Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przewód antenowy Triset - czy mogę go użyć?

kaldaro 21 Oct 2014 15:51 1977 6
    kaldaro
    Level 8  
    Witam, zwracam sie o poradę, czy taki kabel mogę użyć jako przewód do podłączenia anteny satelitarnej od multiswicha do telewizora? Dostałem go więcej i chciałbym użyć w domku. :) a nie kupować inny.

Nazwa towaru
    TRISET-113 PE żelowany
    Kod towaru
    E1017

dokładność
    Rdzeń miedziany
    Średnica rdzenia
    mm 1,13 +/- 0,03
    Dielektryk fizycznie spieniany
    Grubość dielektryka mm 1,83 +/-0,05
    Średnica dielektryka mm 4,8 +/-0,1
    Owalność (odkształcenie od przekroju kołowego)
    +/-2%
    Folia Aluminiowa/Pet/Folia Aluminiowa 9+23+9um
    Szerokość mm 18 +/-0,3
    Zakładka mm >3 +/-0,5
    Grubość um 46 +/-3
    Oplot
    Materiał
    Aluminium
    Średnica drutu
    mm
    0,12
    +/-0,01
    Liczba drutów szt 24 x 7

Kąt nawinięcia stopnie 23
    Płaszcz zewnętrzny
    Materiał PE
    Grubość mm 0,8 +/-0,1
    Średnica mm 6,8 +0,20/-0,05
    Kolor czarny
    Parametry elektryczne
    Rezystancja kabla w temperaturze 20 stopni C Om/km 16,85 +/-0,5
    Pojemność pF/m 52 +/-1,5
    Rezystancja izolacji MOm/km 2000 +/-3%
    Impedancja Om 75 +/-3
    Współczynnik skrócenia fali % 84 +/-1 Przewód antenowy Triset - czy mogę go użyć?
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

kaldaro wrote:
    Witam, zwracam sie o poradę, czy taki kabel mogę użyć jako przewód do podłączenia anteny satelitarnej od multiswicha do telewizora?

Jak najbardziej TAK i jest to nawet "wskazane". :spoko:

Pozdrawiam.
    kaldaro
    Level 8  
    OK, ale czy od MULTISWICHA DO TV w pokojach po scianie ( tynkiem )...on jest sztywny nieco i na zewnatrz używany, ale mam tylko taki wiec ponawiam pytanie aby sie upewnic bo niechcialbym kuc scian.? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
  • Helpful post
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Jeżeli nie masz wersji bardziej "elastycznej" to ten żelowany również będzie idealnym rozwiązaniem nawet w domu wewnątrz. :spoko:

Spokojnie wykonaj instalację całym tym kablem a będziesz z jego parametrów technicznych - zadowolony .

Przypomnę tylko, żebyś nie zapomniał o innych "peryferiach" takiej instalacji, jak :
    - internet (jedna skrętka UTP)
    - telefony lub sterowanie "czymś" (skrętka UTP - druga)
    - SAT na dachu (4 x TRISET)

Pozdrawiam.
  • Helpful post
    irekr
    Moderator
    I pamiętaj o najważniejszym: tego kabla nie wolno zginać pod kątem prostym. Producent podaje minimalny promień skrętu i na karcie katalogowej znajdziesz ten parametr. Nie ukrywam, że w przypadku układania w ścianach wymaga to pewnej wirtuozerii i na pewno nie kładzie się go tak jak kable elektryczne - po sznurku. I raczej nie zlecaj takiego układania "zwykłym elektrykom", najczęściej spartolą instalacje na maxa...
    Wielokrotnie kładłem od nowa instalacje multimedialne, gdzie wcześniej "elektrycy" kładli kable antenowe lub komputerowe: w większości przypadków instalacja była bezużyteczna.

Generalna zasada w instalacjach multimedialnych na dziś: nie wkładamy kabli bezpośrednio w ściany, chyba że chcemy za parę lat wszystko rozkuwać. Najlepsze rozwiązanie to przemyślany układ peszli dla instalacji, przynajmniej tam, gdzie jest utrudniony dostęp lub mamy przejścia przez mury. Listwa przypodłogowa to dobry element, ale przy narożach mogą być pewne problemy.
    kaldaro
    Level 8  
    Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz.Zamykam temat :)))
    emigrant
    Level 29  
    Ja swoją instalację robiłem w całości trisetem outdoorowym żelowym. U mnie poszło prawie 120 metrów, więc kupowanie żelowego na zew. i białego w wewnątrz było mi ekonomicznie nieopłacalne. Minus triseta to ta sztywność, ale każdy przewód z polietylenu jest sztywny, ale nic nie stoi na przeszkodzie używać go wewnątrz budynków, po prostu mniej wygodny.