Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kwalifikacja E12 Egzamin poprawkowy, styczeń 2015r.

06 Lut 2015 10:02 285117 1749
    Fiśka
    Poziom 8  
    zadanie 01
    wymienić kartę sieciowa i obydwie przetestować LAN Speed Testem i wybrać, ktora lepsza na serwer.
    Stworzyć 2 użytkowników, jeden adminstrator, drugi standardowy.
    Silne hasła
    Ograniczyć miejsce na dysku dla użytkownika.
    Zarchiwizować pliki i zabezpieczyć hasłem.
  • OptexOptex
    bmloda
    Poziom 16  
    matpan napisał:
    @bmloda, wybierasz ikonkę dysku z lupą i klikasz na Identity info. Tam wszystko jest.

Właśnie, że nie ma i wyświetla mi się:
    dooooociekliwy
    Poziom 10  
    potem na pasek testowania i otworzy Ci się taka tabelka jak skończy się test

Dodano po 3 [minuty]:

mi tak się robiło jak odpalałam HDD scan z pojedynczej ikony,a nie z folderu w które wypakowałam program(może tam są pliki potrzebne do scalenia raportu w całość)
    bmloda
    Poziom 16  
    dooooociekliwy napisał:
    potem na pasek testowania i otworzy Ci się taka tabelka jak skończy się test

Mi się właśnie nie otwiera tylko cały czas jest ten błąd, jedynie gdzie się otwiera to exel
  • OptexOptex
    bmloda
    Poziom 16  
    dooooociekliwy napisał:
    przed wejście3m w folder (mam 3 pliki) wywalało błąd po wejściu w folder rozpakowany z dużą ilością plików normalnie

Dzięki sprawdzę.
    damon150196
    Poziom 9  
    jak myślicie
    te wersje egzaminów będą do 18.02 ??
    bo wtedy pisze i się obawiam czy nie zmienią lub zupełnie nowych nie dadzą
    dooooociekliwy
    Poziom 10  
    jeszcze nie było 01 reszta się przewija i chyba tak będzie do końca egzaminów

Dodano po 44 [minuty]:

Dzisiaj jak na razie Speed Test Lan, pytania o ilość procesów i pamięci, procesor-czyli menedżer zadań, urządzeń albo inny , który będzie na wyposażeniu, albo dxdiag-ale tam nie wskaże ilości procesów.Wyłączenie konta administrator.Tyle wiem ;)
    Katonn
    Poziom 14  
    Fiśka napisał:
    zadanie 01
    wymienić kartę sieciowa i obydwie przetestować LAN Speed Testem i wybrać, ktora lepsza na serwer.
    Stworzyć 2 użytkowników, jeden adminstrator, drugi standardowy.
    Silne hasła
    Ograniczyć miejsce na dysku dla użytkownika.
    Zarchiwizować pliki i zabezpieczyć hasłem.

To jest 01. :D
    Czy czytacie te posty czy nie.
    Mówią wam co jest, a wy brniecie w jakieś dyrdymały :shocked!:
    matpan
    Poziom 12  
    @bmloda, rozumiem, że uruchamiasz HDDScan z katalogu anie z oddzielnego pliku. Wygląda jakby brakowało jego plików z szablonem. Rozpakuj HDDScan i uruchom program hddscan.exe

ZESTAW 01

- Testowanie obu kart LAN Speed Test-em. Wyniki zapisać w tabelkach, screeny do worda.
    - Zainstalować edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny.
    - Utworzenie dwóch kont użytkowników: Moderator (admin) i Gosc (standardowy).
    - Nadanie silnych haseł dla kont (min. 8 znaków, hasło złożone)
    - Ograniczenie miejsca na dysku dla użytkownika Gosc do 500 MB
    - Podanie nazwy programu do sprawdzania obciążenia procesora i liczby procesów w systemie (Menedżer zadań, zakładki procesy i wydajność). Dla wszystkiego podajcie liczbę procesów.
    - Instalacja 7-Zip i utworzenie archiwum zawierającego określone pliki. Archiwum na hasło (podane w zadaniu).
    - Kosztorys w arkuszu kalkulacyjny i wpisanie funkcji automatycznego sumowania w arkusz.

To tyle :)
    bmloda
    Poziom 16  
    matpan napisał:
    @bmloda, rozumiem, że uruchamiasz HDDScan z katalogu anie z oddzielnego pliku. Wygląda jakby brakowało jego plików z szablonem. Rozpakuj HDDScan i uruchom program hddscan.exe

ZESTAW 01

- Testowanie obu kart LAN Speed Test-em. Wyniki zapisać w tabelkach, screeny do worda.
    - Zainstalować edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny.
    - Utworzenie dwóch kont użytkowników: Moderator (admin) i Gosc (standardowy).
    - Nadanie silnych haseł dla kont (min. 8 znaków, hasło złożone)
    - Ograniczenie miejsca na dysku dla użytkownika Gosc do 500 MB
    - Podanie nazwy programu do sprawdzania obciążenia procesora i liczby procesów w systemie (Menedżer zadań, zakładki procesy i wydajność). Dla wszystkiego podajcie liczbę procesów.
    - Instalacja 7-Zip i utworzenie archiwum zawierającego określone pliki. Archiwum na hasło (podane w zadaniu).
    - Kosztorys w arkuszu kalkulacyjny i wpisanie funkcji automatycznego sumowania w arkusz.

To tyle :)

Dzięki za radę, ale pomogła mi rada dooooociekliwego :) Mam nadzieję, że nie ma więcej niż 5 arkuszy :)
    damon150196
    Poziom 9  
    bmloda napisał:
    Mam nadzieję, że nie ma więcej niż 5 arkuszy :)

ja też mam taką nadzieje,
    bo do 18.02 zdążę się nauczyć niektórych rzeczy by zdać ;)
    arkadian0
    Poziom 8  
    Wstawi ktoś wszystkie te arkusze w jednym pliku ? , będe bardzo wdzięczny.
    rafalski_4
    Poziom 11  
    Czyli prawdopodobnie mamy wszystko, ale mimo wszystko każdy kto teraz będzie pisał egzamin, niech pisze na forum jaki zestaw i czy wszystko tak samo.
    Pozdrawiam
    arkadian0
    Poziom 8  
    Tą karte sieciową też trzeba będzie wyłączyc w biosie czy będą jakies dwie zewnetrzne ?
    shift-sub
    Poziom 11  
    bmloda napisał:
    matpan napisał:
    @bmloda, wybierasz ikonkę dysku z lupą i klikasz na Identity info. Tam wszystko jest.

Właśnie, że nie ma i wyświetla mi się:

Sprawdź czy żaden antyvir lub zapora firewall nie blokuje Ci połączenia poprzez program do internetu czyli:

TY -> PROGRAM ->Internet

gdzie program to pośrednik do internetu, nawet jeśli on ma nam coś pokazać (AVG/AVAST blokują to).
    dooooociekliwy
    Poziom 10  
    arkusz 01, nie taki straszny, niech Wam tylko ktoś pokaże jak zintegrowane karty sieciowe się wyłącza na szkolnych komputerach.powodzenia zdającym
    wloczykij78
    Poziom 14  
    skoro może być wersja 3DMark 2006 (która potrzebuje neta), to bardzo możliwe że nic ponad zestaw 03 z kartami graficznymi nie będzie. a tamtym tak naprawdę wystarczyło parametry kart GPU-Z porównać i już w zasadzie wszystko było wiadomo. Można, jak ktoś napisał wyniki testów łapać w locie, ale wielkiego sensu to nie ma, tym bardziej że wymagane nie były jak sie zorientowałem konkretne parametry, a sam fakt dokonania wyboru karty, o ile spełniała wymagania.
    gutosław
    Poziom 12  
    dooooociekliwy napisał:
    arkusz 01, nie taki straszny, niech Wam tylko ktoś pokaże jak zintegrowane karty sieciowe się wyłącza na szkolnych komputerach.powodzenia zdającym

1 odinstaluj sterowniki od karty graficznej
    2 zrób reset pc
    3 włóż nową karte pod pci czy agp jak tam masz i odpal pc
    4 W BIOS-ie odszukaj dział Integrated Peripherals, w którym odszukujemy pozycję Init Display First.
    W tej sytuacji zmieniamy na PCI-E, bądź AGP, takie jakie masz wejście do karty
    Pozycja Init Display First znajdować się może również w dziale PnP/PCI Configurations
    to zależy od wersji biosu
    5 Przed wyjściem z BIOS-u zapisz zmianę ustawień Save & Exit Setup -> F10
    6 Po tym wszystkim instalujesz nowe sterowniki do karty graficznej :D
    rafalski_4
    Poziom 11  
    Gutosław, po co odinstalować sterowniki od karty graficznej (Pkt. 1)?
    gutosław
    Poziom 12  
    Zrobisz jak uważasz, odinstalować sterowniki nie zajmuje zbyt dużo czasu, a zawsze masz pewność, że nic nie spodziewanego się nie wydarzy.Pozdro
    Qvexy
    Poziom 2  
    Jeśli chodzi o Arkusz 01 to jaką kartę wybraliście do zastosowań serwerowych?.Słyszałem ze w testach wychodziła lepiej zintegrowana,w ogóle ten programik taki "ubogi", ja miałem Tp-linka (dedykowana) nie pamiętam modelu ale była na slot PCI Express 10/100/1000 Mbps i taką też wybrałem.
    matpan
    Poziom 12  
    @Qvexy, wybrać masz kartę o lepszych parametrach transmisji danych. Po to wykonujesz testy. W niektórych przypadkach w testach lepiej wypadała zintegrowana w innych ta na PCI.
    Qvexy
    Poziom 2  
    Tylko że ja oczekuję która wypadła lepiej w testach bo sam nie jestem pewien,a to że raz zintegrowana a raz dedykowana bardziej wydajna to nie żadna nowość.Pamiętaj że do zadań serwerowych,nie domowych ! A 1000 Mbps w takich warunkach nie pogardzą !
    matpan
    Poziom 12  
    Ale CKE na egzaminie nie interesuje karta, która ma 1000 Mbps. Ich interesuje żebyś wybrał kartę na podstawie wyniku przeprowadzonych testów. I jeśli Twoja karta "dedykowana, 1000 Mbps" w teście osiągnęła 417 Mbps, a druga karta 420 Mbps, to masz wybrać drugą kartę i uzasadnić, że osiągnęła lepszy wynik.

Takie są realia. I niestety jeśli wybrałeś kartę tylko dlatego, że producent stworzył ją jako dedykowaną do serwerów i ma napisane 10/100/1000 Mbps, to raczej nie zaliczą. Ich interesuje wybór uzasadniony na podstawie wyników testu.
    Qvexy
    Poziom 2  
    W zadaniu trzeba było spisać odczyt/zapis i przepisać do tabelek w sumie tam było bo chyba 5 określeń (liczba bitów na sekundę,liczba megabitów na sekundę,czas oczekiwania,czas pakietów i coś jeszcze ,ja w sumie dużej różnicy nie zauważyłem jak jedna karta była szybsza w odczycie to druga była w zapisie i tak analogicznie z innymi parametrami i niech wypowie się ktoś kto otrzymał takie zadanie i ma swoją koncepcje na prawidłowe wykonanie tego zadania.

Dodano po 2 [minuty]:

http://www.fcnet.pl/TP_Link_TG_3468-173.html był podobno taki model z opisem 'Wydajna karta sieciowa montowana w slocie PCI Express, przeznaczona do stacji roboczych i serwerów wymagających połączeń 10/100/1000 Mbps. Zastosowany chipset Realtek sprawia, iż jest ona kompatybilna z większością dostępnych na rynku systemów operacyjnych." I co ? Zatkało ?
    matpan
    Poziom 12  
    @Qvexy nie wątpię w to co mówisz o tej karcie sieciowej.

Jednak jako osoba znająca realia egzaminowania Was, czyli uczniów, doskonale wiem o co w tym zadaniu chodzi. Niestety, ale chodziło TYLKO I WYŁĄCZNIE o wartość parametru transmisji danych. I Waszym zadaniem jest wybór tej testowanej karty, w której ten parametr był większy.

Nie ma tu kompletnie znaczenia, że Wasz asystent techniczny przygotował do testu kartę przeznaczoną do stacji roboczych i serwerów. Jeśli w teście transmisja danych wyszła dla niej niższa niż w drugiej, to przykro mi, ale jej wybrać nie można. Sprawdzający prace odrzuci takie zadanie.

Powiedz mi. Do CKE idzie arkusz zdającego, czy opis karty sieciowej danego producenta?
    Qvexy
    Poziom 2  
    Mi nie będzie przykro,ponieważ zrobiłem wszystko oprócz niepewnej karty sieciowej w sumie banalne,ale czasem zakręcone sformułowanie zdań, na szczęście oceniany będzie montaż to w sumie jakaś część zadania wykonana.
    matpan
    Poziom 12  
    @Qvexy, O TAK! Przyznam rację. Zadania są formułowane częstokroć bardzo niezrozumiale co niestety prowadzi do pomyłek. Z drugiej strony uczniowie również często czytają bez zrozumienia, robią na pałę i wychodzą babole.

Myślę, że nawet jak popełniłeś błąd z wyborem karty, a pozostałe rzeczy zrobiłeś, to bezproblemowo zdasz ten egzamin :)