Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite P750-112 Recovery

21 Paź 2014 23:01 1083 5
  • Poziom 8  
    Cześć, dużo się naczytałem ale nadal nie znalazłem konkretnej i satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie.

3 lata temu kupiłem lapka (patrz tytuł tematu), ale popełniłem strategiczny błąd - nie nagrałem od razu płytek recovery. Teraz chcę zrobić formata i nie mogę. Partycję widzi tylko w menadżerze dysków w zarządzaniu komputerem jako ukrytą bez litery, która ma o dziwo ~1,5GB; dodatkowo nie przypominam sobie abym miał na dysku - obojętnie na której partycji - folder HDD Recovery, ponadto gdy za pomocą klawisza F8 próbuję zrobić recovery to woła mi o płytę i zamiast opcji HDD Recovery jest Toshiba Recovery Wizard. Nie mogę również nagrać recovery, a nawet uruchomić programu Toshiba Recovery Media Creator, klasyczne "Brak obszaru do odzyskiwania oprogramowania na dysku twardym".

Co teraz?
    @EDIT:
    3 lata temu = win7 ;)
  • Spec od komputerów
    Jeżeli skasowałeś z partycji D folder HDDrecovery z plikami obrazu oryginalnego systemu to nie przywrócisz bo nie ma z czego przywrócić. To chyba oczywiste. Pierwsza partycja nie zawiera plików obrazu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Właśnie o to chodzi, że nie przypominam sobie, abym miał folder HDD Recovery na dysku D:\, bo w życiu bym go nie usunął... i w takim razie co dalej?
  • Spec od komputerów
    W nowej toshibie taki katalog jest bo tosihiba nie ma partycji recovery. Jest to wyjątek od reguły.
    To zobacz czy masz ten folder. Po usunięciu HDDrecovery nie ma już na dysku obrazu oryginalnego systemu. Pozostaje pisać do toshiby o przysłanie płyt recovery ( odpłatnie ) lub poszukiwanie takiego samego laptopa i wykorzystanie z niego katalogów. Katalog usunąłeś bo wydawał się nie potrzebny i zajmował dużo miejsca bo ok 10 GB.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Miałem wcześniej już Toshibę i korzystałem z recovery, nawet mam płytki jeszcze w rodzinnym mieście (Vista niestety), więc nie ma takiej możliwości, żebym "usunął katalog, bo wydawał się niepotrzebny". Ale dzięki za odpowiedź.
  • Spec od komputerów
    To nie dostałeś do tej toshiby płyt recovery ? W starych toshibach nie było katalogu HDDrecovery ale była DVD recovery w komplecie. W nowszych w każdym modelu jest katalog HDDrecovery na partycji D i u Ciebie też był bo masz partycję winRE. W tych modelach do których była dołączona DVD recovery partycji winRE nie było.
    Pozdrawiam