Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GE70 - Mrowienie obudowy

22 Paź 2014 13:45 1203 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dzisiaj zakupiłem model GE70 2PE Apache Pro i mam problem z mrowieniem na obudowie laptopa(jakieś przebicie?).
    Miał ktoś tak może? Coś poradzicie?
    Kupiłem także porządną listwę zasilającą i myślałem, że to wystarczy.
    Jednak nie rozwiązało to problemu... Nie posiadam gniazdka z bolcem w pokoju i to jest problem.
    Niestety nie mam w gniazdku przewodu uziemiającego.
    Aczkolwiek na dole w łazience i kuchni(mój pokój jest na 1-szym pietrze) taki przewód się znajduje i idzie do tregry(?) - tak mi powiedział tata, no ale jak i co teraz zaradzić? Nie wiem jaki to jest typ sieci TN-C czy TT, także z zerowaniem na razie się wstrzymam dopóki ktoś z Was mi nie podpowie.

Na protokole kontroli technicznej jest napisane:
    "Instalacja elektryczna wykonana jest zgodnie z przepisami i nadaje się do użytku. System ochrony przeciw-porażeniowej stosuje się uziemienie. Zabudowany jest wyłącznik różnicowo-prądowy 25A w systemie "TT". Przydział mocy na oświetlenie i potrzeby gospodarstwa domowego 4.50KW. Wszystkie punkty, gniazda z bolcami i obudowy gniazd zostały uziemione."
    Znacie się na elektyce to mi podpowiedzcie bardzo Was proszę.
    W załączniku gniazdko z łazienki.

Pozdrawiam
  • Szafy Rack
  • Warunkowo odblokowany
    pietrucha-1992 napisał:
    Dzisiaj zakupiłem model GE70 2PE Apache Pro i mam problem z mrowieniem na obudowie laptopa(jakieś przebicie?).
    Miał ktoś tak może? Coś poradzicie?

Teraz w wielu zasilaczach (nie tylko komputerowych) nie stosuje się transformatorów - bo tak taniej - przez co wyjściowe napięcie nie jest całkowicie odseparowane od sieci.
    pietrucha-1992 napisał:
    Kupiłem także porządną listwę zasilającą i myślałem, że to wystarczy.

To nie ma na to zjawisko żadnego wpływu.
    pietrucha-1992 napisał:
    Nie posiadam gniazdka z bolcem w pokoju i to jest problem.

Zgadza się. Próbowałeś podłączyć wtyczkę komputera odwrotnie ?
    pietrucha-1992 napisał:
    Nie wiem jaki to jest typ sieci TN-C czy TT, także z zerowaniem na razie się wstrzymam dopóki ktoś z Was mi nie podpowie.

pietrucha-1992 napisał:
    "Instalacja elektryczna wykonana jest zgodnie z przepisami i nadaje się do użytku. System ochrony przeciw-porażeniowej stosuje się uziemienie. Zabudowany jest wyłącznik różnicowo-prądowy 25A w systemie "TT". Przydział mocy na oświetlenie i potrzeby gospodarstwa domowego 4.50KW. Wszystkie punkty, gniazda z bolcami i obudowy gniazd zostały uziemione."

Z protokołu wynika że TT aczkolwiek ostatnie zdanie nie pokrywa się z rzeczywistością. Albo ten co to pisał - pisał nieprawdę w co wątpię, albo coś zostało nieprawidłowo dobudowane.
    pietrucha-1992 napisał:
    także z zerowaniem na razie się wstrzymam dopóki ktoś z Was mi nie podpowie.

Zerowanie - w tym układzie nie ma sensu i jest niezgodne z normami. Mogłoby spowodować wybijanie różnicówki.
  • Szafy Rack
  • Poziom 9  
    0ceanborn napisał:
    Zgadza się. Próbowałeś podłączyć wtyczkę komputera odwrotnie ?

Tak próbowałem - bez rezultatów

0ceanborn napisał:
    Zerowanie - w tym układzie nie ma sensu i jest niezgodne z normami. Mogłoby spowodować wybijanie różnicówki.

Więc co zrobić ? Podpiąć bolec pod kaloryfer ? Bo nie mam niestety możliwości kuć ścian, żeby wymienić instalację...
  • Warunkowo odblokowany
    Zaraz zaraz, przecież to instalacja TT w której każdy odbiornik ma mieć oddzielne uziemienie.
    pietrucha-1992 napisał:
    Bo nie mam niestety możliwości kuć ścian, żeby wymienić instalację...

Kto ci wbił do głowy, że masz kuć ? Kto powiedział że musisz wymienić całą instalcję ?
    Ty chodzi o samo uziemienie - do tego wystarczy wiercenie by wydostać się przewodem uziemiającym na zewnątrz budynku poprzez elewację lub kondygnacja niżej.
  • Poziom 9  
    0ceanborn napisał:
    Kto ci wbił do głowy, że masz kuć ? Kto powiedział że musisz wymienić całą instalcję ?
    Ty chodzi o samo uziemienie - do tego wystarczy wiercenie by wydostać się przewodem uziemiającym na zewnątrz budynku poprzez elewację lub kondygnacja niżej.

Szczerze powiem, że to ładnie wyglądać nie będzie jak po ścianie budynku będzie kabel zwisał...
    Jest na to jakiś inny sposób? Ja rozumiem, że mogę sobie kupić rurkę ocynkowaną, wkopać w ziemię i podłączyć do niej bolec, no ale...
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    pietrucha-1992 napisał:
    Szczerze powiem, że to ładnie wyglądać nie będzie jak po ścianie budynku będzie kabel zwisał...
    Jest na to jakiś inny sposób?

No jak jesteś świeżo po remoncie elewacji to nie bardzo. Kombinuj, próbuj.
    pietrucha-1992 napisał:
    Ja rozumiem, że mogę sobie kupić rurkę ocynkowaną, wkopać w ziemię i podłączyć do niej bolec, no ale...

no ale co ?
    Możesz też skombinować sobie transformator separujący typu 1/1 1/2 w zależności od tolerancji napięcia zasilacza i wyeliminujesz problem mrowienia. Musisz mieć przy tym odpowiedni zapas VA woltoamperów na zasilacz komputerowy.