Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAT+DVB-T - Podłączenie instalacji

master kleo 21 Paź 2014 18:27 960 4
  • #1 21 Paź 2014 18:27
    master kleo
    Poziom 13  

Witam,

otóż mam problem. Gdyby to była moja instalacja, pewnie by już go nie było i dobrze. Ale niestety chodzi o szwagra, który nie zgodził się zamontować zasilacza do anteny 'poddaszowej' inaczej niż z zasilacza tunera satelitarnego, a tam jest 18V.
    Prawie działa, tylko wzmacniacz się przegrzewa i nie współpracuje na takim wysokim dla niego napięciu. Mogę bazować tylko na prądzie, który mam w kablu. Mam dwa pomysły, czyli 7812 albo rezystor, ale nie wiem co 'zrobi' sygnał.

Co zrobić? Praca pasywna nie wchodzi w grę. Dodam, że satelita nie robi problemów.

Może mógłbym zrobić tak, że wziąłbym z przewodu na 7812 napięciu i podał je za dwoma filtrami z wtyczek zasilacza. Tylko, żeby wyciszyć znowuż w.cz. na nim, żeby nie robić echa.

0 4
  • #2 23 Paź 2014 08:10
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Po raz kolejny "prośba" o podawanie szczegółów takich instalacji w myśl regulaminu pkt 3.1.15 i zaleceń w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html .

Główny a i podstawowym zagadnieniem jest :
    - sumator SAT/TV
    - antena TV ze wzmacniaczem
    - sumator w części rozdzielającej w budynku
    - poziomy sygnałów i jakości na TV

Dobrym sumatorem jest np. :
    http://www.dipol.com.pl/sumator_sygnalow_tv-sat_dc-009_terra_R85300.htm

Czy aby nie lepiej i poprawniej byłoby tak, aby antena TV była jako pasywna (bez wzmacniacza) a ewentualne podwyższenie poziomu sygnału w TV wykonać po drugim sumatorze. :?:

Pozdrawiam.

0
  • #3 23 Paź 2014 11:41
    master kleo
    Poziom 13  

Próbowałem pasywnie i pokazuje mi, że nie ma sygnału. Tyle, że tam zabrakło mi symetryzatora. Spróbuję zmienić na antenę Yagi, bo siatkowa bez wzmacniania daje słabszy sygnał. Domek jest w dolinie, a uparliśmy się ze szwagrem, że zbadamy sytuację na poddaszu, żeby się nie poślizgnąć z dachu. Na razie planuję zrobić omitkę jak na foci. Sumator jest ok, ma zworki z napięciem lub bez. Splitter też działa. Wzmacniacz, jeśli go nie spaliłem, też działał po wyjmowaniu wtyku, gdy napięcie zaczynało mu się podobać. Jak mój wynalazek zadziała, to dam znać. Wezmę nowy 7812 i LNA188 i się może uda.

Sumator to jeśli pamiętam Fte 103. Wzmacniacz był 'miejski' 15-20dB. Myślałem, że może ktoś ma znane rozwiązanie stabilizacji części stałej w kablu z pomieszanym sygnałem. Może wyprodukują stabilizator w sumatorze kiedyś. :)

Pzdr.

0
  • #4 23 Paź 2014 17:29
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

master kleo napisał:
    Na razie planuję zrobić omitkę jak na foci.

A co to jest ta "omitka", bo ta "focia" to chyba zdjęcie/fotka. :?: :D :D

Cytat:
    Myślałem, że może ktoś ma znane rozwiązanie stabilizacji części stałej w kablu z pomieszanym sygnałem. Może wyprodukują stabilizator w sumatorze kiedyś.

Zobacz, że nie miałbyś problemów z sumowaniem sygnałów jakbyś miał położony drugi przewód koncentryczny z dachu do domu. :cry:

Pozdrawiam.

0
  • #5 23 Paź 2014 18:17
    master kleo
    Poziom 13  

Tu miałem na myśli reduktor napięcia na przewód. Już zlutowany. Akurat tak cudownie wyszło, że mam tylko jeden przewód z parteru na dach.

Dodano następnego dnia:

Omitka = reduktor napięcia na kabel działa!

Składa się on z dwóch filtrów wtyczkowych od zasilaczy telewizyjnych, kawałka przewodu łączących je oraz stabilizatora 7812 z dwoma kondensatorami 330uF/25V zamkniętych w starej obudowie od zasilacza. Polecam, nie tłumi. Temat uznaję za zamknięty :)

0
  Szukaj w 5mln produktów