i nie trzeba pamiętać co oznaczają poszczególne "K"? Po twoim wpisie wydaje się to jednak w miarę proste.

EDIT

Sorki, zanim skończyłem pisać pojawiła się wyżej odpowiedź na moje pytanie.
    karolinka12796
    Poziom 9  
    a w czym sprawdzic Funkcje dysku ?
    CrisPell
    Poziom 10  
    @up
    Te wartości są podane w tabelce. Ale gorsza je zrozumieć. Jedna z nich to na pewno technologia dysku NCQ.
    Lotnik96
    Poziom 2  
    HALO LUDZIE CZY WAM SIE NIE WYDAJE ZE TEN CALY EGZAMIN ZAWODOWY (oczywiście nowy) JEST WIELKIM NIEPOROZUMIENIEM ??? DZIS WLASNIE PISALEM TEN EGZAMIN Z TYMI DYSKAMI KUR..A MASAKRA !!!!! NIE WIEM CZY BEDE MIAL 60% A Z PRZEDMIOTOW ZAWODOWYCH MAM SAME 4 .KOLEGA ZDAL EGZAMIN W CZERWCU A NIE POTRAFIL STEROWNIKOW ROZPAKOWAC NA PULPIT !!

PS.CZY WY SADZICIE ZE JAKIS PRACODAWCA BEDZIE SIE WAS PYTAL CZY ZDALISCIE JAKIS EGZAMIN ZADOWODY?? smiech na sali najwyzej sie ciebie zapyta czy masz zapal do roboty , ktorej sie podjołes JAKA JEST WASZA OPINIA NA TEN TEMAT !!
    NewName
    Poziom 9  
    Katonn napisał:
    @NewName + Zrobić Autologin danego użytkownika ( czyli 2 konta a od razu przy starcie uruchamia się tylko np. Tester zamiast pojawienia się wyboru
    Win + R i wpisać control userpasswords2 - ważne do logowania bezpośredniego

własnie tak zaznaczasz użytkownika odznaczasz "ptaszka" I dajesz ok i potem wpisujesz hasło tego użytkownika w Okientku ktore się pojawi hah
    karolinka12796
    Poziom 9  
    zdaje ktos jutro rano i bedzie tak dobry wrzuci co bylo ? zdaje o 12 :/
    Lotnik96
    Poziom 2  
    TEN EGZAMIN ZAWODOWY CO ZA CEP GO PISAL,TESTOWANIE JEDNEGO TYSKU TRWALO OKOLO 20/30 MIN X2 BO TRZEBA 2 DYSKI OGARNAC 40/60 MIN W PLECY !! A CALY EGZAMIN TRWA 150MIN.MOI EGZAMINATORZY SIE DZIS Z TEGO SMIELI A ZEBY TEGO BYLO MALO,W TRAKCIE EGZAMINU EGZAMINATOR MUSIAL NA PENDRAKI ZGRYWAC ANTYWIRUS ,BO W WYTYCZNYCH NIE BYLO PODANE ZE ANTYWIREK MA BYC , A W ZADANIU TRZEBA BYLO GO ZAINSTALOWAC .

Dodano po 2 [minuty]:

NIE WIEM JAK WY ALE JA WYBIERAJAC TEN ZAWOD BARDZO SIE ROZCZAROWALEM TYM ZE UCZA NASZ WSZYSTKIEGO A NIE TEGO CZEGO MY BYSMY CHCIELI HMMM? MAM NA MYSLI TO ZE NIE MA INFORMATYKA DOBREGO ZE WSZYSTKICH DZIEDZIN.KAZDY MUSI BYC DOBY W CZYMS JEDNYM I SIE W TYM KSZTALCIC ROZWIJAC . A NAPISAC 3X EGZAMIN ZAWODOWY ZUPELNIE Z CZEGOS INNEGO TO NAPRAWDE HADRKOR .

PS .SORY NA CAPS LOCKA :)
    NewName
    Poziom 9  
    Lotnik96 napisał:
    TEN EGZAMIN ZAWODOWY CO ZA CEP GO PISAL,TESTOWANIE JEDNEGO TYSKU TRWALO OKOLO 20/30 MIN X2 BO TRZEBA 2 DYSKI OGARNAC 40/60 MIN W PLECY !! A CALY EGZAMIN TRWA 150MIN.MOI EGZAMINATORZY SIE DZIS Z TEGO SMIELI A ZEBY TEGO BYLO MALO,W TRAKCIE EGZAMINU EGZAMINATOR MUSIAL NA PENDRAKI ZGRYWAC ANTYWIRUS ,BO W WYTYCZNYCH NIE BYLO PODANE ZE ANTYWIREK MA BYC , A W ZADANIU TRZEBA BYLO GO ZAINSTALOWAC .

Wyłącz Capsa. 2. Da się sprawdzić np. 5gb zamiast 250 czy 500 gb. Masz te same wyniki. I zajmuje ci sprawdzenie 2 dysków max 10-15 minut zależy ile dasz. U mnie Pan Techniczny ma pendriva awaryjnego ze wszystkim haha.
    Katonn
    Poziom 14  
    Lotnik96 napisał:

Ograniczenie powierzchni testowania i czas się skraca. Po co krzyczeć. Wiadomo, że to nie do końca jest normalne z tym co wyczynia CKE.
    dooooociekliwy
    Poziom 10  
    Przede wszystkim jest duży rozstrzał poziomu trudności egzaminów pomiędzy zestawami i brak jednoznacznych poleceń.
    NewName
    Poziom 9  
    karolinka12796 napisał:
    zdaje ktos jutro rano i bedzie tak dobry wrzuci co bylo ? zdaje o 12 :/

Podpinam się do pytania haha
    avada
    Poziom 9  
    Lotnik96 wyłącz Capsa bo oczy bolą, a poza tym. Nawet jeśli 60 minut stracisz na testowanie dysków, to na zrobienie całej reszty 90 to jest aż nad to.
    Lotnik96
    Poziom 2  
    ale napiszcie szczerze kto poszedl na ten kierunek i jest w 100% do tej pory no naprzyklad do dzisiaj zawodolony z tego co oferuja szkoly , z tego jaki mamy poziom nauczania technicznego w Polsce.Bo mi sie osobiscie wydaje ze najlepszymi informatykami bedziemy dopiero wtedy kiedy sami bedziemy sie uczyc tego co nas naprawde interesuje . A nie tak jak w szkole na jakis klasowki z przedmiotow zawodowych byle by tylko zaliczyc na ta 2 czy 3 .NO NAPISZCIE JAKA JEST WASZA OPINIA ??

ps.sorki jeszcze raz za Capsa

Dodano po 2 [minuty]:

Nie chcę tutaj na foruum wszczycnas jakiegos buntu nie zrozumcie mnie źle czytajac te moje posty poprostu jestem ciekaw opinni innych uczniow z takiego kierunku jak ja.Ja osobiscie wiem ze nie bedzie informatykiem ,chcialbym poznac wasze zdanie wasza opinie .
    dooooociekliwy
    Poziom 10  
    Kwalifikacja E12 Egzamin poprawkowy, styczeń 2015r.- sorry ale stwórz inny temat na opinie, bo potem oczy bolą od nadrabiania kilkunastu stron zanim się znajdzie tematyczny post o egzaminie
    Katonn
    Poziom 14  
    Lotnik96 napisał:
    ale napiszcie szczerze kto poszedl na ten kierunek i jest w 100% do tej pory no naprzyklad do dzisiaj zawodolony z tego co oferuja szkoly , z tego jaki mamy poziom nauczania technicznego w Polsce.Bo mi sie osobiscie wydaje ze najlepszymi informatykami bedziemy dopiero wtedy kiedy sami bedziemy sie uczyc tego co nas naprawde interesuje . A nie tak jak w szkole na jakis klasowki z przedmiotow zawodowych byle by tylko zaliczyc na ta 2 czy 3 .NO NAPISZCIE JAKA JEST WASZA OPINIA ??

ps.sorki jeszcze raz za Capsa

Kto Ci każe uczyć się na 2 lub 3 ucz się na 5 i 6. Od razu poprawi ci się samopoczucie 8-)
    mloda96-96
    Poziom 2  
    Witam, staram się na bieżąco śledzić posty na forum i zapewne nie tylko ja, ale też inni użytkownicy zauważyli bardzo miłego "jasnowidza" który czasami dzieli się swoimi przepowiedniami :D i moje pytanie brzmi: Drogi Jasnowidzu(jeśli mogę Cię tak nazywać), czy mógłbyś powróżyć chociażby z fusów od kawy ile jest grup/wersji arkuszy?
    Fiśka
    Poziom 8  
    Do wszystkich zdających!
    Błagam, zanim zaczniecie cokolwiek robić, najpierw przeczytajcie uważnie zadania! Nawet dwa razy! Potem pomyśleć, a dopiero brać się do robienia.
    Bardzo wiele Waszych problemów wynika ze zbyt szybkiego czytania. Dzisiaj ludkowie np. przetestowali 1 dysk, potem zrobili całą resztę i dopiero potem wymienili dyski. Oczywiście wszystkie pliki z dokumentacją zostały na 1 dysku.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki.
    NewName
    Poziom 9  
    mloda96-96 napisał:
    Witam, staram się na bieżąco śledzić posty na forum i zapewne nie tylko ja, ale też inni użytkownicy zauważyli bardzo miłego "jasnowidza" który czasami dzieli się swoimi przepowiedniami :D i moje pytanie brzmi: Drogi Jasnowidzu(jeśli mogę Cię tak nazywać), czy mógłbyś powróżyć chociażby z fusów od kawy ile jest grup/wersji arkuszy?

Były wersje 02,03,05 Więc moja Kula pokazuje, że są jeszcze 01 i 04. Gdzie jutro będzie 01 haha
    karolinka12796
    Poziom 9  
    mam nadzieje ze arkusz sie powtórzy i nie wymyślą nic nowego. Osoby zdające rano liczymy na was i na wasze informacje co było:)
    avada
    Poziom 9  
    Jutro będą karty sieciowe, tak czuję w kościach. Po za tym, tak mi jedna myszka u mnie w szkole szepnęła, żebyśmy się nauczyli montować karty sieciowe, ha ha.
    Nie wiem co mogą trudnego na kartach sieciowych dać, ale patrząc że z zestawu na zestaw jest coraz dziwniej... Mam o 12 więc pewnie nic od porannych dowiedzieć się nie zdążę.
    NewName
    Poziom 9  
    avada napisał:
    Jutro będą karty sieciowe, tak czuję w kościach. Po za tym, tak mi jedna myszka u mnie w szkole szepnęła, żebyśmy się nauczyli montować karty sieciowe, ha ha.
    Nie wiem co mogą trudnego na kartach sieciowych dać, ale patrząc że z zestawu na zestaw jest coraz dziwniej... Mam o 12 więc pewnie nic od porannych dowiedzieć się nie zdążę.

Przyjdź do szkoły o 9.30-10(oni wtedy kończą ) i masz wtedy 2 godzinny na popytanie nauczycieli jak to zrobić haha
    xxmati96xx
    Poziom 2  
    Nie wiem czy już ktoś to pisał ale wczoraj miałem egzamin i był arkusz 05 z następującymi zadaniami:
    -porównaj 2 karty graficzne (gpu-z)(wiadomo wymiana karty lub wyłączenie w biosie)
    -wybierz tą co jest odpowiednia do podanych wymagań gry i uzasadnij wybór
    -zrób zrzut pierwszego testu i zapisz do pliku test pod nazwą zrzut_1
    -zrób zrzut drugiego testu i zapisz do pliku test pod nazwą zrzut_2
    -Utwórz konto Goscie z uprawnieniami ograniczonymi i Moderator z adminem
    -Utwórz im hasła złożone czyli z tych 4 grup znaków i min 8 znaków
    -Zainstaluj Worda i Exela
    -Nadaj przydział dyskowy kontu Goscie do 500MB
    -Podaj program narzędziowy którym można sprawdzić obciążenie procesora i ilość procesów (menadżer zadań Windows, i w ramce oprócz nazwy programu zapiszcie liczbę procesów bo pytaliśmy się dzisiaj nauczyciela który też egzaminował w innej szkole i klucz tego wymaga mimo iż w pytaniu tego nie pisze)
    -Zrobić zrzut testowania tego procka i wrzucić do edytora tekstu z podpisem zrzut_1 a plik ma się nazywać procesor
    -Kosztorys
    -Zapisać formułę sumowania
    -zainstalować 7zip i dodać do archiwum z hasłem pliki kosztorys i test które wcześniej zrobiliśmy

i to by było na tyle z tego egzaminu i te wszystkie pliki i archiwum mają być w katalogu C:/PESEL (PESEL = wasz pesel)
    Nie wiem czy coś wam to da ale wcześniej nie mogłem wrzucić. Jak by coś było nie jasne pytajcie bo pamiętam cały egzamin i wiem już kilka odpowiedzi bo od nauczyciela się dowiedziałem
    matpan
    Poziom 12  
    Te dane z HDDScan odczytuje się, jak rozumiem, po wybraniu opcji Identity Info? Czy trzeba przeprowadzić któryś test? Jeśli tak, to który? Verify, Read, Erase, Butterfly Read?

Jednego nie rozumiem. Należy wykonać screena z procesu testowania (który test?!) i wkleić go w edytorze tekstu. JAK DO CHOLERY? Skoro edytor tekstu później się instaluje a wcześniej zainstalowany być nie może. Dalej uważam, że to jakieś pomylenie z poplątaniem.
    NewName
    Poziom 9  
    matpan napisał:
    Te dane z HDDScan odczytuje się, jak rozumiem, po wybraniu opcji Identity Info
    Właśnie z tego wystarczy mała znajomość Angielskiego. Ps Na pewno nie "Erase" bo to chyba wymazywanie dysku XDD
    bmloda
    Poziom 16  
    NewName napisał:
    matpan napisał:
    Te dane z HDDScan odczytuje się, jak rozumiem, po wybraniu opcji Identity Info
    Właśnie z tego wystarczy mała znajomość Angielskiego. Ps Na pewno nie "Erase" bo to chyba wymazywanie dysku XDD

http://shift-sub.pl/