Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE46D6510W - zły obraz

awcon 21 Oct 2014 19:51 12357 13
    awcon
    Level 17  
    Witam, tv jak w temacie po włączeniu obraz z białymi paskami, podzielony na części na ciemnym tle (ciemna treśc obrazu) wygląda na dobry, po jakimś czasie (ok.15 min)dolna część nasuwa się do góry ale nie pokrywa całego obrazu i nie wypełnia go.
    Samsung UE46D6510W - zły obraz Samsung UE46D6510W - zły obraz Samsung UE46D6510W - zły obraz
    Chłodzenie widocznych elementów zasilacz, main nic nie zmienia napięcia na zasilaczu stabilne.
    Co podpowiecie ? wygląda na t-con ale - jest " ale".
    Pozdrawiam.
    awcon
    Level 17  
    Tego się właśnie obawiam, czy możliwe są jakieś pomiary żeby się upewnić?
    ognik5
    Level 2  
    awcon wrote:
    Tego się właśnie obawiam, czy możliwe są jakieś pomiary żeby się upewnić?

Nie możliwe, trzeba uwierzyć na słowo. :)

Dodano po 1 [minuty]:

PS
    Tomek, a one mają boczne? ;) Tam pewnie AUO siedzi.
    LCD-LED-PDP

Level 28  
    Tam z notatek siedzi LTJ460HW02J/SAMSUNG ale nie miałem jeszcze rozebranej mam obecnie model D6200 40 i 46 cali ale tam znów inna matryca. Proponuję założyć temat na forum o TV LCD LED zastosowanych matrycach i ewentualnej możliwości naprawy. Pozdrawiam
    ognik5
    Level 2  
    LCD-LED-PDP wrote:
    Proponuję założyć temat na forum o TV LCD LED zastosowanych matrycach i ewentualnej możliwości naprawy.

Taki temat już był. Ale się nie przyjął, nawet jakieś nagrody pieniężne były od gulsonka. :)
    mirex
    Level 43  
    LCD-LED-PDP wrote:
    Proponuję założyć temat na forum o TV LCD LED zastosowanych matrycach i ewentualnej możliwości naprawy.

Ile takich tematów założyłem? Z jakim skutkiem? Dwa posty ja, dwa Ty, dwa jeszcze ktoś inny i koniec zabawy. Reszta tylko patrzy, aby brać.
    Nic nie zakładać. Jak będę miał problem, a nie będzie mi się chciało siedzieć nad nim, czy też czasu nie będę miał, zgłoszę się. Zechcesz to podrzucisz "rozpiskę". Nie, to nie. Twój wybór komu dasz i w jakim zakresie. Taki mamy klimat. ;)

ognik5 wrote:
    Tomek, a one mają boczne? :wink: Tam pewnie AUO siedzi.

Może byś lepiej autora zapytał? ;)
    Bo oczywiście "brać" ma kto, ale dać, choćby tak prostą rzecz, jak rzetelna informacja o sprzęcie, to już nie. ;)
    LCD-LED-PDP

Level 28  
    Mirek to załóż WYRÓŻNIONY temat w pomoce LCD a ja go będę rzetelnie uzupełniał w miarę budowanie doświadczenia z nowymi odbiornikami. Pozdrawiam
    ognik5
    Level 2  
    Mnie tam w sumie wystarczy tylko samo info czy dany model ma, jak powiada lisek, uszy. ;) Wtedy sam je wytargam ;)
    A zaraz i tak mnie ta łysa menda zbanuje, więc mnie do dzielenia się takimi info nie namówicie. ;)

Dodano po 4 [minuty]:

Tomek, te z Twojego podpisu już znam od dawna:
    Naprawa matryc CMO V260B1-Lxx Naprawa matryc Samsung LTA320WT-L0x LTF320HA0x, LTF400HC0x, LTF400HA0x, LTA400HH-L01 oraz LTA400HH-L02 Naprawa matryc LG LC420WU2
    Jesteś w stanie zaoferować coś nowszego? ;)
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    Tak bez pomiarów na T-con wychodzi na matrycę (uszkodzona)

Te wszystkie matryce rozmiarów 37-42-46" opisywane jako LTJ...0HW02-J / LTJ...)HW01- ?
    *inna literka na końcu czy to B, F... chyba produkowane sa na Węgrzech/ oraz fabryka w Mexico i nie maja dobrej renomy.
    Padają po okresie 2 lat.

Pomierz sygnały na T-con (napisz jaki masz )
    Czy SH120PMB4SV0.?, jak na Link

Uwaga: dla driverów zamontowanych na dole matrycy (pod taśmą samoprzylepną)
    na obu tasiemkach/ dwa złacza zawsze pada jeden z nich ?!
    nie sa potrzebne sygnały VON (VGH) oraz VOFF (VGL).
    Potrzebne zaś są CKV (* SKV) ... to sygnał kształtu meandr z amplitudą od VOFF do VON oraz syg. synchro opisywane jako AP-?

Seria Samsung UE46D6400/ 6900 miała T-con SH120PMB4SV0.3 ( BN41-01743B)

Na ebay były sprzedawane (palety) modele serii D z 2011/pocz. 2012 i ponad 80% to uszkodzone matryce.

W matrycy LTJ400HV02-V (też model 6510) masz 6-złącz , nie ma bocznych driverów
    T-con: LSJ400HV01-S
    PSU: : BN44-00427A

(':!:') Tutaj opisano, naprawę z SUKCESEM (drżenia w pionie)Link_ czytaj!

- prawa tasiemka na matrycę po odł. obraz dobry, jeśli lewy brak obrazu z , linia
    - rozerwano połaczenia SKV1,SKV2,SKV3,SKVB1,SKVB2,SKVB3
    - połączono SKV1-SKVB1, SKV2-SKVB2, SKV3-SKVB3

awcon
    Level 17  
    Matryca w tym TV to: LTJ 460HW02-j (BN64-014643A) made in slovakia
    i na dodatek 25/01/2012
    natomiast T-con LSJ460HW01-S , SH120PMB4SVO.3 Samsung UE46D6510W - zły obraz Samsung UE46D6510W - zły obraz Samsung UE46D6510W - zły obraz
    Dodam jeszcze zasilacz to BN44-00427A, main BN41-01587E
    Jak widać na zd. na taśmach brak US.
    Jutro coś podziałam . Pozdrawiam.
    awcon
    Level 17  
    TV naprawiony okazała się uszkodzona matryca. LISEK wielkie dzięki naprowadziłeś na tych rosjan bezbłędnie, przy matrycy LTJ460 elementy są opisane zupełnie inaczej i poł. SKV ale ma to zastosowanie- (odbicie lustrzane). Samsung UE46D6510W - zły obraz
    Wygląda to tak jak na zdjęciu.
    Pozdrawiam.
    perrinos2003
    Level 2  
    hello,

do you find how to repare this panel ltj460....

i have the same .could you explain how many CKV and CKVB cut or shunt please ?

best regards