Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SC-HT990 + MSI B75A-G43 + TV

ZarembaBlackWater 21 Paź 2014 21:06 981 19
  • #1 21 Paź 2014 21:06
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

Proszę o poradę jak podłączyć PC (płyta główna MSI B75A-G43) z kinem domowym (Panasonic SC-HT990) i TV. Chcę uzyskać: PC -> dźwięk KINO + obraz TV; PC -> dźwięk KINO; TV -> dźwięk KINO.

0 19
  • #2 22 Paź 2014 08:23
    grubs
    Poziom 32  

TV podłączasz przez scart z kinem
    Płytę z TV kablem HDMI a dźwięk przez połączenie kablem minijack - 2xchinch którym łączysz wyjście słuchawkowe z wejściem aux w kinie.
    Istnieje możliwość że na złączu scart nie ma wejścia audio (raczej powinno być) to jest jeszcze możliwość podpięcia do portu muzycznego z przodu kina.
    Ale zależy jaki masz TV. Podaj model.
    Do tego portu możesz też podłączyć komputer kablem mini jack - mini jack a tv przez przejściówkę scart do złącza aux chinchami.

0
  • #3 22 Paź 2014 17:13
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

TV: Philips 40" PFL5605H.
    Tylko czy podłączając kablem minijack - 2xchinch będę miał 5.1? Na tym mi zależy.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Paź 2014 18:07
    grubs
    Poziom 32  

W tym kinie nie da się uzyskać dźwięku 5.1 z urządzeń zewnętrznych.
    Możesz tylko sztucznie przerobić dźwięk stereo na 5 głośników przez wewnętrzny dekoder kina uruchamiając tryb pro logic II.

0
  • #5 22 Paź 2014 23:51
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

To lipa. To to kino idzie do kasacji. Chcę uzyskać 5.1 czym się kierować przy wyborze, żeby to uzyskać? A może po prostu zestaw głośników komputerowych kupić? Tylko czy wtedy da się TV pod nie podpiąć?

0
  • #6 23 Paź 2014 08:12
    grubs
    Poziom 32  

W celu uzyskania 5.1 najlepiej kupić sprzęt który ma wejścia HDMI, optyczne i coaxialne. Wyjście HDMI z funkcją ARC też może być przydatne w tym przypadku.
    Wiadomo że im więcej wyjść tym lepiej natomiast cena też wtedy rośnie.
    Najlepiej zobaczyć wszystkie modele sprzętów które docelowo chcemy lub będziemy chcieli podłączyć i pod tym kątem wybierać. Możesz zapytać w dziale co kupić ale tam raczej nikt niskobudżetowego kina Ci nie poleci tylko porządny amplituner z kolumnami a tu trzeba już znacznie zwiększyć budżet.

0
  • #7 26 Paź 2014 17:04
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

Czyli summa summarum. Potrzebuję kina (amplitunera) z 1x HDMI do połączenia z TV. Do podłączenia z PC czego potrzebuję konkretnie? W płycie widzę tylko minijack i jakieś HDMI, ale wiem czy to jest do dźwięku. W przyszłości dochodzić jeszcze będzie PS4 czyli ewentualnie kolejne HDMI. Sorry, że jestem mało kumaty, ale potrzebuję wyjaśniania "jak krowie na rowie". Nie mam wiedzy nt. takich ustawień. Rozumiem, że im więcej wyjść tym lepiej, ale ja potrzebuj pod ten konkretny zestaw, nie będę później nic zmieniał, a np. optyczne i coaxialnych wyjść nie widzę ani w TV, ani PC.
    HDMI (TV) + HDMI (PC) + HDMI (PS4) = 3 x HDMI w amplitunerze i gra 5.1?
    edit:
    W TV widzę Digital Audio OUT czyli mogę podłączyć TV - amplituner przez S/PDIF? Czy w takim układnie muszę PC łączyć oddzielnie z amplitunerem przez HDMI żeby uzyskać 5.1? Czy można uzyskać coś takiego PC (HDMI) -> TV (S/PDIF) -> amplituner (5.1 z TV i PC)?

0
  • #9 26 Paź 2014 17:31
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

Philips 40" PFL5605H

0
  • Pomocny post
    #10 27 Paź 2014 07:49
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli chodzi o połączenie 5.1 z TV to zazwyczaj można to uzyskać jedynie z wewnętrznego tunera TV jeżeli taki sygnał stacja nadaje. Ewentualnie pendrive czy aplikacje smart.
    Wszystko zależy od konkretnego modelu. W Twoim przypadku instrukcja nic o tym nie wspomina ale znając Philipsa to podejrzewam że będzie to tylko z wewnętrznego tunera.
    Najlepszą metodą jest sprawdzenie samemu ale rozumiem że tu może być problem dlatego myślę że najlepiej było by jednak wybrać kino z
    3 wejściami HDMI i wyjściem HDMI z ARC.
    1 wejściem optycznym i 1 wejściem coaxialnym (co najmniej).
    Sugeruję wejście coax ponieważ takie masz w TV natomiast z ARC bywają problemy przy konfiguracji. Optyczny warto mieć gdyż większość sprzętów ma takie wyjście.
    Decyzja należy do Ciebie. Nie wiem na jakie kino się zdecydujesz ale jeżeli jest ono z wejściami hdmi to zazwyczaj optyczne też ma.

0
  • #11 28 Paź 2014 00:38
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

Dzięki bardzo za pomoc wielką!
    Jeszcze tylko niejasności dobrnę rozwieję.
    HDMI, które mam w płycie głównej może mi posłużyć do wysyłania dźwięku 5.1 do kina, tak?
    Gdzie miałbym zastosować to wyjście HDMI z ARC? Czemu miało by służyć?
    Na chwilę obecną widz, że trochę kablami się poplącze, ale trudno.
    PC: 1. HDMI (wizja) -> TV, 2. HDMI (fonia) -> kino (2)
    PS4: 1. HDMI (wizja) -> TV, 2. HDMI (fonia) -> kino (2)
    TV: 1. coaxialne -> kino (1)
    W sumie 5 kabli.

0
  • #12 28 Paź 2014 07:14
    Polon_us
    Poziom 40  

ZarembaBlackWater napisał:
    W sumie 5 kabli.

Eee, tylko trzy (ewentualnie 2):)

PC - 1 HDMI - wizja/fonia do kina
    PS4 - 1 HDMI - wizja/fonia do kina
    Kino - 1 HDMI do TV - wizja

To jedna z możliwych kombinacji.

Powyższe połączenia nie są możliwe.

0
  • #13 28 Paź 2014 07:15
    grubs
    Poziom 32  

No nie zupełnie tak to wygląda.
    PC-Kino - HDMI
    PS4-Kino - HDMI
    Kino - TV - HDMI - i tutaj jeżeli kino ma ARC i twój TV też to nie ma potrzeby dodatkowego kabla audio dla dźwięku z TV.
    Więc w zasadzie 3 kable HDMI załatwiają sprawę.
    W kinie są wyjście HDMI i wejścia HDMI czyli podajesz sygnał obrazu i dźwięku do kina a z niego obraz ze źródła do TV a dźwięk zostaje. Nie łączysz bezpośrednio źródeł z TV.

Kolega mnie ubiegł :).

0
  • Pomocny post
    #14 28 Paź 2014 07:37
    Polon_us
    Poziom 40  

grubs napisał:
    Kolega mnie ubiegł .

Pozwoliłem sobie wtrącić swoje trzy grosze :)
    HDMI, które mam w płycie głównej może mi posłużyć do wysyłania dźwięku 5.1 do kina, tak?

Zgodnie z instrukcją tej płyty głównej, nie powinno być z tym żadnego problemu.

0
  • #15 28 Paź 2014 12:16
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

No to namotałem. Dzięki za cierpliwość. :D
    Tylko z tym źródłem dźwięku i obrazu z kompa. Mam płytę główną j. w. no i oczywiście kartę graficzną (Gigabyte GeForce GTX660). Mam to HDMI podpiąć w takim razie pod grafikę i ona wyśle mi również dźwięk 5.1? (Skoro 1 kabel :P)

0
  • #16 28 Paź 2014 12:57
    grubs
    Poziom 32  

Z karty też nie powinno być problemu.

0
  • #17 28 Paź 2014 13:46
    Polon_us
    Poziom 40  

i ona wyśle mi również dźwięk 5.1? (Skoro 1 kabel )
    grubs napisał:
    Z karty też nie powinno być problemu.

Generalnie zgodzę się z kolegą Grubs, ale pozwolę znowu wtrącić swoje trzy grosze :)

Istotne jest, czy ta karta nVidii dostaje sygnał cyfrowy audio z płyty głównej. Zwykle te karty wymagają dodatkowego połączenia z płytą główną i na wyposażeniu karty jest (lub powinien być) dodatkowy kabelek temu służący.

Mam nadzieję, że przy instalacji tej karty kolega ZarembaBlack Water podłączył ten kabelek do karty :)

0
  • #18 28 Paź 2014 13:52
    grubs
    Poziom 32  

Mi się wydaje że takie połączenie jest potrzebne w przypadku gdy karta ma tylko wyjścia DVI.
    Jeżeli na karcie jest HDMI to zazwyczaj wystarcza podłączenie do PCI-E.
    Płyta nie ma wyjścia spdif więc takie połączenie i tak nie było by możliwe.

0
  • #19 28 Paź 2014 14:23
    Polon_us
    Poziom 40  

grubs napisał:
    Jeżeli na karcie jest HDMI to zazwyczaj wystarcza podłączenie do PCI-E.

O tym nie pomyślałem. Mam nadzieję, że kolega ma rację w tym punkcie.

0
  • #20 28 Paź 2014 17:27
    ZarembaBlackWater
    Poziom 8  

Mam podłączone teraz TV z kompem przez HDMI wpięte w kartę graficzną i dźwięk wysyła. Nie miałem tylko pewności czy 5.1 da rade. ;]

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo