Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE40H6650SL i kino domowe Samsung HT THQ 22

manniek1993 21 Paź 2014 16:20 1989 8
  • #1 21 Paź 2014 16:20
    manniek1993
    Poziom 5  

Witam ,

Mam problem może wynikający z mojej głupoty lub niewiedzy. :p

Kupiłem TV Samsung UE40H6650SL ( model 2014 ) podłączyłem ze swoim starym kinem domowym Samsung HT THQ 22 najzwyklejszym kablem audio. W tv ustawiam głośniki na wyjście audio w kinie domowym aux i cisza- nie gra. Czy muszę coś przestawić jeszcze w tv? A może jakieś ustawienia w kinie domowym ?
    W drugą stronę śmiga na euro złączu i wszystko jest ok dźwięk śmiga na tv i na głośnikach kina.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 21 Paź 2014 17:19
    Polon_us
    Poziom 40  

manniek1993 napisał:
    podłączyłem ze swoim starym kinem domowym Samsung HT THQ 22 najzwyklejszym kablem audio.

To znaczy jak? Mógłby kolega dokładniej to opisać?

Jakie gniazdo w telewizorze zostało użyte?

A jakie w kinie domowym?

0
  • #3 22 Paź 2014 13:04
    manniek1993
    Poziom 5  

Urządzenia połączyłem kablem Cinch audio 2RCA/2RCA pozłacany 2.0m

W kinie wejście audio in

W tv wyjście audio

W tv MENU-DŹWIĘK-USTAWIENIA GŁOŚNIKA-WYJŚCIE DŹWIĘKU-WYJŚCIE AUDIO

0
  • #4 22 Paź 2014 13:31
    grubs
    Poziom 32  

W Tv to jest wejście audio nie wyjście. Połącz kablem mini jack - 2xchinch wyjście słuchawkowe w TV z wejściem aux in w kinie.

0
  • #5 22 Paź 2014 22:28
    manniek1993
    Poziom 5  

po co wejscie audio w tv nie rozumiem . Wiadomo że głośniki tv są beznadziejne . I do czego służy opcja w tv "wyjście audio" ?

0
  • #6 22 Paź 2014 22:36
    grubs
    Poziom 32  

No po to żeby przesłać obraz i dźwięk z jakiegoś urządzenia np dvd lub dekodera do TV.
    Przecież nie każde urządzenie odtwarza dźwięk i obraz - potrzebuje odbiornika któremu przekazuje te dane do odtworzenia.
    Wyjście audio służy do wyprowadzenia dźwięku z TV do innego urządzenia.
    Z wyjść masz tylko słuchawkowe oraz optyczne którym przesyłasz dźwięk w postaci cyfrowej, które w przypadku tego kina się nie nada bo z kolei on nie ma cyfrowego wejścia audio.

0
  • #7 22 Paź 2014 22:42
    manniek1993
    Poziom 5  

Tak to racja.
    Ale z drugiej strony jeżeli podłączam obojętnie jakie urządzenie do tv to przekazuje dźwięk euro złączem lub hdmi. tj: dvd lub dekoder satelitarny . No może gdybym chciał jakieś radyjko wieże podłączyć to sie nada do przekazania dźwieku na tv ale po co ? ;d
    Czy podłączając wyjściem słuchawkowym tracę na jakości ?

0
  • #8 22 Paź 2014 23:02
    Polon_us
    Poziom 40  

manniek1993 napisał:

Nie powinno być to odczuwalne - zależy od "wrażliwości" ucha :)

Jest jeszcze jedna opcja. Można użyć konwerter cyfrowo-analogowy. Sygnał byłby wzięty z wyjścia optycznego telewizora, a wyjście konwertera podłączone było by do wejścia Audio IN w kinie. Dźwięk tylko stereo, ale jakość najlepsza jaką można osiągnąć.

0
  • #9 23 Paź 2014 08:02
    grubs
    Poziom 32  

manniek1993 napisał:
    Tak to racja.
    Ale z drugiej strony jeżeli podłączam obojętnie jakie urządzenie do tv to przekazuje dźwięk euro złączem lub hdmi. tj: dvd lub dekoder satelitarny . No może gdybym chciał jakieś radyjko wieże podłączyć to sie nada do przekazania dźwieku na tv ale po co ? ;d

Analogowy sygnał component jest zdolny do przesłania rozdzielczości 1080p czyli znacznie wyższą niż analogowy scart. Jest to porównywalne z jakością HDMI.
    Stąd wejście component w Tv z dodatkowym gniazdem na audio.
    Jak przełączysz się na źródło component w TV to już nie masz możliwości przesłania dźwięku po scart stąd to gniazdo.

manniek1993 napisał:

Tak jak napisał kolega Polon_us ale tu raczej dyskomfort może stanowić to że po włożeniu jacka do wyjścia słuchawkowego (nie w każdym modelu ale w tym zdaje się tak - trzeba sprawdzić) głośniki w TV zostają automatycznie wyciszone co nie każdemu odpowiada.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo