Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R1045AV - Pralka Samsung nie ma mocy na odpalenie? Ledwo się uruchamia

artursexi 21 Paź 2014 14:51 2046 3
  • #1 21 Paź 2014 14:51
    artursexi
    Poziom 8  

Witam mam problem taki że pralka na początku zatrzymywała się na jakimś programie i tyle, po odłączeniu od prądu i odczekaniu jakiegoś czasu pralka znów prała do jakiegoś momentu że ustała, po wpadnięciu w szał dziewczyny postanowiłem się zabrać za nią. Dobrałem się do modułu, oczywiście wszystko zalane jakimś szajsungiem, ogólnie to nic mi się nie rzuciło w oczy (okopcone,spalone,spalona ścieżka itp). Po kilku dniach stania postanowiłem znów sie do niej dobrać i podłączyłem wszystko od nowa lecz na wyświetlaczu nic się nie pojawiało, po chwili zaczęła pojawiać się kreska na timerze po 5 minutach zaczęła się zapalać jakaś dioda, po 30 minutach palił się już cały wyświetlacz i po naciśnięciu jakiegoś guzika pojawiał się dźwięk lecz diody do okoła pokrętła mrugały i nic nie dało się zrobić. zostawiłem na całą noc, po nocy wyświetlacz świecił a kontrolki dalej mrugały z tym że już nie wydawał z siebie dźwięku. Wymieniłem elementy oznaczone na zdjęciu lecz dalej nic to nie dało. Macie jakieś pomysły?

Link

Edytuję. Źle dodałem zdjęcia i poprawiam. Wymieniłem co na zdjęciach. I zmieniłem też filtr zakłóceniowy na wejściu zasilania do pralki ten butelkowy.
    Samsung R1045AV - Pralka Samsung nie ma mocy na odpalenie? Ledwo się uruchamia Samsung R1045AV - Pralka Samsung nie ma mocy na odpalenie? Ledwo się uruchamia

0 3
  • #2 21 Paź 2014 23:08
    pylos
    Poziom 22  

Wymieniłeś kondensator na 450V,ten zaraz za mostkiem prostowniczym?

0
  • #3 05 Lis 2014 10:01
    artursexi
    Poziom 8  

Wymieniłem to co na obrazku na takie jakie były, to nie to ??

0
  • #4 07 Lis 2014 08:24
    gamoń
    Poziom 15  

Witam , sprawdź po kolei :
    1- jakie napięcie wchodzi na transformator
    2- jakie napiecie wychodzi z trafa
    3- napięcie na CE3 ( powinno być około 12v )
    4- napięcie na CE5 ( powinno być 5v )
    5 - jakie napiecie wystepuje na 65003 ( dwie sztuki po prawej od kondensatorów które wymieniłeś .
    6- na płytce z wyswietlaczem jest stabilizator 3,3 v zobacz co się na nim dzieje ,
    Napisz dokładnie co ustaliłeś i bedziemy myśleć dalej ,

1