Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Siena 1.2 - często włączający się wentylator oraz spadek obrotów

diodzik88 21 Oct 2014 21:02 1266 1
    diodzik88
    Level 13  
    witam auto to fiat Siena 1.2 EL z instalacją gazową sekwencją rok 1999
    mam problem odpalając auto na zimnym silniku strasznie skacze na obrotach niekiedy aż silnik gaśnie
    gdy silnik się nagrzeje problem z obrotami teoretycznie znika. Lecz silnik nagrzewa się bardzo szybko i bardzo często włącza się wentylator (2 dni temu było jeszcze wszystko ok) problem z obrotami zaczął się około tydzień temu a teraz ta temperatura. a teraz dokładniej. normalnie wskazówka była na około 1/3 wysokości aktualnie co około 2-3 min dochodzi do połowy i włącza się wentylator temp spada i z powrotem w kółko. termostat wydaję się być ok ogrzewanie w aucie działa bez zarzutu chłodnica i przewody zimne w pewnym momencie (jak otwiera się termostat) i przewody (ten ze zbiorniczka i z chłodnicy) oraz chłodnica robią się gorące. układ odpowietrzyłem lecz to nic nie dało.
    więc proszę o jakieś porady szukałem wiele na tym i na innych forach i nie znalazłem żadnego rozwiązania :/
    diodzik88
    Level 13  
    Problem rozwiązany. Zmiana termostatu pomogła okazało się ze termostat pracował ale otwierająć się na długi obieg się przycinal i leciał tylko delikatny strumień wody. Pozdrawiam i zamykam