Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka kondensacyjna a wilgoć

22 Paź 2014 07:55 4041 2
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam pytanie
    Mam małe pomieszczenie gospodarcze do którego planuje przenieść pralkę z łazienki i zakupić suszarkę do bielizny.
    Obecnie na rynku mało jest suszarek ewakuacyjnych (wywiewnych), większość to suszarki kondensacyjne. Planowałem zakup ewakuacyjnej ale poprzez brak ich na rynku pozostaje mi kondensacyjna.
    I sprawa się komplikuje , gdyż w tym pomieszczeniu mam małą szafę RACK z mini serwerem, Switchem , routerem itd... (tzw kupa sprzętu).
    Czy wilgoć wydobywająca się z suszarki nie zaszkodzi sprzętowi komputerowemu??
    Ile wilgoci z suszarki kondensacyjnej wraca do pomieszczenia? Pomieszczenie ma kratkę wentylacyjna.
  • Poziom 38  
    Nie uszkodzi. z suszarki kondensacyjnej wilgoć nie przedostaje się do pomieszczenia. Temperatura w pomieszczeniu zwiększy się, możliwe, że będziesz musiał zainstalować wentylator wyciągowy w kratce.
  • Poziom 6  
    Witam.
    Faktycznie suszarka nie podnosi wilgotości prawie w cale. Jedynie w zimie odnotowałem minimalne zwiększenie wilgotności powietrza. Co do temperatury to owszem sie podnosi o +/-5C.