Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

corsa c 1.3 cdti - Kopci i przerywa po odpaleniu

illusion3 21 Oct 2014 22:44 2673 0
    illusion3
    Level 10  
    Pisze nowy temat bo są podobne ale nie z takimi objawami, albo nie rozwiązane.
    Proszę oczywiście o porady co mogę zrobić, sprawdzić bo nikt nie jest wszystko wiedzący.
    Objawy:
    Po spokojnej jeździe jak ostygnie odpala po chwili i nie kopci(może czasami ale bardzo mało na biało)

Po normalnej jeździe już po 3 godz. od postoju auto odpala po chwili ale po odpaleniu przerywa przez chwile i kopci na biało(przechodzący w szary) czasami nawet przez 10 minut albo trzeba przejechać około 1 km.

Autko nie odpala za dobrze (po 3 sek kręcenia)

Podczas jechania po nagłym depnięciu w gaz auto najpierw zmuli przez 1 sek. potem dopiero idzie.

Ciśnienie na cylindrach 23/25 oprócz 4, czwarty cylinder (podobno) uzyskuje kompresje ale po chwili kręcenia dopiero.

Tyle z objawów :) . Autko ogólnie ma moc ładnie się zbiera. Na komputerze brak błędów. po zagrzaniu ładnie chodzi prócz tego odpalania po 3 sek. Świece, pompa, wtryski, turbo i ogólnie osprzęt na silniku sprawdzany w renomowanej i polecanej firmie która się zajmuje tylko dieslami lecz tylko powierzchownie nie ingerują w silnik :/. Auto wygląda jakby miało stłuczkę (kupiłem 2 tyg. temu) podobno był zmieniany rozrząd (łańcuch) i został źle założony i potem zakładali go spowrotem już dobrze. Mechanik powiedział mi że nie może być przestawiony rozrząd bo ma czujniki na wale i na rozrządzie że jakby coś było nie tak to auto nie odpali bo wyskoczy błąd.Ma ktoś pomysł co by można było jeszcze sprawdzić żebym nie bulił u mechanika za remont silnika a on mi tylko wymieni zawór w głowicy ? :(
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się