Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Solid 2100 - Nowy telefon z (chyba)niedziałającym mikrofonem

21 Paź 2014 16:28 1785 10
  • Poziom 14  
    Witam
    Zakupiłem starego dobrego solida ze sklepu PLEBIS.EU. Paczka szła ponad miesiąc i wyglądała jakby ktoś na niej urządzał pokazy pancerne, ale mniejsza o to, w końcu to solid i wydawało się, że wszystko działa. Niestety po krótkim czasie użytkowania okazało się, że podczas rozmowy w solidzie słychać rozmówcę wybornie jednak on nas po jakimś czasie słyszy, jakbyśmy znajdowali się w studni. Nie wiem czy to problem z mikrofonem czy anteną(zasięgiem). Jeśli z mikrofonem to sam to wymienię, bo nie wiem jak wygląda gwarancja w tym "sklepie". Pewnie trzeba wysłać na swój koszt paczkę do chin ludowych i po pół roku jest już u nas. Mam wrażenie, że telefon jest używany, ponieważ śruba od klapki(ta co się otwiera baterię)jest porysowana. Nie mogę wejść do menu serwisowego kodem i sprawdzić czasu użytkowania. Być może założyli nieoryginalną obudowę i ona powoduję że mikrofon jest blokowany i nie działa jak powinien?
  • Poziom 14  
    To ten sklep ma prawo sprzedawać używane telefony? Plebis to nie allegro, tylko normalny sklep chyba?
  • Admin grupy GSM
    kobza28 napisał:
    To ten sklep ma prawo sprzedawać używane telefony?

Dlaczego miałby nie mieć takiego prawa? Jakoś nie znalazłem w ich opisach jaki jest towar, nowy czy używany, natomiast w wielu miejscach piszą, że towar jest sprawny więc nie mijają się z prawdą. Sprzedają telefony odnawiane na chińskim szmelcu.

• Poziom 24  
    Wszedłem z ciekawości na ten sklep opis pierwszego solida:

Cytat:
    Telefon samsung B2100 to bardzo solidna obudowa, cały gumowany front i tył bardzo dobrze trzyma się go w dłoni, nie ślizga się. Co do wielkości nie jest duży, ani za gruby. Połączenie bluetooth działa poprawnie ze słuchawkami,telefon nie gubi zasięgu.

Zastanawiające jest zwłaszcza: nie gubi zasięgu.

I drugi opis:
    Cytat:
    Dodatkowo dysponuje łącznością Bluetooth 2.1 z A2DP, odtwarzaczem muzycznym, tunerem radiowym FM z funkcją RDS oraz aparatem cyfrowym 1,3 Mpix. Komórka ma 7MB wbudowanej pamięci oraz slot na karty pamięci MicroSD.

2 modele - dwa różne opisy?

W tym tygodniu miałem klientkę z "nową" Motorolą W375 i nie działał jej aparat.

Oddaj telefon jak możesz (przy zakupach online masz zawsze 10 dni na zwrot) i unikaj tego sklepu w przyszłości.

B2100 to stary model, potem miałeś B2700, E2370, B2710 i C3350 - w tej kolejności wchodziły na rynek.

Obecnie znana sieciówka - nie podam nazwy - sprzedaje (nowszy o kilka lat i lepszy) B2710 za 289zł.

• Poziom 24  
    Trochę offtopu:

- strach teraz cokolwiek brać/kupować - wczoraj rozbierałem B2710 - bok klejony super glue, a pod naklejką z imeiem widać "chińską" plombę.

Dziś przyjmuję "nowy" Sony Ericsson Xperia Neo V (jakaś chińska plomba na śrubie).

W poniedziałek był klient z nowym Sony Xperia V, też czekał na przesyłkę ponad miesiąc, pytanie: nowy czy składak. Bateria po 3 miesiącach zdechła.
  • Admin grupy GSM
    dxxx napisał:
    W poniedziałek był klient z nowym Sony Xperia V, też czekał na przesyłkę ponad miesiąc, pytanie: nowy czy składak. Bateria po 3 miesiącach zdechła.

Pytanie tendencyjne, oczywiście, że składak, ludzie sami sobie są winni przez naiwność i brak wiedzy oraz często jest to chęć zaoszczędzenia 50zł.

Na zdrowy rozum kto myśli, że kupi nowego np. SE C905 które de facto nie są już kilka lat produkowane za 200zł to cytując klasyka jest frajerem. :D
  • Poziom 14  
    Wymieniłem mikrofon i dalej ten sam objaw. Występuje echo i zniekształcenia. Co może być przyczyną. W tym solidzie jest też 2 mikrofon na wysokości kamery. Czy on służy również do rozmów czy tylko do nagrań? Może wymiana mikrofonu pomocniczego rozwiąże problem?
  • Poziom 14  
    Pilnie proszę o pomoc.
  • Poziom 34  
    Drugi mikrofon to tzw. odszumiacz - też jest używany w czasie rozmowy, jednak podawane objawy raczej nie wskazują na jego uszkodzenie. Choć z drugiej strony jak już wynieniłeś jeden to i drugi można, nie powinno zaszkodzić :) .