Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GOCLEVER NAVIO 515 - Jak ustawić AutoMape

azmenn 22 Oct 2014 14:22 5655 9
    azmenn
    Level 16  
    Witam, mam nawigacje GoClever 515, wgraną w pamięci Automape, ale jak odpale nawigacje jest tylko pulpit Windows Embbed CE v.6.00, i mape musze odpalać wchodząc w kilka folderów pokolei. Chciałbym zrobić nawet skrót do AM, i ok robie skrót odpalam z niego mape, ale jak wyłącze i włącze ponownie nawi skrót znika i znowu muszę wchodzić w kilka folderów żeby odpalić AM.
    Dodam jeszcze, że jest na tej nawi pulpit chociaż nic nie jest wgrane w pamięć.Chciałbym mieć standardowe menu jak w większości GoClever'ow ale nie wiem wogole jak usunąc tego windowsa i przywrocić jakiekolwiek ust.fabryczne.Wtedy chciałym normalnie ustawić ścieżkę do AM i powinno działać.Proszę o porady.
    red0210
    Level 14  
    Na znikające ikonki jest sposób, musisz poszukać, gdzieś to jest opisane, kiedyś to robiłem na starym Medion'ie.
    A tak w ogóle to może coś jest zmienione w rejestrze, skoro odpala się pulpit.
    Musisz wiedzieć co ktoś pozmieniał lub ty zmieniałeś?
    azmenn
    Level 16  
    red0210 wrote:
    Na znikające ikonki jest sposób, musisz poszukać, gdzieś to jest opisane, kiedyś to robiłem na starym Medion'ie.
    A tak w ogóle to może coś jest zmienione w rejestrze, skoro odpala się pulpit.
    Musisz wiedzieć co ktoś pozmieniał lub ty zmieniałeś?

Własnie problem w tym że nie wiem, a pamięc nawigacji jest pusta i nie wygląda jakby coś tam było wgrywane.AutoMapa działa ale trzeba za każdym razem wchodzić na karte, potem w folder i ją uruchamiać.Przyniósł mi ją klient i nie wiem czemu tam jest od razu pulpit.Mam w sklepie w sprzedaży nawi GoClevera i tam nie ma oryginalnie pulpitu windowsa, a nie wydaje mi się żeby nowe nawi GoClevera trzeba było odblokowywać żeby wgrać sobie AM.
    red0210
    Level 14  
    W ResidentFlash siedzi program nawigacyjny, więc jak jest pusty to nie przeszkadza.
    Menu jest zaszyte w ROM'ie.
    Jeśli masz takiego samego GC to ja bym zrobił backup rejestru i porównał z tym.
    Jak dla mnie to w rejestrze ktoś zmienił wpis i uruchamia się pulpit,
    W ostateczności wstawiłbym ikonkę na pulpit do jakiegoś menu lub bezpośrednio do automapy, to jest do zrobienia.
    azmenn
    Level 16  
    red0210 wrote:
    W ResidentFlash siedzi program nawigacyjny, więc jak jest pusty to nie przeszkadza.
    Menu jest zaszyte w ROM'ie.
    Jeśli masz takiego samego GC to ja bym zrobił backup rejestru i porównał z tym.
    Jak dla mnie to w rejestrze ktoś zmienił wpis i uruchamia się pulpit,
    W ostateczności wstawiłbym ikonkę na pulpit do jakiegoś menu lub bezpośrednio do automapy, to jest do zrobienia.

Nie mam niestety takiego samego GC.Mówisz że to jest do zrobienia, ok ja wstawiam na różne sposoby ikonke od AM na pulpit ale po restarcie, wyłączenie itp. ikonka znika.
  • Helpful post
    red0210
    Level 14  
    Udało mi się znaleźć backup NAVIO 515.
    Na początek porównaj może rejestr , zrób backup swojego.
    Nie wiem czy było kilka wersji navio 515 czy tylko jedna , ale znalazłem też backup całości , razem z zawartością NANDFLASH, tam jest menu z Goclever'a , miałbyś wtedy oryginał z normalnym wyglądem.
    azmenn
    Level 16  
    Dzięki, tylko jak zrobić backup swojego? I jak porównać rejestr, co konkretnie musze zrobić?
    red0210
    Level 14  
    Musisz się połączyć z komputerem w trybie AS.
    Przez CeRegEditor robisz backup rejestru, porównujesz pliki rejestru.
    Przez totalcommandera z wtyczką winCE sprawdź zawartość navi, czy masz pliki w NANDFLASH.
    Poczytaj o tym wszystkim, to nie jest trudne.