Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kwalifikacja E12 Egzamin poprawkowy, styczeń 2015r.

11 Feb 2015 19:18 289884 1749
Optex
  • Optex
    Glemon
    Level 2  
    Azraello42 wrote:
    Mam pytanie, jakie były wersje systemu Windows ? Tylko XP czy 7 też ?

win7
    dhapollo
    Level 19  
    Zbigniew1922 wrote:

Sugerowałem się tym, że inni mówili, że uznają nawet dla wszystkich wyłączony aplet. Twój sposób - OKEY. Nie wiem czemu, ale jak widzę ten skrypt który trzeba napisać to mnie to nie przekonuje. Oby ten aplet nie był taki ważny.

To nie miało cie przekonać, to ma zadziałać nie ważne jak ma dać pożądany efekt.
    Teraz tak sobie myślę że wystarczyło dać do autostartu ale tu może być problem z prawami. Z tego co pamiętam to autostart dział z prawami usera a przez GPO idzie z prawami "systemu". Ale było minęło może dasz radę pociesze cię u mnie tylko 2 osoby to zrobiły na xp.
    krzaken
    Level 2  
    Wydaje mi się, że zadanie 01.
    Było póki co najprostsze, ze wszystkich zadań, które w sesji zimowej 2015 odbyły się.
    Czy zgadzacie się ze mną?
    Pozdrawiam
  • Optex
    Yell0vv
    Level 9  
    Glemon wrote:
    Azraello42 wrote:
    Mam pytanie, jakie były wersje systemu Windows ? Tylko XP czy 7 też ?

win7

U mnie było na XP. Do tego nauczyciele po egzaminie narzekali, że egzamin był pisany właśnie pod Windowsa 7, no ale..
    gryzzli1987
    Level 2  
    Czyli po tych 50 kilku stronach waszych informacji wnioskuję że z całego e12 należy ogarnąć na 100% pojęcia i opcje:

opaska antystatyczna - do czego służy itd

montaż sprzętu (hdd , ram , grafika , sieciówka nie wiem czy miał ktoś cpu?)
    mmc ---> dodawanie przystawek dla pc lokalnego i poszczególnych userów
    opcje folderu
    panel sterowania
    windows\system32 zwłaszcza przystawki.msc
    z cmd komendy --> net user , polecenia z "help"
    instalacja antiwira i skanowanie kompa
    defragmentacja i skanowanie hdd
    zmiana wartości po wpisaniu "set"
    przypomnieć podstawy exela i worda
    wiedzieć, że mamy vat 23% ;)

Coś pominąłem?
    Katonn
    Level 14  
    gryzzli1987 wrote:
    Czyli po tych 50 kilku stronach waszych informacji wnioskuję że z całego e12 należy ogarnąć na 100% pojęcia i opcje:

opaska antystatyczna - do czego służy itd

montaż sprzętu (hdd , ram , grafika , sieciówka nie wiem czy miał ktoś cpu?)
    mmc ---> dodawanie przystawek dla pc lokalnego i poszczególnych userów
    opcje folderu
    panel sterowania
    windows\system32 zwłaszcza przystawki.msc
    z cmd komendy --> net user , polecenia z "help"
    instalacja antiwira i skanowanie kompa
    defragmentacja i skanowanie hdd
    zmiana wartości po wpisaniu "set"
    przypomnieć podstawy exela i worda
    wiedzieć, że mamy vat 23% ;)

Coś pominąłem?

No i w końcu ktoś to ogarnął :spoko:
    Rozumiem, że nie jest to coś skomplikowanego :cunning:
    WUJEK_KAZAM
    Level 2  
    Panowie mam pytanie co do lan speed test to tam gdzie wybiera się Folder or server ip to wybiera się pulipit tak ? :D
    shift-sub
    Level 11  
    WUJEK_KAZAM wrote:
    Panowie mam pytanie co do lan speed test to tam gdzie wybiera się Folder or server ip to wybiera się pulipit tak ? :D

http://shift-sub.pl/lan-speed-test-instrukcja-pl/

Dodano po 11 [minuty]:

Mam pytanie. W tym roku pisałem własnie E.12 z tego co wiem to zdam E.12 :) W czerwcu piszę E.13 i mam do Was pytanie. Czy będąc na profilu technik informatyk mogę jakoś zgłosić w szkolę chęć pisania egzaminu z kwalifikacji E.15 czy E.16 ?
    Katonn
    Level 14  
    shift-sub wrote:
    [
    Mam pytanie. W tym roku pisałem własnie E.12 z tego co wiem to zdam E.12 :) W czerwcu piszę E.13 i mam do Was pytanie. Czy będąc na profilu technik informatyk mogę jakoś zgłosić w szkolę chęć pisania egzaminu z kwalifikacji E.15 czy E.16 ?

•‎co najmniej dwa lata kształciły się lub pracowały w zawodzie, w którym ‎wyodrębniono daną ‎kwalifikację.
    Więcej na stronach CKE lub podobnych
    dhapollo
    Level 19  
    A o to jak to przewidziała producent:

Folder or Server IP:

There are a variety of ways to tell LAN Speed Test where you want to test and this is the place to do that.

If testing without LST Server, then you enter the location of the shared folder to test to. The easiest way to do this is by clicking on the '...' button and finding the shared folder from there. You must have read/write access to this shared folder. You can also enter the info manually or select a recently entered folder from the drop down box.

Here are some examples...
    -> N: (Root folder of your mapped drive)
    -> N:\Files (Shared folder 'Files' of your mapped drive)
    -> U: (Root folder of your USB drive to check the speed of that drive)
    -> \\Server\Files (Shared folder 'Files' on computer named 'Server')
    -> \\192.168.0.1\Files (Shared folder 'Files' on computer at IP address 192.168.0.1)

If testing with LST Server, then you enter the location of the computer running LST Server.
    dhapollo
    Level 19  
    Wkleiłem tekst z HELP-a programu przeczytaj pomyśl jeszcze raz przeczytaj a jak nie rozumiesz użyj słownika by się upewnić co znaczy dane określenie. W informatyce 90% oprogramowanie po angielsku a jak będziesz pracował zawodowo to jestem pewien że 99,99% urządzeń, programów będzie w tym języku napisane więc ucz się kolego słówek technicznych, i poznawaj język angielski zawodowy ;)
    sajmon7755
    Level 2  
    Może komuś się przyda .
    Zestaw nr 01
    1.Wykonaj test karty sieciowej za pomocą programu Lan Speed Test. Wyniki diagnozy umieść w tabelce, która znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym. Utwórz folder na C:/Pesel (w miejscu pesel wpisujemy swój pesel). Zrób zrzut ekranu po wykonanej diagnozie i umieść go w edytorze tekstu z podpisem Zrzut_1. Plik tekstowy nazwij tajne i umieść go w folderze C:/Pesel.
    2. Wyciągnij kartę sieciową nr 1 lub wyłącz ją w BIOSIE .
    (Po tej operacji należy zgłosić przewodniczącemu)
    Włóż kartę sieciową nr 2. I wykonaj ponownie diagnozę za pomocą programu Lan Speed Test. Wykonaj zrzut ekranu i umieść go w edytorze tekstu o nazwie tajne z podpisem Zrzut_2.
    3. Porównaj te dwie karty sieciowe. Wybierz którą byś wybrał dla serwera. Podaj nazwę karty i uzasadnij swój wybór.
    4. Utwórz dwóch użytkowników Moderator- jako Administrator oraz Goscie – konto ograniczone . Nadaj im złożone hasła min. 8 znaków .
    5. Nadaj użytkownikowi Goscie przedział dyskowy do 500MB.
    6. Za pomocą narzędzia systemowego sprawdź obciążenie procesora oraz ilość aktywnych procesów. Nazwę oraz parametry umieść w tabelce w arkuszu zadań. Zrób zrzut ekranu i umieść go w edytorze tekstu z podpisem Zrzut_1. Plik nazwij testy i umieść go w folderze C:/Pesel .
    7. Zainstaluj pakiet biurowy : Edytor tekstu oraz Exel.
    8. Wykonaj kosztorys według wzoru , plik nazwij koszty_napraw i umieść go w folderze C:/Pesel.
    9. Przetestuj program do kompresji danych . Dodaj do archiwum pliki tajne oraz koszty_napraw i zabezpiecz hasłem (ZAQ!2wsx) i zapisz w folderze C:/Pesel
    piateczka
    Level 2  
    Hej może ktoś napisać, który dziś był zestaw. Z góry dzięki.
    kader14
    Level 8  
    sajmon7755 wrote:
    Może komuś się przyda .
    Zestaw nr 01
    1.Wykonaj test karty sieciowej za pomocą programu Lan Speed Test. Wyniki diagnozy umieść w tabelce, która znajduje się w arkuszu egzaminacyjnym. Utwórz folder na C:/Pesel (w miejscu pesel wpisujemy swój pesel). Zrób zrzut ekranu po wykonanej diagnozie i umieść go w edytorze tekstu z podpisem Zrzut_1. Plik tekstowy nazwij tajne i umieść go w folderze C:/Pesel.

Ten zrzut ekranu trzeba umieścić w wordpad i pod obrazkiem dac tytuł,a potem zapisac pod nazwą tajne ?????????
    sajmon7755
    Level 2  
    kader14 wrote:
    sajmon7755 wrote:
    Może komuś się przyda .
    Zestaw nr 01

Ten zrzut ekranu trzeba umieścić w wordpad i pod obrazkiem dac tytuł,a potem zapisac pod nazwą tajne ?????????

Dokładnie tak
    Katonn
    Level 14  
    kader14 wrote:

Dlaczego chcesz komplikować sobie zadanie. Wgraj office'a sobie na początku zadania zanim zaczniesz cokolwiek robić innego lub równocześnie - symultanicznie z jakąś inną czynnością.
    Nie popadaj w jednotorowość trzeba w pracy improwizować to jest cechą ludzi do której zalicza się informatyków. Powodzenia i więcej wiary. :D
    rx26
    Level 1  
    Czy ktoś z Was mial może problem z przeprowadzniem testu dysków HDDScanem? Nie wiem czy robiłem coś źle, albo o czymś zapomniałem, ale u mnie program nie pokazywał wszyskich danych o dysku. Po kliknięciu na "SMART" i/lub "Identify info" nie miałem żadnych wartości w tabeli :( Jak sprawdzałem na innych kompach po egzaminie, to te dane wyświetlały sie bez żadnych problemów. Czy mieliście może coś podobnego?

PS
    googlałem na ten temat, ale nic nie znalazłem niestety :/
    piateczka
    Level 2  
    Jeśli ktoś ma jutro egzamin o 8, to proszę o info, który jest zestaw;)
    gryzzli1987
    Level 2  
    którego arkusza nie było jeszcze w tym tygodniu???
    Matix963
    Level 9  
    W poniedziałek był 05
    wtorek był 04
    środę 01
    czwartek 02
    piątek 03 z tego wychodzi
    damon150196
    Level 10  
    Matix963 wrote:
    W poniedziałek był 05
    wtorek był 04
    środę 01
    czwartek 02
    piątek 03 z tego wychodzi

a masz jakieś sugestie jak może być w następnym tygodniu??
    u nas w szkole we wtorek i w środę jest
    a ja piszę w środę