Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radeon 9200 se

03 Maj 2005 14:28 2451 18
  • Poziom 10  
    czesc moze ktos wie jak wyciagnąc wiecej z karty gigabyte radeon9200se 128mbram (64bit) jakies przerobki albo programiki
  • Poziom 10  
    Polecił bym Ci program rivatuner. A w którymś ekspercie było do ilu mozna podkrecić ale nie pamietam w którym. Polecił bym ci jeszcze dobre chłodzenie na kosci ramu przy karcie graficznej piekielnie sie grzeją.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    1) Zaninstaluj te oto stery. Jest już w nich opcja A.I. i możliwość podkręcania w przyjemny sposób radlinkerem
    2) Podkręcanie niejest opłacalne na karcie 64bit ale zawsze coś więcej (pare fps) da.
    3) Wyłącz Fast Write
    4) Jeżeli pamięci na karcie mają 5ns to możesz podkręcić do 240 Mhz jeżeli 4ns możesz śmiało do 260 a nawet i więcej ale to już metodą prób i błędów.
  • Poziom 10  
    ja krecilem radclocker do ati podobno i wyciagnalem niby procka na karcie z 200 na 250 a raam z 166 na 180 cienko ale wydaje mi sie ze to sie wcale nie podkrecilo tylko jakis wiks a riva tuner nie dziala mi na tej karcie
    Jak kręcisz oryginalnymi sterownikami to raczej nie podkręcisz.
    Zainstaluj omegi! Lub patch który odblokowuje możliwość podkręcania na zwyczajnych Calalystah
  • Poziom 10  
    mam omegi probowalem tez na jakis DNA i to samo wcale nic nie pomaga 3dmark sie nie zmienia wyniki marne
    Czyli podkręca się ale wynik w 3dmarku jest prawie że ten sam? dobrze rozumie?

No pamitaj że to R9200
    pamiętaj że to 64bit więc wąskie gardło między GPU a RAMem
    a żyby co kolwiek uzyskać więej musisz dość ostro pogonić taktowania... ale to zawsze będzie i tak mało....64bit...

Lepiej byś zrobił jak byś zamienił na GF4MX 440DDR ze 128bit on więcej pokaże bez podkrencania niż twój na pełnym podkręceniu a pamiętaj że MX nie puści wszystkich testów na 3dmarku a wynik będzie i tak lepszy.
    Napomknołem o tym bo ostatnio mój znajomy zrobił przsiatke z takiego gf4 na tego radeona co ty masz i był mocno rozczarowany...
  • Poziom 10  
    no wlasnie sie dziwilem jak kumpel mi mowil o wyniku na swoim gf4 takim jak mowisz i mial wiecej niz ja mimo ze ma 64 ram a ja mam 128 na karcie czyli wychodzi na to ze radeony sa cienki w porownaniu z nvidia...moglem chyba zostac przy moim gf2mx400 64 pieknie sie krecil przy zmianie radiatora :)....sprobuje wykrecic ja na maxa i wtedy zobacze najwyzej sie spali.......dzieki
    radeon wcale niejest cieńki... np:
    Słynny R8500LE umnie 9300 pkt w 3dmarku 2001 (oczywiście podkręcony)
    odpowiednik u nvidii GF 3 Ti 200

R9550 (niepodkręcony) 8200 pkt (podkręcony) 11000pkt
    odpowiednik u nvidii FX 5200 5500 a nawet 5700LE

Obecnie mam R9800SE (4 potoki 128bit) nie podkręcony 11100 podkręcony 12800

wiec.... zastanowił bym sie co do nvidii :)
  • Poziom 10  
    spoko ja mam nieco ponad 7000tys jakos tak....a moze masz jakis pomysł czym podkrecic z pod wina semprona 2500+ chodzi mi bardziej o mnoznik bo na plycie z pod biosa mam zablokowany??
    mnożnik lepiej zostaw bo musiał byś i tak ingerować w procesor a tu możesz już straciś gwarancje a tym bardziej daj sobie spokój z mnożnikiem jeżeli masz płyte na nf2 inną niż abit nf7.

Ale poco chcesz ruszać mnożnik. Przecież Sępronik ładnie idzie na 230 FSB bez zmiany mnożnik (tak jest umnie).
  • Poziom 15  
    Przedewszystkim Semperonek ma zablokowany mnożnik to kolega i tak go nie zmieni, cudów nie ma. Jedyna możłiwość podkręcania to podnoszenie magistrali systemowej ( FSB )

Jeśli chodzi o kręcenie grafy to mija sie ono prawie z celem, po prostu obcięcie magistrali pamieci o połowie (64bit) zabiło kompletnie cały potencjał tej karty.
  • Poziom 10  
    moj sempron niestety nie pojdzie na 230fsb max to 194 z malymi problemami mimo ze chlodzenie mam dobre...wiesz zwisa mi gwarancja gdybym wiedzial jak zrobic drut moda czy cos tam to bym zrobil...kiedys na athlonie 1600xp sciagalem mnoznik poprzez zlutowanie mostkow i wyszło :)
    chcesz pogadać o podkręcaniu przejdz na priv.
    Nie zaśiecajmy już tego postu innymi informacjami nie związanymi z tematem.
  • Poziom 13  
    siema ja mam semprona 2400+ , 768 ramu , karte grafiki his 9250 128ramu i 64bity. podkrecona karta z zegarami 299/400 mhz na standartowym chlodzeniu, w 3d marku 2003 mialem 760 punktów. co moge zrobic zeby grafa szla jeszcze wiecej??
  • Poziom 24  
    nietykalny napisał:
    Lepiej byś zrobił jak byś zamienił na GF4MX 440DDR ze 128bit on więcej pokaże bez podkrencania niż twój na pełnym podkręceniu a pamiętaj że MX nie puści wszystkich testów na 3dmarku a wynik będzie i tak lepszy.

Tylko że MX'y nie mają pixel shader'a a w związku z tym większość nowszych gier na tej karcie się nie uruchomi. Mozna oczywiścje jeszcze spierać czy ten radoen pociągnie którąkolwiek z nowszych gier?

pucus91 napisał:
    siema

siema

pucus91 napisał:
    ja mam semprona 2400+ , 768 ramu , karte grafiki his 9250 128ramu i 64bity. podkrecona karta z zegarami 299/400 mhz na standartowym chlodzeniu, w 3d marku 2003 mialem 760 punktów. co moge zrobic zeby karta graficzna szla jeszcze wiecej??

zmienić chłodzenie
  • Poziom 13  
    no to wciepalem jakas wichure do kompa szumi jak tornado, przeciag taki az mi fryzure popsulo a mam jeza :D obudowa otwarta okno tez temp w pokoju 5*C
    :D:D uzywam programu ati tray tools.
    A wynik?? rdzen 317/ 400 wiecej sie nie da bo sie bledy wyswietlaja. :(